Jedynie prawda jest ciekawa


Niesamowita historia! Aktorka w ostatniej chwili zrezygnowała z dokonania aborcji. Dziś wspiera film pro-life

07.09.2018
Tessya-Whatley-7092018
Niesamowita historia! Aktorka w ostatniej chwili zrezygnowała z dokonania aborcji. Dziś wspiera film pro-life

Kilka lat temu w ostatniej chwili zrezygnowała z decyzji o aborcji. Teraz zagrała w filmie o Kermitcie Gosnellu, aborcjoniście który m.in. przerywał późne ciąże albo zabijał dzieci po ich urodzeniu.

Tessya Whatley ok. 6 lat temu chciała dokonać aborcji. Jednak jeden z pobytów w szpitalu całkowicie zmienił jej pogląd w tej sprawie. 

-Pielęgniarka dała mi słyszeć bicie serca mojego synka. Zaczęłam płakać i stwierdziłam, że to jest coś, czego nie mogę zrobić. Nie mogę zabić mego dziecka – opowiada kobieta, która dziś jest szczęśliwą matką 6-letniego dziecko, stanowiącego dla niej wielką radość.

-Nie zabijajcie swego dziecka, zachowajcie je. To trudne, ale ocalcie swoje dziecko. Ono będzie dla was wszystkim – zaapelowała do matek, które rozważają podjęcie się przerwania ciąży.

Aktorka wystąpi w filmie „Gosnell”, który trafi do amerykańskich kinw październiku tego roku. Tytułowy Gosnell to aborcjonista z Filadelfii, którego policja aresztowała w 2013 roku. Zajmował się on dokonywaniem zabiegów aborcyjnych na żądanie, nawet przy zaawansowanym stanie ciąży. Miał także zabijać narodzone dzieci. Części ich ciał przechowywał w specjalnych słoikach, które znajdowały się w jego klinice. Gosnell obecnie przebywa w więzieniu, jednak próbuje z siebie zrobić ofiarę i apeluje do fundacji Billa Gatesa czy Clintonów o pomoc w reformie amerykańskiego systemu prawnego dotyczącego aborcji.

JD/ PCH24

fot. Twitter.com

Warto poczytać

 1. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk doprowadzi do rozpadu Zjednoczonego Królestwa? Brytyjska premier upokorzona

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 2. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 3. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 4. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 5. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 6. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

 7. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

 8. papiez22092018 22.09.2018

  Papież odwiedzi kraje bałtyckie. „Moja wizyta zbiega się ze stuleciem niepodległości waszych krajów”

  Papież Franciszek wyruszył w sobotę w czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. To 25. zagraniczna papieska pielgrzymka, przypadająca w ćwierćwiecze wizyty św. Jana Pawła II w republikach bałtyckich. Świętują one stulecie odzyskania niepodległości.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook