Jedynie prawda jest ciekawa


Macron ma kochanka? Prezydent Francji wypowiada się na temat francuskiej afery

29.07.2018
macron
Macron ma kochanka? Prezydent Francji wypowiada się na temat francuskiej afery

Ostatnie tygodnie nie są łaskawe dla prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Wszystko to przez tzw. aferę Benalla, która obciąża konto głowy francuskiego państwa oraz jego kancelarii.

Nazywana „francuskim watergate” afera dotyczy wydarzenia z 1 maja 2018 roku, kiedy na pierwszomajowym pochodzie jeden z „policjantów” miał pobić demonstrującego mężczyznę oraz ścigań jedną z uczestniczek manifestacji. Jak się później okazało był to Alexandre Benalla, ówczesny wiceszef kancelarii prezydenta Francji, który użył odznaki oraz munduru policyjnego poza służbą. Filmik z jego zachowaniem szybko obiegł francuskie media oraz serwisy społecznościowe, w efekcie czego ochroniarz Macrona został zwolniony.

Organy ścigania w kraju nad Sekwaną od razu przystąpiły do ustalenia, skąd były ochroniarz prezydenta zdobył policyjne wyposażenia. Postawiono także akt oskarżenia wobec Benalli za pobicie oraz nielegalne użycie policyjnego sprzętu. Jednak wokół niego zaczęły narastać spekulacja, iż jest – kochankiem Macrona, który posiadał dostęp do kodów nuklearnych.

Choć teoria, dość absurdalna, znalazła wielu zwolenników sądzących że to prawda. Zyskała też na tyle dużą popularność, że sam prezydent Francji odniósł się do niej.

- Nie, Alexander Benalla nie miał dostępu do kodów nuklearnych. Nie, nie był też moim kochankiem - mówił dziennikarzom Emmanuel Macron.

JD/ Mirror

Warto poczytać

 1. germany29042018 15.08.2018

  Niemcy wydalili groźnego islamistę do Tunezji. Sąd nakazał sprowadzenie go z powrotem

  Na mocy decyzji Wyższego Sądu Administracyjnego (OVG) Północnej Nadrenii-Westfalii tamtejsze miasto Bochum musi sprowadzić z powrotem do Niemiec wydalonego islamistę Samiego A.

 2. niemcylas15082018 15.08.2018

  Trwa masowa wycinka Lasu Bawarskiego. „Ponad połowa drzewostanu zagrożona jest przez korniki”

  Harwestery na masową skalę wycinają właśnie ogromne połacie lasów naszego zachodniego sąsiada

 3. 1270wielkadefilada222 15.08.2018

  Andrzej Duda: My Polacy zwyciężyliśmy! Dziś patrzymy z dumą na tamten czas.

  Prezydent Andrzej Duda w pięknym przemówieniu do żołnierzy i narodu.

 4. 1270bykownia 15.08.2018

  Na cmentarzach w Kijowie uhonorowano polskich żołnierzy

  W święto Wojska Polskiego dyplomaci i polska społeczność Kijowa złożyli w środę hołd żołnierzom, spoczywającym na nekropoliach stolicy Ukrainy: w Bykowni oraz na cmentarzu Bajkowa i w dzielnicy Darnica

 5. 1270parlamentbrts 15.08.2018

  Sprawca ataku na brytyjski parlament to imigrant z Sudanu?

  Sprawca wtorkowego ataku terrorystycznego na brytyjski parlament to 29-letni Salih Khater, który jest obywatelem Wielkiej Brytanii, dokąd przyjechał około pięć lat temu z Sudanu - podały w środę brytyjskie media

 6. 1270genoaas 15.08.2018

  Prokurator z Genui: to nie fatum, ale błąd ludzki

  "To nie fatum, ale błąd ludzki" - tak o przyczynie katastrofy wiaduktu w Genui powiedział w środę szef tamtejszej prokuratury Francesco Cozzi. Najnowszy bilans ofiar zawalenia się mostu-wiaduktu w stolicy Ligurii to 37 zabitych i 16 rannych.

 7. 1270londonas 14.08.2018

  Premier May potępiła "szokujący" atak terrorystyczny pod parlamentem

  Brytyjska premier Theresa May określiła wtorkowy atak terrorystyczny pod parlamentem w Londynie jako "szokujący", podkreślając jednak, że zamachowcom nigdy nie uda się podzielić Brytyjczyków. Policja potwierdziła, że traktuje zajście jako akt terroru.

 8. 1270genoa 14.08.2018

  35 ofiar katastrofy wiaduktu we Włoszech

  Do 35 wzrosła liczba ofiar zawalenia się we wtorek wiaduktu na autostradzie w Genui na północy Włoch. Ten nowy bilans podała Ansa, powołując się na strażaków pracujących na miejscu. Wcześniej szef MSW Matteo Salvini mówił o ok. 30 ofiarach śmiertelnych.

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook