Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejne ataki na chrześcijan! Pobito duchownych z za śpiewanie kolęd i rozdawanie Pisma Świętego

16.12.2017
christians16122017
Kolejne ataki na chrześcijan! Pobito duchownych z za śpiewanie kolęd i rozdawanie Pisma Świętego

W Indiach doszło do kolejnych ataków na chrześcijan. Pobito duchownych protestanckich, zatrzymano także katolickiego księdza, którego hinduistyczni radykałowie oskarżają o próbę nawracania mieszkańców na chrześcijaństwo. Jak relacjonuje serwis tvp.info, duchowny i kilku misjonarzy z seminarium teologicznego śpiewali kolędy, rozdawali Biblię i wizerunki Jezusa Chrystusa.

Indyjska Partia Ludowa i podległa jej paramilitarna organizacja Bajrang Dal odpowiada za aresztowanie duchownych. – Nasi członkowie zaobserwowali przestępstwo, mamy dowody na to, że chrześcijańscy księża siłą nawracają ubogich hindusów – wypowiedź jednego z członków Bajrang Dal cytuje tvp.info.

Paramilitarne bojówki miały też podpalić samochód, który należał do księdza. Powtarzające się ataki na chrześcijan niepokoją katolickich duchownych, którzy zaapelowali do władz Indii, aby nie przykładały ręki do przemocy.

W tych regionach Indii, w których rządzi Indyjska Partia Ludowa, przepisy bardzo mocno ograniczają możliwość zmiany wyznania. Aby zmienić religię trzeba złożyć oficjalny wniosek do lokalnych urzędników, którzy bardzo często wykorzystują tego typu informacje do późniejszego podsycania ataków na chrześcijan.

W innym ataku agresji czterech chrześcijan zostało rannych w wyniku brutalnej napaści hinduistycznych na salę, gdzie modlono się przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. – Nie zrobiliśmy niczego złego; chcieliśmy się tylko pomodlić i rozdać ubogim paczki z okazji świąt – mówił pastor tamtejszej wspólnoty.

Chrześcijanie w Indiach obawiają się, że może powtórzyć się sytuacja z roku 2007 i 2008, kiedy doszło do pogromów w indyjskim stanie Orisa. W 2008 r. liczba zorganizowanych ataków sięgnęła 4 tysięcy. Zginęło ponad 100 chrześcijan, a tysiące zostało rannych. Z ziemią zrównano 5 tys. domów, spalono prawie 300 kościołów. Te wydarzenia bezpośrednio obciążają Indyjską Partię Ludową.

Warto poczytać

 1. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 2. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 3. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

 4. papiez22092018 22.09.2018

  Papież odwiedzi kraje bałtyckie. „Moja wizyta zbiega się ze stuleciem niepodległości waszych krajów”

  Papież Franciszek wyruszył w sobotę w czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. To 25. zagraniczna papieska pielgrzymka, przypadająca w ćwierćwiecze wizyty św. Jana Pawła II w republikach bałtyckich. Świętują one stulecie odzyskania niepodległości.

 5. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 6. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 7. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook