Jedynie prawda jest ciekawa


Młodzi Meksykanie przeciwko aborcji

18.10.2011

Sąd Najwyższy w Meksyku zdecydował rok temu, że wszystkie miasta meksykańskie muszą zalegalizować małżeństwa homoseksualne oraz prawo do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Politycy zdecydowali się również o ułatwieniu rozwodów. W tym samym czasie kobiet, które dokonały aborcji, broniły feministki.

W maju zeszłego roku okazało się jednak, że Meksykanie nie chcą tak postępującej rewolucji. Ustawodawcy meksykańskiego stanu Queretaro przyjęli „poprawkę pro life”. Sytuacji, która postępuje w Meksyku, sprzeciwia się także młodzież.

W ramach Narodowej Walki z Dyskryminacją przeprowadzono badanie, które potwierdziło, że ok. 50% mieszkańców Meksyku w wieku od 18 do 23 lat uważa, że kobiety decydujące się na aborcję powinny podlegać karze. Meksykańska gazeta „Milenio” podaje, że te wskaźniki są zbliżone do wyników badania ogólnej populacji, ponieważ ok. 55% procent obywateli domaga się kar dla kobiet, które przerwały ciążę.

- Coraz więcej młodych ludzi popiera prawo do życia, takie tendencje widać także w Polsce - komentuje dla Stefczyk.info Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO. Dodaje, że kolejnymi ofiarami aborcji, poza zabijanymi dziećmi, są matki, które nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. – Są one często pod naciskiem. Należy coraz głośniej mówić o odpowiedzialności mężczyzn, ponieważ pierwszym zadaniem ojca jest odpowiedzialność za dziecko. Także dużą odpowiedzialność ponoszą „mafie aborcyjne”, do których należą lekarze – zaznacza rozmówca portalu Stefczyk.info.

Badania wykazały również, że znaczna część młodzieży w Meksyku jest przeciw legalizacji związków homoseksualnych.

Lifesitenews.com/MK

[fot. PAP/Tomasz Gzell]


Warto poczytać

 1. 1270dudausafreinds 24.09.2018

  Prezydent: USA to jeden z najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski

  USA są jednym z najlepszych, najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, również w sprawach gospodarczych; chcemy przenieść relacje z USA na wyższy poziom - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając w poniedziałek Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nowym Jorku.

 2. timmersmans-19092018 24.09.2018

  Decyzja zapadła. Polska zaskarżona przez Komisję Europejską

  Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu skargi przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sprawa dotyczy zapisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących m.in. przechodzenia sędziów w stan spoczynku

 3. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk doprowadzi do rozpadu Zjednoczonego Królestwa? Brytyjska premier upokorzona

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 4. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 5. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 6. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 7. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 8. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook