Jedynie prawda jest ciekawa


Ich córka miała nie przeżyć porodu. Wkrótce będzie miała trzecie urodziny

13.06.2018
dziewczynka13062018
Ich córka miała nie przeżyć porodu. Wkrótce będzie miała trzecie urodziny

Helliany Lugo niedługo będzie miała trzecie urodziny. Gdy jej mama Soleannys była z nią w ciąży, lekarze doradzali jej aborcję i twierdzili, że dziecko i tak umrze zaraz po porodzie. Teraz jej rodzice ujawniają, że z powodu chęci walki o życie swojego dziecka spotkała ich fala nienawiści.

Trudno sobie wyobrazić jakim ciosem dla mieszkających w Wenezueli rodziców Helliany była informacja, że ich dziecko jest ciężko chore. W czwartym miesiącu ciąży lekarze stwierdzili, że jej mózg, oczy, nos, stopy i dłonie nie uformowały się właściwie. Zdiagnozowano u niej również wodogłowie. Powiedzieli matce, że jej dziecko i tak umrze zaraz po urodzeniu, a nawet jeśli jakimś cudem przeżyje, to nie poradzi sobie z życiem – więc najbardziej humanitarnym rozwiązaniem będzie aborcja. Soleanny wspomina, że tego dnia bardzo dużo płakała, ale ostatecznie podjęła wspólnie ze swoim partnerem decyzję, że będzie kontynuować ciążę i zostawi wszystko w rękach Boga.

Nie było to łatwe. Soleanny musiała cały czas walczyć z lekarzami, którzy namawiali ją do zabicia dziecka i udowadniać, że nie jest warzywem. Ale ostatecznie postawiła na swoim i Helliany przyszła na świat dzięki cesarskiemu cięciu w 39 tygodniu ciąży.

Dzisiaj jej matka przyznaje, że podjęcie decyzji o urodzeniu córki oraz, przede wszystkim, o nieukrywaniu jej przed światem naraziło ją i jej partnera na wiele negatywnych komentarzy. Często słyszała, że jest samolubna i jej decyzja o urodzeniu naraziła jej córkę na cierpienia oraz, że nie myślała o tym co się z nią stanie gdy jej zabraknie. Niektórzy wprost mówili, że jej dziecko wygląda odrażająco. Szczególnie wiele nienawiści wylało się na nią w internecie, czy to w mediach społecznościowych czy w komentarzach pod opisującymi jej przypadek artykułami.

Soleannys przyznaje, że było to dla nich trudne doświadczenie. Twierdzi jednak, że nie żałuje swojej decyzji i gdyby miała ją podjąć ponownie, to też nie zabiłaby swojego dziecka. Przyznaje również, że osoby negatywnie do niej usposobione stanowiły głośną i irytującą, ale jednak mniejszość.

Cała nadzieja w medycynie

Helliany przeszła już cztery operacje poprawiające jakość jej życia. Jej rodzice marzą o kolejnych, dzięki którym ich córka kiedyś będzie mogła żyć normalnie. Problemem są tutaj jednak pieniądze. Na szczęście jest internet i internetowe zbiórki charytatywne. Pięć dni temu na popularnym serwisie Gofundme rozpoczęła się zbiórka na dalsze leczenie dziewczynki. Jej organizatorzy stawiają sobie za cel zebranie 100 tysięcy dolarów na kolejne operacje. Osoby chcące pomóc w tej zbiórce mogą to zrobić pod adresem: https://www.gofundme.com/helphelianny

„Marzę o tym, żeby zobaczyć, jak Helianny chodzi, mówi i jest tak niezależna jak to tylko możliwe, aby jej jedyne ograniczenia wynikały z tego, do czego sama się ograniczy” - Soleannys powiedziała brytyjskiemu Daily Mail - „ Dziękuję Bogu za każdy dzień życia. Helianny ma życie, siłę czułość, wytrwałość i optymizm. Jest aniołem. Helianny przyszła na świat z wielką misją: pokazać nam, że narzekamy na tyle rzeczy, które nie mają znaczenia, i zapominamy o tym żeby być szczęśliwymi”.

Wiktor Młynarz, za dailymail.com.uk


Warto poczytać

 1. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 2. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

 3. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 4. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

 5. duda-trump-19092018 19.09.2018

  Krajobraz po wizycie Dudy w USA. Co udało się wygrać Polakom w Białym Domu?

  Wizyta prezydenta Dudy w Waszyngtonie nie przyniosła zbyt wielu zaskoczeń nikomu, kto uważnie śledził temat. Nie była jednak pozbawiona znaczenia. Co udało się Polakom przywieźć z Waszyngtonu?

 6. Maduro-19092018 19.09.2018

  Wenezuela głoduje, Maduro zajada się stekami

  Prezydent Wenezueli Maduro zatrzymał się na obiad w tureckiej restauracji. Wywołał tym samym ogromny skandal

 7. zbrodnia-zgwalcenia-14082018 19.09.2018

  Szaleństwo australijskiej feministki. Uważa współżycie z partnerem za czyn gorszy od zgwałcenia

  Pochodząca z Australii pisarka Germaine Greer znana jest ze swoich feministycznych poglądów, a przede wszystkim zaskakujących teorii dotyczących kobiet i mężczyzn w swoich publikacjach. Jednak tym razem feministka swoim najnowszym poglądem przeszła samą siebie

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook