Jedynie prawda jest ciekawa


Kompletnie zwariowali! Władze Wiednia zakazały wieńców adwentowych na drzwiach!

04.12.2017
Wieniecadwentowy
Kompletnie zwariowali! Władze Wiednia zakazały wieńców adwentowych na drzwiach!

W Szwecji zakazuje się świątecznego oświetlania ulic, we Francji szopki bożonarodzeniowe w miejscach publicznych muszą być świeckie, a w Wiedniu nie powiesimy już wieńca na drzwiach. Tak wygląda "postępowa" Europa.

Zakaz dotyczy budynków należących do wiedeńskiej gminy. O sprawie poinformował bulwarowy "Kronen Zeitung". Według wiszącego na tablicy ogłoszenia, niedozwolone są wieńce, kompozycje kwiatowe i biżuteria. Powód? Mogą one wywoływać pożar. Kara za złamanie przepisu nie należy do najłagodniejszych - może wynieść nawet 21 tysięcy euro.

Uchwałę skrytykowali już radni Austriackiej Partii Wolności (FPÖ). - Pożary świątecznych aranżacji przy drzwiach są równie prawdopodobne jak pożary kartek papieru na klatce schodowej - stwierdził Toni Mahdalik z tej partii. 

Miejscy włodarze pozostają jednak nieugięci. - Ogień nie rozróżnia czy to świąteczne. Gałęzie jodły mogą powodować pożary mieszkań - powiedział wiedeński rzecznik prasowy.

W ubiegłym roku francuska Rada Stanu łaskawie zezwoliła na umieszczanie bożonarodzeniowych szopek w miejscach publicznych. Warunek jest jeden - szopka musi być laicka. Według portal wpolityce.pl "wyłamały się tylko władze langwedockiej gminy Béziers, liczącej 70 tys. mieszkańców. Burmistrz Robert Ménard pochwalił się nawet wszem wobec, co napisał w liście do Stowarzyszenia Francuskich Merów (AMF), a mianowicie: że bez szopki Boże Narodzenie sprowadzałyby się do handlu gęsimi wątróbkami i zabawkami, że szopki są świadectwem naszej tysiącletniej, chrześcijańskiej tożsamości, a tak w ogóle, że wobec aktów terroru i barbarzyństwa trzeba nam wielkiej odnowy duchowej".

KronenZeitung/wpolityce.pl/kh/

Warto poczytać

 1. 1270trumpmerkel 25.09.2018

  Trump w ostrych słowach do Niemców: „Bierzcie przykład z Polski!”. Merkel się wścieknie

  Prezydent Donald Trump oświadczył podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że USA odrzucają "ideologię globalizacji" i "globalne zarządzanie". Prezydent powiedział też, że Międzynarodowy Trybunał Karny "nie ma żadnej prawomocności".

 2. 1270aaaborcja 25.09.2018

  Lewica chce zabijać zdrowe nienarodzone dzieci?

  Niedawna decyzja Irlandczyków o liberalizacji prawa aborcyjnego spotkała się z zachwytem ze strony środowisk lewicowych

 3. kozlowska-25092018 25.09.2018

  Szczyt ignorancji wobec decyzji polskich władz. Kozłowska ponownie na terytorium UE

  Najpierw w Berlinie na zaproszenie Franka Schwabe, teraz w Brukseli na inwitacje Guya Verhofstadta oraz Rebecci Harms. Ludmiła Kozłowska, szefowa kontrowersyjnej fundacji Otwarty Dialog, ponownie wjechała na terytorium UE, ignorując ostrzeżenie polskich służb

 4. 1270dudausafreinds 24.09.2018

  Prezydent: USA to jeden z najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski

  USA są jednym z najlepszych, najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, również w sprawach gospodarczych; chcemy przenieść relacje z USA na wyższy poziom - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając w poniedziałek Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nowym Jorku.

 5. timmersmans-19092018 24.09.2018

  Decyzja zapadła. Polska zaskarżona przez Komisję Europejską

  Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu skargi przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sprawa dotyczy zapisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących m.in. przechodzenia sędziów w stan spoczynku

 6. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk doprowadzi do rozpadu Zjednoczonego Królestwa? Brytyjska premier upokorzona

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 7. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook