Jedynie prawda jest ciekawa


Makabryczne odkrycie w Nowym Meksyku. Muzułmanin szkolił dzieci na terrorystów

09.08.2018
1270malymysli
Makabryczne odkrycie w Nowym Meksyku. Muzułmanin szkolił dzieci na terrorystów

Policja w Nowym Meksyku aresztowała muzułmańskiego ekstremistę Siraja Ibn Wahhaja. Mężczyzna miał przetrzymywać w strasznych warunkach 11 dzieci i szkolić ich do dokonywania zamachów. Jego „podopieczni” mieli, zdaniem policji, dokonywać strzelanin w amerykańskich szkołach.

Policja trafiła na trop działalności Siraja przypadkiem. W grudniu jego żona zgłosiła, że ich syn, 3-letni Abdul-ghani Wahhaj, zaginął w Georgii. Kobieta powiedziała władzom, że ich dziecko było ciężko chore i cierpiało na epilepsję, co Siraj miał uznać za opętanie i twierdzić, że przeprowadzi nad nim egzorcyzmy.

Długie śledztwo doprowadziło policjantów do improwizowanego obozowiska na pustyni Nowego Meksyku, w pobliżu granicy z Kolorado. Zbudowano go ze starych opon, palet i tym podobnych śmieci. Dokonujący interwencji policjanci powtarzają, że byli zszokowani panującymi tam warunkami.

Policjanci byli przekonani, że aresztowanie nie będzie łatwe gdyż dostali informację, że w kompleksie przebywają ciężko uzbrojeni fanatyczni muzułmanie. Siraj faktycznie miał przy sobie prawdziwy arsenał – karabin AR-15 i cztery pistolety – ale poddał się bez walki. Reszta fanatyków okazała się jednak dziećmi, z których najmłodsze miało rok, a najstarsze 15. Dzieci były potwornie wygłodzone, brudne i ubrane w stare szmaty. Dokonujący przeszukania policjanci zauważyli, że w całym kompleksie nie było żadnego jedzenia, znaleziono jedynie kilka ziemniaków i małą torebkę ryżu.

Oprócz Siraja aresztowano tam również trzy kobiety, które najprawdopodobniej są matkami przetrzymywanych tam dzieci. Jedna z nich okazała się jego rodzoną siostrą. Na razie postawiono im zarzuty znęcania się nad dziećmi, ale sprawa jest rozwojowa. Zdaniem policji Siraj szkolił przetrzymywane dzieci w obsłudze broni i chciał, aby dokonywały zamachów strzelając w szkołach do innych dzieci.

Policja niestety znalazła również – najprawdopodobniej – jego zaginionego syna. Na terenie kompleksu odkryto bowiem zwłoki małego dziecka, a jego oględziny pokazują, że wiek się zgadza. Na identyfikację trzeba jednak jeszcze trochę poczekać.

Siraj ma silne związki z muzułmańskim terroryzmem. Jego ojciec, będący głową meczetu Masjid At-Taqwa w Atlancie, był podejrzewany o udział w spisku, który doprowadził do ataku na World Trade Center w 1993 roku w którym wybuch ciężarówki z 630 kilogramami materiału wybuchowego zabił sześć osób i poranił około tysiąca. Wobec starszego Wahhaja nie znaleziono wtedy jednak wystarczająco silnych dowodów i nie postawiono mu ostatecznie zarzutów. Miał również związki z Omarem Abdel-Rahmanem, znanym lepiej jako Ślepy Szejk, który został aresztowany i skazany na dożywocie za planowanie zamachów na terenie USA. 

Wiktor Młynarz


Warto poczytać

 1. 1270zadworze 18.08.2018

  W Zadwórzu pod Lwowem oddano hołd bohaterom bitwy z 1920 r., zwanej polskimi Termopilami

  Polskim bohaterom bitwy, którzy w sierpniu 1920 r. podjęli walkę z wielokrotnie silniejszą konnicą Siemiona Budionnego, oddano w sobotę hołd w Zadwórzu koło Lwowa. Uroczystość z udziałem m.in. weteranów II wojny światowej i opozycjonistów PRL-u odbyła się przy mogiłach żołnierzy.

 2. 1270putinnaslubie 18.08.2018

  Szefowa austriackiego MSZ zaprosiła na ślub... Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał w sobotę do Austrii jako jeden z gości zaproszonych na ślub austriackiej minister spraw zagranicznych Karin Kneissl. Po uroczystości udał się do Niemiec na spotkanie z kanclerz Angelą Merkel.

 3. 1270kofiannan 18.08.2018

  Zmarł Kofi Annan - b. sekretarz generalny ONZ, laureat pokojowego Nobla

  W wieku 80 lat po krótkiej chorobie zmarł w sobotę ghański polityk Kofi Annan, były sekretarz generalny ONZ i laureat Pokojowej Nagrody Nobla - poinformowała założona przez niego fundacja wraz z rodziną zmarłego.

 4. Genua-wiadukt-18082018 18.08.2018

  Tragiczne statystyki z Genui. Aż 41 ofiar zawalenia się wiaduktu

  Do 41 wzrosła liczba ofiar zawalenia się wiaduktu w Genui na północy Włoch. W sobotę rano ratownicy i strażacy przeczesujący rumowisko odnaleźli wrak samochodu, w którym znajdowały się ciała trzyosobowej rodziny: matki, ojca i 9-letniej dziewczynki

 5. atak-na-Polakow-18082018 18.08.2018

  Imigrant zaatakował Polaków bo nie dali mu pieniędzy. Szybko pożałował swojej decyzji

  O tym, że z Polakami się nie zadziera, przekonał się nie dawno pewien czarnoskóry mężczyzna, który bardzo szybko pożałował swojej decyzji o ich zaatakowaniu

 6. 1270dudaaustralia 17.08.2018

  Para prezydencka przyleciała do Melbourne; w sobotę początek wizyty w Australii

  Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w piątek późnym wieczorem miejscowego czasu przylecieli do Melbourne; to pierwsze z trzech australijskich miast, które prezydent odwiedzi podczas oficjalnej wizyty w tym kraju. Para prezydencka uda się następnie do Nowej Zelandii.

 7. londyn06042018 17.08.2018

  Przestępca miał pecha. Chciał oblać kwasem Polaków

  Pewien młody mężczyzna chciał pieniędzy od jednego z klientów supermarketu we wschodnim Londynie. Gdy usłyszał odmowę wyciągnął z kieszeni butelkę z kwasem. Miał jednak pecha – trafił na Polaków

 8. isismil16082018 16.08.2018

  Podróżowali po świecie by udowodnić, że ludzie są dobrzy. Zostali zabici przez ISIS

  Dwudziestoparoletni Jay Austin wiódł życie, jakiego wiele osób mu zazdrościło

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook