Jedynie prawda jest ciekawa


Łukaszenka: Bojówkarze szkoleni w Polsce

21.03.2017

Padły mocne oskarżenia ze Aleksandra Łukaszenki, które powielają starą narrację rosyjską. Prezydent zarzucił, że uzbrojeni bojówkarze szkoleni m.in. w Polsce przygotowywali na Białorusi prowokację – podaje Biełsat TV.

Łukaszenka w czasie wizyty w zakładach Kronospan w Mohylewie poinformował o schwytaniu bojówkarzy, którzy mieli przygotowywać zbrojną prowokację. Jeden z ich obozów szkoleniowych miał się mieścić w Białorusi, ale inne już za granicą. Padły mocne oskarżenia. 

Pozostałe obozy były na Ukrainie, i według mnie – na Litwie lub w Polsce. Nie będę się upierać, ale gdzieś tam” - mówił Łukaszenka cytowany przez Biełsat TV. 

„Pieniądze szły przez Polskę i Litwę do nas. Dosłownie w ostatnich godzinach zatrzymaliśmy kilkudziesięciu bojowników, którzy przygotowywali prowokację z bronią” — powiedział białoruski prezydent. 

Łukaszenka zapewnił, że niedługo będą podane szczegóły. Dał też do zrozumienia, że sprawa wyszła na jaw dzięki donosowi Białorusinki mieszkającej w UE. 

„Dziękuję, że są prawdziwi Białorusini i Białorusinki, którzy będąc za granicą – w Unii Europejskiej, ostrzegli nas. Kobieta przyszła do ambasady i ostrzegła. Oficjalnie napisała pismo: jest przygotowywana prowokacja. Zaczęliśmy to badać i rzeczywiście dotarliśmy do bardzo ciekawych rzeczy” — powiedział. 

Białoruski przywódca nie omieszkał pogrozić „bezprawnej działalności i bandytyzmowi”.

Łukaszenka w czasie wizyty w zakładach Kronospan w Mohylewie poinformował o schwytaniu bojówkarzy, którzy mieli przygotowywać zbrojną prowokację. Jeden z ich obozów szkoleniowych miał się mieścić w Białorusi, ale inne już za granicą. Padły mocne oskarżenia.

„Pozostałe obozy były na Ukrainie, i według mnie – na Litwie lub w Polsce. Nie będę się upierać, ale gdzieś tam” - mówił Łukaszenka cytowany przez Biełsat TV.

„Pieniądze szły przez Polskę i Litwę do nas. Dosłownie w ostatnich godzinach zatrzymaliśmy kilkudziesięciu bojowników, którzy przygotowywali prowokację z bronią”— powiedział białoruski prezydent.

Łukaszenka zapewnił, że niedługo będą podane szczegóły. Dał też do zrozumienia, że sprawa wyszła na jaw dzięki donosowi Białorusinki mieszkającej w UE.

„Dziękuję, że są prawdziwi Białorusini i Białorusinki, którzy będąc za granicą – w Unii Europejskiej, ostrzegli nas. Kobieta przyszła do ambasady i ostrzegła. Oficjalnie napisała pismo: jest przygotowywana prowokacja. Zaczęliśmy to badać i rzeczywiście dotarliśmy do bardzo ciekawych rzeczy” — powiedział.

Białoruski przywódca nie omieszkał pogrozić „bezprawnej działalności i bandytyzmowi”.

ak/Biełsat TV

[fot. youtube]

Warto poczytać

 1. isismil16082018 16.08.2018

  Podróżowali po świecie by udowodnić, że ludzie są dobrzy. Zostali zabici przez ISIS

  Dwudziestoparoletni Jay Austin wiódł życie, jakiego wiele osób mu zazdrościło

 2. pozar16082018 16.08.2018

  W Kanadzie ogłoszono stan wyjątkowy. Ponad pół tysiąca pożarów

  Rząd Kolumbii Brytyjskiej, zachodniej prowincji Kanady, ogłosił w środę stan wyjątkowy w związku z szalejącymi pożarami, których liczbę odnotowuje się obecnie na 566. Władze prowincji zarządziły ewakuację ponad 3 tys. osób.

 3. niemcy15082018 15.08.2018

  Niemcy przyjęli projekt ustawy o „trzeciej płci”. To wyraz „uznania dla różnorodności”

  Rząd Niemiec przyjął w środę projekt ustawy, wprowadzającej "trzecią płeć", obok męskiej i żeńskiej.

 4. denmark15082018 15.08.2018

  Duńczycy budują ogrodzenie na granicy z Niemcami. Ma chronić przed groźną chorobą

  Dania planuje postawienie 70-kilometrowego ogrodzenia wzdłuż granicy z Niemcami, chcąc w ten sposób uniemożliwić przedostawanie się dzików na duńskie terytorium

 5. germany29042018 15.08.2018

  Niemcy wydalili groźnego islamistę do Tunezji. Sąd nakazał sprowadzenie go z powrotem

  Na mocy decyzji Wyższego Sądu Administracyjnego (OVG) Północnej Nadrenii-Westfalii tamtejsze miasto Bochum musi sprowadzić z powrotem do Niemiec wydalonego islamistę Samiego A.

 6. 1270wielkadefilada222 15.08.2018

  Andrzej Duda: My Polacy zwyciężyliśmy! Dziś patrzymy z dumą na tamten czas.

  Prezydent Andrzej Duda w pięknym przemówieniu do żołnierzy i narodu.

 7. 1270bykownia 15.08.2018

  Na cmentarzach w Kijowie uhonorowano polskich żołnierzy

  W święto Wojska Polskiego dyplomaci i polska społeczność Kijowa złożyli w środę hołd żołnierzom, spoczywającym na nekropoliach stolicy Ukrainy: w Bykowni oraz na cmentarzu Bajkowa i w dzielnicy Darnica

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook