Jedynie prawda jest ciekawa


Niemka poślubi brata terrorysty z Berlina. Mężczyzna wkrótce zamieszka w Europie?

11.04.2017

Świat znowu staje na głowie! 34-letnia Susanne K. z Berlina wyjdzie za mąż za brata terrorysty, który w grudniu 2016 roku, podczas świątecznego jarmarku, zabił 12 osób, a blisko 50 ranił, wjeżdżając w ludzi rozpędzoną ciężarówką. Jedną z ofiar zamachu był polski kierowca – Łukasz Urban, który choć śmiertelnie ranny, do końca próbował utrudnić zamachowcy wjechanie w tłum.

O miłości, jaka połączyła Niemkę i Walida Amriego, brata mordercy z Berlina, informuje portal polskich emigrantów – Polish Express, powołując się na niemiecki tabloid Bild.

Według ustaleń dziennikarzy, Susanne poznała Walida już 2 dni po uśmierceniu terrorysty przez włoskich policjantów. Kobieta miała odezwać się do mieszkającego w Tunezji mężczyzny na Facebooku, składając kondolencje z powodu… śmierci brata.

„Z relacji Susanne wynika, że Walid był bardzo poruszony gestem Niemki i zaczął do niej regularnie pisać. - Wysłałam wiadomość z kondolencjami, jemu i jego rodzinie – powiedziała „Bildowi” Susanne. Amri był wzruszony tym miłym gestem i otworzył się na obcą osobę – dodała” – czytamy na łamach Polish Express.  

Kobieta, która samotnie wychowywała trójkę dzieci, również zapałała uczuciem do Tunezyjczyka. Nie przeszkadzało jej, że z „mężczyzną swojego życia” mogła porozumiewać się wyłącznie za pomocą łamanego francuskiego, ograniczając swoje rozmowy do wymiany komplementów i czułości. Nie przeszkadzało im to jednak snuć planów na przyszłość.

Jak podaje Polish Express: „„Bild” dowiedział się, że Walid i Susanne, mimo trudności finansowych, już wkrótce planują się pobrać. Ślub ma się odbyć w Tunezji, natomiast po dokonaniu formalności para ma już razem wrócić do Berlina. Oczywiście, jak zaznacza Susanne, przy założeniu, że zgodzą się na to niemieckie służby”.

Nas zastanawia, czy uczucie, którym Walid zapałał do Niemki jest szczere? Może on tylko pragnie dostać się do Europy, by pomścić śmierć brata? Czy niemieckie służby skutecznie go sprawdzą i wykluczą, że może być potencjalnym terrorystą? 

Warto poczytać

 1. pozar16082018 16.08.2018

  W Kanadzie ogłoszono stan wyjątkowy. Ponad pół tysiąca pożarów

  Rząd Kolumbii Brytyjskiej, zachodniej prowincji Kanady, ogłosił w środę stan wyjątkowy w związku z szalejącymi pożarami, których liczbę odnotowuje się obecnie na 566. Władze prowincji zarządziły ewakuację ponad 3 tys. osób.

 2. niemcy15082018 15.08.2018

  Niemcy przyjęli projekt ustawy o „trzeciej płci”. To wyraz „uznania dla różnorodności”

  Rząd Niemiec przyjął w środę projekt ustawy, wprowadzającej "trzecią płeć", obok męskiej i żeńskiej.

 3. denmark15082018 15.08.2018

  Duńczycy budują ogrodzenie na granicy z Niemcami. Ma chronić przed groźną chorobą

  Dania planuje postawienie 70-kilometrowego ogrodzenia wzdłuż granicy z Niemcami, chcąc w ten sposób uniemożliwić przedostawanie się dzików na duńskie terytorium

 4. germany29042018 15.08.2018

  Niemcy wydalili groźnego islamistę do Tunezji. Sąd nakazał sprowadzenie go z powrotem

  Na mocy decyzji Wyższego Sądu Administracyjnego (OVG) Północnej Nadrenii-Westfalii tamtejsze miasto Bochum musi sprowadzić z powrotem do Niemiec wydalonego islamistę Samiego A.

 5. niemcylas15082018 15.08.2018

  Trwa masowa wycinka Lasu Bawarskiego. „Ponad połowa drzewostanu zagrożona jest przez korniki”

  Harwestery na masową skalę wycinają właśnie ogromne połacie lasów naszego zachodniego sąsiada

 6. 1270wielkadefilada222 15.08.2018

  Andrzej Duda: My Polacy zwyciężyliśmy! Dziś patrzymy z dumą na tamten czas.

  Prezydent Andrzej Duda w pięknym przemówieniu do żołnierzy i narodu.

 7. 1270bykownia 15.08.2018

  Na cmentarzach w Kijowie uhonorowano polskich żołnierzy

  W święto Wojska Polskiego dyplomaci i polska społeczność Kijowa złożyli w środę hołd żołnierzom, spoczywającym na nekropoliach stolicy Ukrainy: w Bykowni oraz na cmentarzu Bajkowa i w dzielnicy Darnica

 8. 1270parlamentbrts 15.08.2018

  Sprawca ataku na brytyjski parlament to imigrant z Sudanu?

  Sprawca wtorkowego ataku terrorystycznego na brytyjski parlament to 29-letni Salih Khater, który jest obywatelem Wielkiej Brytanii, dokąd przyjechał około pięć lat temu z Sudanu - podały w środę brytyjskie media

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook