Jedynie prawda jest ciekawa


Maski opadają? Kreml zainteresowany Korwin-Mikkem

03.10.2014

Współpracą z partią Janusza Korwin-Mikkego zainteresował się Kreml. Wszystko przez wypowiedzi polskiego polityka – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Od tygodni Korwin-Mikke szokuje polską opinię publiczną prorosyjską narracją i tezami rodem z Kremla. Coraz mocniej akcentuje on swoje proPutinowskie nastawienie. Widzą to również rosyjskie media, które chętnie go cytują.

Zainteresowanie Korwin-Mikkem jest w Rosji na tyle duże, że otrzymał on nawet zaproszenie na sierpniową konferencję „Rosja, Ukraina, Noworosja: globalne problemy i wyzwania”. Jak pisze „Rz”, konferencja ta odbyła się w krymskiej Jałcie, a jej głównymi gośćmi byli przedstawiciele donieckich separatystów oraz doradca Putina Siergiej Głazjew. Dyskusja dotyczyła tego, czy ofensywa terrorystów z Donbasu powinna rozprzestrzeniać się na kolejne regiony Ukrainy.

Ostatecznie Janusz Korwin-Mikke nie wziął udziału w konferencji. Tłumaczył, że nie miał czasu. Pytany o samo zaproszenie zapewniał, że „z chęcią by pojechał”.

Jak informuje gazeta polskim przedstawicielem w Jałcie był inny polityk o prokremlowskim nastawieniu, Mateusz Piskorski, były poseł Samoobrony, dziś przedstawiciel think thanku Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych. Piskorski to zresztą stały bywalec rosyjskich mediów, gdzie występuje jako „ekspert z Polski”. To on miał namawiać lidera Nowej Prawicy do udziału w jałtańskiej konferencji.

Zdaje się, że Kreml dobrze ocenia intencje Korwin-Mikkego, który w Polsce coraz wyraźniej staje się V kolumną...

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270putinnaslubie 18.08.2018

  Szefowa austriackiego MSZ zaprosiła na ślub... Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał w sobotę do Austrii jako jeden z gości zaproszonych na ślub austriackiej minister spraw zagranicznych Karin Kneissl. Po uroczystości udał się do Niemiec na spotkanie z kanclerz Angelą Merkel.

 2. 1270kofiannan 18.08.2018

  Zmarł Kofi Annan - b. sekretarz generalny ONZ, laureat pokojowego Nobla

  W wieku 80 lat po krótkiej chorobie zmarł w sobotę ghański polityk Kofi Annan, były sekretarz generalny ONZ i laureat Pokojowej Nagrody Nobla - poinformowała założona przez niego fundacja wraz z rodziną zmarłego.

 3. Genua-wiadukt-18082018 18.08.2018

  Tragiczne statystyki z Genui. Aż 41 ofiar zawalenia się wiaduktu

  Do 41 wzrosła liczba ofiar zawalenia się wiaduktu w Genui na północy Włoch. W sobotę rano ratownicy i strażacy przeczesujący rumowisko odnaleźli wrak samochodu, w którym znajdowały się ciała trzyosobowej rodziny: matki, ojca i 9-letniej dziewczynki

 4. atak-na-Polakow-18082018 18.08.2018

  Imigrant zaatakował Polaków bo nie dali mu pieniędzy. Szybko pożałował swojej decyzji

  O tym, że z Polakami się nie zadziera, przekonał się nie dawno pewien czarnoskóry mężczyzna, który bardzo szybko pożałował swojej decyzji o ich zaatakowaniu

 5. 1270dudaaustralia 17.08.2018

  Para prezydencka przyleciała do Melbourne; w sobotę początek wizyty w Australii

  Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w piątek późnym wieczorem miejscowego czasu przylecieli do Melbourne; to pierwsze z trzech australijskich miast, które prezydent odwiedzi podczas oficjalnej wizyty w tym kraju. Para prezydencka uda się następnie do Nowej Zelandii.

 6. londyn06042018 17.08.2018

  Przestępca miał pecha. Chciał oblać kwasem Polaków

  Pewien młody mężczyzna chciał pieniędzy od jednego z klientów supermarketu we wschodnim Londynie. Gdy usłyszał odmowę wyciągnął z kieszeni butelkę z kwasem. Miał jednak pecha – trafił na Polaków

 7. isismil16082018 16.08.2018

  Podróżowali po świecie by udowodnić, że ludzie są dobrzy. Zostali zabici przez ISIS

  Dwudziestoparoletni Jay Austin wiódł życie, jakiego wiele osób mu zazdrościło

 8. pozar16082018 16.08.2018

  W Kanadzie ogłoszono stan wyjątkowy. Ponad pół tysiąca pożarów

  Rząd Kolumbii Brytyjskiej, zachodniej prowincji Kanady, ogłosił w środę stan wyjątkowy w związku z szalejącymi pożarami, których liczbę odnotowuje się obecnie na 566. Władze prowincji zarządziły ewakuację ponad 3 tys. osób.

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook