Jedynie prawda jest ciekawa


Makabryczne odkrycie w Nowym Meksyku. Muzułmanin szkolił dzieci na terrorystów

09.08.2018
1270malymysli
Makabryczne odkrycie w Nowym Meksyku. Muzułmanin szkolił dzieci na terrorystów

Policja w Nowym Meksyku aresztowała muzułmańskiego ekstremistę Siraja Ibn Wahhaja. Mężczyzna miał przetrzymywać w strasznych warunkach 11 dzieci i szkolić ich do dokonywania zamachów. Jego „podopieczni” mieli, zdaniem policji, dokonywać strzelanin w amerykańskich szkołach.

Policja trafiła na trop działalności Siraja przypadkiem. W grudniu jego żona zgłosiła, że ich syn, 3-letni Abdul-ghani Wahhaj, zaginął w Georgii. Kobieta powiedziała władzom, że ich dziecko było ciężko chore i cierpiało na epilepsję, co Siraj miał uznać za opętanie i twierdzić, że przeprowadzi nad nim egzorcyzmy.

Długie śledztwo doprowadziło policjantów do improwizowanego obozowiska na pustyni Nowego Meksyku, w pobliżu granicy z Kolorado. Zbudowano go ze starych opon, palet i tym podobnych śmieci. Dokonujący interwencji policjanci powtarzają, że byli zszokowani panującymi tam warunkami.

Policjanci byli przekonani, że aresztowanie nie będzie łatwe gdyż dostali informację, że w kompleksie przebywają ciężko uzbrojeni fanatyczni muzułmanie. Siraj faktycznie miał przy sobie prawdziwy arsenał – karabin AR-15 i cztery pistolety – ale poddał się bez walki. Reszta fanatyków okazała się jednak dziećmi, z których najmłodsze miało rok, a najstarsze 15. Dzieci były potwornie wygłodzone, brudne i ubrane w stare szmaty. Dokonujący przeszukania policjanci zauważyli, że w całym kompleksie nie było żadnego jedzenia, znaleziono jedynie kilka ziemniaków i małą torebkę ryżu.

Oprócz Siraja aresztowano tam również trzy kobiety, które najprawdopodobniej są matkami przetrzymywanych tam dzieci. Jedna z nich okazała się jego rodzoną siostrą. Na razie postawiono im zarzuty znęcania się nad dziećmi, ale sprawa jest rozwojowa. Zdaniem policji Siraj szkolił przetrzymywane dzieci w obsłudze broni i chciał, aby dokonywały zamachów strzelając w szkołach do innych dzieci.

Policja niestety znalazła również – najprawdopodobniej – jego zaginionego syna. Na terenie kompleksu odkryto bowiem zwłoki małego dziecka, a jego oględziny pokazują, że wiek się zgadza. Na identyfikację trzeba jednak jeszcze trochę poczekać.

Siraj ma silne związki z muzułmańskim terroryzmem. Jego ojciec, będący głową meczetu Masjid At-Taqwa w Atlancie, był podejrzewany o udział w spisku, który doprowadził do ataku na World Trade Center w 1993 roku w którym wybuch ciężarówki z 630 kilogramami materiału wybuchowego zabił sześć osób i poranił około tysiąca. Wobec starszego Wahhaja nie znaleziono wtedy jednak wystarczająco silnych dowodów i nie postawiono mu ostatecznie zarzutów. Miał również związki z Omarem Abdel-Rahmanem, znanym lepiej jako Ślepy Szejk, który został aresztowany i skazany na dożywocie za planowanie zamachów na terenie USA. 

Wiktor Młynarz


Warto poczytać

 1. 20.08.2018

  Kolejny fake news? Rabiej zarzeka się, że nie było rozmowy prezydenta Dudy

 2. jack19082018 19.08.2018

  Nie chciał upiec tortu homoseksualistom, znów stanie przed sądem

  Właściciel piekarni Masterpiece Cakeshop parę lat temu stał się najsłynniejszym piekarzem w USA. Powodem była jego odmowa upieczenia tortu na homoseksualne wesele

 3. indie-powodz-19082018 19.08.2018

  Tragiczny bilans indyjskich powodzi. Prawie 400 ofiar śmiertelnych

  Liczba ludzi, którzy zginęli w południowo-zachodnim indyjskim stanie Kerala od początku sezonu monsunowego, czyli od końca maja, wzrosła do 357 - podały w niedzielę władze lokalne. W tym 33 osoby zmarły w ciągu ostatniej doby

 4. izrael-granica-19082018 19.08.2018

  Protesty Palestyńczyków zbyt kłopotliwe? Izrael zamyka przejście graniczne

  Izrael zamknął w niedzielę przejście graniczne ze Strefą Gazy w Erezie, jedyne dostępne dla zwykłych ludzi, z powodu odbywających się wzdłuż granicy palestyńskich manifestacji - podaje agencja AFP, powołując się na źródła we władzach Izraela

 5. wenezualescy-uchodzcy-19082018 19.08.2018

  Zaatakowano obóz dla uchodźców z Wenezueli. Powodem zemsta

  Grupy mieszkańców miasta Pacaraima w północnej Brazylii zaatakowały w sobotę dwa prowizoryczne obozy dla uchodźców z Wenezueli. Jak poinformowały lokalne media, był to odwet za rzekome pobicie dzień wcześniej przez Wenezuelczyków miejscowego sklepikarza

 6. 1270zadworze 18.08.2018

  W Zadwórzu pod Lwowem oddano hołd bohaterom bitwy z 1920 r., zwanej polskimi Termopilami

  Polskim bohaterom bitwy, którzy w sierpniu 1920 r. podjęli walkę z wielokrotnie silniejszą konnicą Siemiona Budionnego, oddano w sobotę hołd w Zadwórzu koło Lwowa. Uroczystość z udziałem m.in. weteranów II wojny światowej i opozycjonistów PRL-u odbyła się przy mogiłach żołnierzy.

 7. 1270putinnaslubie 18.08.2018

  Szefowa austriackiego MSZ zaprosiła na ślub... Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał w sobotę do Austrii jako jeden z gości zaproszonych na ślub austriackiej minister spraw zagranicznych Karin Kneissl. Po uroczystości udał się do Niemiec na spotkanie z kanclerz Angelą Merkel.

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook