Jedynie prawda jest ciekawa


Liczba ofiar śmiertelnych zatonięcia statku w Tajlandii wzrosła do 44

10.07.2018
1270phoenix
Liczba ofiar śmiertelnych zatonięcia statku w Tajlandii wzrosła do 44

Służby ratunkowe Tajlandii wyłowiły we wtorek z Morza Andamańskiego trzy kolejne ciała ofiar zatonięcia 5 lipca w pobliżu wyspy Phuket statku "Phoenix" z chińskimi turystami; łącznie śmierć poniosły 44 osoby, a trzy są uznane za zaginione. Uratowano 54 ludzi.

Według ostatnich danych na pokładzie statku znajdowało się 101 osób: 89 turystów, 11 tajlandzkich członków załogi i przewodnik.

"Znaleźliśmy jeszcze trzy ciała. Jedno znaleziono w pobliżu wyspy Phi Phi" - poinformował przedstawiciel władz. Dodał, że poszukiwania trzech kolejnych ciał będą kontynuowane, o ile pozwoli na to pogoda. Oznajmił, że od warunków atmosferycznych zależy też akcja podnoszenia statku, który leży na dnie na głębokości 40 metrów, kilka kilometrów od wyspy Ko He, znanej z formacji raf koralowych. Właśnie ta wyspa była celem podróży statku "Phoenix". 

Według lokalnej policji jednostka została legalnie zarejestrowana i nie była przeciążona w czasie wypadku, do którego doszło podczas sztormu, gdy fale sięgały pięciu metrów. Władze podkreślały, że operatorzy turystyczni byli ostrzegani przed pogorszeniem się pogody.

Policja poinformowała, że kapitan "Phoenixa", który został oskarżony o zaniedbania podczas rejsu, nie przyznaje się do winy. 

W dniu kiedy zatonął "Phoenix" w tym samym rejonie przewróciły się dwa inne statki turystyczne; ich pasażerów i załogi udało się uratować. 

W ubiegłym roku Tajlandię odwiedziło ponad 35,38 mln zagranicznych turystów, w tym największa grupę - 9,8 mln - stanowili Chińczycy. 

(PAP)

fot. Twitter/Bangkok Post/ Disaster News TH


Warto poczytać

 1. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk naraził się europejskim przywódcom? Jego zachowanie może doprowadzić do poważnego kryzysu

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 2. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 3. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 4. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 5. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 6. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

 7. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook