Jedynie prawda jest ciekawa


Makabra w szpitalu, przez pomyłkę lekarzy mężczyzna stracił nogi i ręce

25.05.2018
1270seku8ndeiro
Makabra w szpitalu, przez pomyłkę lekarzy mężczyzna stracił nogi i ręce

Mimo starań wielu wspaniałych lekarzy, dla których troska o los pacjenta jest najważniejszym z priorytetów, stan polskiej służby wciąż pozostawia wiele do życzenia. Wielogodzinne kolejki na SOR, odsyłanie ciężko chorych ludzi do domu, lata oczekiwania na specjalistyczne badania, czy zwykły brak empatii dla chorych ze strony personelu, to niestety wciąż chleb powszedni polskich pacjentów.

Okazuje się jednak, że problemy ze służbą zdrowia dotyczą nie tylko Polski. Kilka tygodni temu, cała Europa żyła dramatyczną walką o życie Alfi’ego Evansa, którego brytyjscy lekarze postanowili skazać na śmierć, czy przypadkiem australijskich bliźniąt, gdzie w ramach eugeniki przypadkiem zabito zdrowe dziecko.

Tym razem medyczny koszmar rozegrał się w Hiszpanii. 24-letni mężczyzna stracił obie nogi i ręce, ponieważ lekarze postawili mu błędną diagnozę. 24-latek trafił do szpitala, uskarżając się na ból głowy i zębów. Po badaniach krwi i moczu został odesłany do domu, z podejrzeniem grypy.

Tam jego stan zaczął się pogarszać. Pojawiły się wymioty i wysoka gorączka. Następnego ranka na jego twarzy pojawiły się brązowe plamy. Zaniepokojony poszedł do szpitala, gdzie tym razem stwierdzono u niego zapalenie opon mózgowych.

Choroba szybko zaowocowała sepsą. Przez tydzień jego życie wisiało na włosku, pojawiła się niewydolność nerek i problemy z krążeniem. Przez błędną diagnozę mężczyzna stracił część nóg i rąk.


Warto poczytać

 1. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 2. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 4. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

 5. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 6. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

 7. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 8. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook