Jedynie prawda jest ciekawa


Nowa, absurdalna idea politycznej poprawności. Uczelnie zmuszone do przyznawania stopni naukowych czarnoskórym studentom

08.09.2018
czarnoskory-student-7092018
Nowa, absurdalna idea politycznej poprawności. Uczelnie zmuszone do przyznawania stopni naukowych czarnoskórym studentom

Brytyjskie biuro ds. studentów określiło nowe wytyczne dla uczelni wyższych an wyspach brytyjskich. Placówki mają przyznawać więcej stopni naukowych dla czarnoskórych studentów. Inaczej będą dotkliwie karane.

Polityczna poprawność kolejny raz próbuje sobie podporządkować różne sektory życia. Nie poprzestano na wdrażaniu jej do popkultury, co szczególnie widoczne jest w produkcjach serialowych i kinowych. Lewicowa ideologia ponownie uderza w system edukacji.

Od kilku lat w tym kraju jest realizowany program zwiększania liczby czarnoskórych studentów na uczelnie wyższe. Tylko w latach 2007-2016 tendencja wzrosła o blisko 50%. Teraz nowy organ regulacyjny w Wielkiej Brytanii, który wszedł w życie wraz z początkiem bieżącego roku, stara się wyznaczać nowe standardy na uczelniach. Zrównanie pomiędzy białoskórymi, a czarnoskórymi studentami ma się nie tylko odbywać na płaszczyźnie przyjmowanych studentów, ale także odsetkiem przyznawanych stopni naukowych.

Pomysł biura ds. studentów opiera się na podstawie danych, z których wynika, iż tylko w ubiegłym roku aż 78% białych studentów miało kończyć ocenę z najwyższą możliwą oceną, podczas gdy u czarnoskórych studentów ta tendencja wynosiła ok. 53%. Dla brytyjskiego organu jest to sytuacja nie do pomyślenia. Dlatego uczelnie otrzymały ultimatum – więcej stopni naukowych dla czarnych studentów albo spotkają was dotkliwe kary.

Na czym mają owe kary polegać? Będzie to początkowo karanie grzywną, jeśli jednak placówka dalej nie będzie dostosowywała się do nowych standardów, czekają ją poważniejsze konsekwencje. Nawet wykreślenie z rejestru uczelni. 

Chris Millward, dyrektor OFS ds. sprawiedliwego dostępu i uczestnictwa jest przekonany, że nowe regulacje nie tylko zapewnią łatwiejszy dostęp do edukacji wyższej mniej uprzywilejowanym, ale także poprawią wyniki placówek edukacyjnych. 

JD/ NCzas

fot. flickr.com

Warto poczytać

 1. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 2. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 4. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 5. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

 6. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

 7. papiez22092018 22.09.2018

  Papież odwiedzi kraje bałtyckie. „Moja wizyta zbiega się ze stuleciem niepodległości waszych krajów”

  Papież Franciszek wyruszył w sobotę w czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. To 25. zagraniczna papieska pielgrzymka, przypadająca w ćwierćwiecze wizyty św. Jana Pawła II w republikach bałtyckich. Świętują one stulecie odzyskania niepodległości.

 8. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook