Jedynie prawda jest ciekawa


Niemiecka telewizja wyrzuca Polskę i Czechy z Unii Europejskiej. „Wynoście się”!

19.12.2017
ard19122017
Niemiecka telewizja wyrzuca Polskę i Czechy z Unii Europejskiej. „Wynoście się”!

Isabel Schayani, prominentna niemiecka dziennikarka irańskiego pochodzenia, wezwała Polskę, Węgry i Czech do opuszczenia struktur europejskich. W głównym programie informacyjnym niemieckiej telewizji publicznej ARD zapowiedziała, że państwa, które nie chcą godzić się na relokację imigrantów, powinny wystąpić z Unii Europejskiej.

– Popieram silną UE, najpierw musicie się z tym zgodzić, a później możecie zostać na pokładzie – komentowała dziennikarka. – W przeciwnym razie (…) to byłby moment na wasze wyjście. Polecam powiedzieć do Polski, Czech i Węgier  –  wynoście się, opuśćcie UE – mówiła Schayani. 

O sprawie napisał serwis Huffington Post, słowa Schayani komentują także niemieckie media, które analizują słowa popularnej w Niemczech dziennikarki. 

Uwagi pojawiły się podczas omawiania pomysłu Martina Schulza, który mówił o potrzebie stworzenia „Stanów Zjednoczonych Europy”. Na tym tle zarysowano obecną, rozpadającą się Unię Europejską, która zmaga się z wieloma problemami. Zdaniem wypowiadającej się w ARD dziennikarki, jeśli struktury europejskie mają być spójne i silne, to muszą je opuścić te państwa, które nie zgadzają się z dominującymi trendami w UE.

Niemieckie media przypominają jednocześnie, że uchodźcy to nie jedyny problem Polski. „Süddeutsche Zeitung" opisuje, że Komisja Europejska planuje upomnieć Polskę za „poważne naruszenia rządów prawa” i „o kontrowersyjne reformy sądownictwa rządu PiS”.

ac/hf.de

Warto poczytać

 1. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 2. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 3. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

 4. duda-trump-19092018 19.09.2018

  Krajobraz po wizycie Dudy w USA. Co udało się wygrać Polakom w Białym Domu?

  Wizyta prezydenta Dudy w Waszyngtonie nie przyniosła zbyt wielu zaskoczeń nikomu, kto uważnie śledził temat. Nie była jednak pozbawiona znaczenia. Co udało się Polakom przywieźć z Waszyngtonu?

 5. Maduro-19092018 19.09.2018

  Wenezuela głoduje, Maduro zajada się stekami

  Prezydent Wenezueli Maduro zatrzymał się na obiad w tureckiej restauracji. Wywołał tym samym ogromny skandal

 6. zbrodnia-zgwalcenia-14082018 19.09.2018

  Szaleństwo australijskiej feministki. Uważa współżycie z partnerem za czyn gorszy od zgwałcenia

  Pochodząca z Australii pisarka Germaine Greer znana jest ze swoich feministycznych poglądów, a przede wszystkim zaskakujących teorii dotyczących kobiet i mężczyzn w swoich publikacjach. Jednak tym razem feministka swoim najnowszym poglądem przeszła samą siebie

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook