Jedynie prawda jest ciekawa


Lech Kaczyński bohaterem w Afryce. Niesamowity gest jednego z państw

28.07.2018
1270lechkaczynksi
Lech Kaczyński bohaterem w Afryce. Niesamowity gest jednego z państw

Mimo, że w Polsce wielokrotnie padał ofiarą przemysłu pogardy i przez wielu jest znienawidzony na równi ze swoim bratem, są na świecie kraje, które doceniają wkład Lecha Kaczyńskiego w historię świata.

Dziś możemy to powiedzieć z dużym prawdopodobieństwem – gdyby nie on, Gruzja podzieliłaby los Ukrainy, a być może nawet Czeczenii - przestałaby istnieć jako niezależne państwo. Tylko niezłomna postawa prezydenta Kaczyńskiego i jego osobiste zaangażowanie sprawiły, że udało się powstrzymać rosyjską agresję wojskową na niezależny kraj i wbrew chęciom niektórych europejskich polityków, choć na chwilę powstrzymać rosyjski imperializm. Za swoją niezłomną postawę poniósł ofiarę najwyższą – zginął w niezbyt jasnych okolicznościach w katastrofie smoleńskiej.

Mimo to, w Polsce wiele osób wciąż zdaje się nie doceniać jego wkładu, jaki wniósł także  w obronę naszej suwerenności lub wręcz stara się dezawuować jego politykę. Całe szczęście na świecie są kraje, które zdają sobie sprawę ze znaczenia jego prezydentury. Pomniki Lecha Kaczyńskiego powstały między innymi na Węgrzech, Litwie czy w Gruzji. Ale pamięć o Kaczyńskim sięga znacznie szerzej. Znaczki z prezydentem i jego małżonką wypuściła ostatnio poczta Togo. Lech Kaczyński występuję na nich jako jeden z dwóch najwybitniejszych Polaków ostatnich lat – wraz z św. Janem Pawłem II.

Niby mała rzecz, a wzrusza.


Warto poczytać

 1. trump11042018 21.08.2018

  Ogromne kłopoty Donalda Trumpa. Jego prawnik oddał się w ręce FBI

  Były osobisty prawnik Donalda Trumpa Michael Cohen oddał się we wtorek w ręce FBI - podała telewizja CNN.

 2. CelesteAyala21082018 21.08.2018

  Policjantka okrzyknięta bohaterką. Nakarmiła piersią porzucone dziecko

  To zdjęcie podbija internet. Celeste Ayala pełniąc służbę w szpitalu w Buenos Aires nakarmiła własną piersią porzucone i zaniedbane niemowle. Młoda policjantka została okrzyknięta bohaterką.

 3. 1270ilsamijk 21.08.2018

  Dyrektor przedszkola przebrał dzieci za bojowników ISIS

  Indonezja, największe państwo muzułmańskie na świecie, ma ogromny problem z Państwem Islamskim. Jego „bojownicy” mają swoje komórki w każdej prowincji i regularnie dokonują ataków terrorystycznych na mieszkańców

 4. szahidapas21082018 21.08.2018

  W zamachach w Czeczeni brały udział dzieci. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie

  W Czeczenii, republice wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, doszło w poniedziałek do czterech ataków na policję - podają rosyjskie media. W ich wyniku zginął jeden funkcjonariusz, a kilku zostało rannych.

 5. trump21082018 21.08.2018

  „Lubię go, on mnie lubi”. Trump chciałby ponownie spotkać się z Kim Dzong Unem

  W poniedziałkowym wywiadzie dla agencji Reuters prezydent USA Donald Trump powiedział, że "najprawdopodobniej" znowu spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem, aby ponownie rozmawiać o denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

 6. 1270sencow 21.08.2018

  To już setny dzień głodówki. Stan zdrowia Sencowa jest bardzo zły

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy ponownie zażądało od władz Rosji uwolnienia reżysera Ołeha Sencowa, który prowadzi głodówkę w kolonii karnej na rosyjskiej dalekiej północy. We wtorek mija setny dzień jego protestu.

 7. police24072018 21.08.2018

  Dwie Polki brutalnie zaatakowane w Londynie. Są w stanie krytycznym

  Dwie Polki w wieku 30 i 64 lat, zaatakowane w Londynie przez 27-letniego mężczyznę, który wielokrotnie uderzył je młotkiem, trafiły w niedzielę w stanie krytycznym do szpitali. Policja zatrzymała sprawcę napaści.

 8. 1270riodiler 20.08.2018

  Obława na narkodilerów w Rio de Janeiro

  Co najmniej 14 osób zginęło w poniedziałek w operacjach policji i wojska wymierzonych w handlarzy narkotyków w fawelach Rio de Janeiro i pobliskim mieście Niteroi - poinformowała brazylijska armia i media. Liczba ofiar może wzrosnąć.

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook