Jedynie prawda jest ciekawa


Kłótnia w niemieckiej szkole. „Hitler był dobry, bo zabijał Żydów”

27.12.2017
antysem27122017
Kłótnia w niemieckiej szkole. „Hitler był dobry, bo zabijał Żydów”

W niemieckim liceum arabscy uczniowie zaatakowali chłopca żydowskiego pochodzenia. O sprawie pisze internetowy serwis DoRzeczy.pl, który opisuje iż sprzeczka zakończyła się chwaleniem Hitlera i agresywnymi okrzykami wzywającymi do obcięcia głowy jednemu z uczniów.

Zdarzenie miało miejsce w berlińskim liceum im. Ernsta Reutera. Grupa uczniów miała sprzeczać się o sytuację na Bliskim Wschodzie. Do eskalacji napięcia doprowadziła wypowiedź jednego z chłopców, który zaczął wypowiadać się przeciwko Palestynie, co miało wywołać agresję arabskich alumnów.

Po tym, kiedy jedna z dziewcząt krzyknęła: "Hitler był dobry, bo zabijał Żydów" arabscy uczniowie zaczęli domagać się odcięcia głowy żydowskiego chłopca. Ostatecznie sytuację udało się rozwiązać bez dalszej eskalacji przemocy, ale cała sprawa wzbudziła dużą dyskusję - nie tylko w niemieckiej prasie.

Szkoła oczywiście szybko potępiła cały incydent, ale zdaniem niektórych komentujących tę sprawę, potrzebna jest poważna dyskusja o odradzającym się w Niemczech antysemityzmie. Nie powinno się bagatelizować całego zdarzenia, gdyż pokazuje ono jak głębokie i różnorodne są problemy wielonarodowego społeczeństwa. 

- Ta szkolna kłótnia jest tu tylko odbiciem tego, jak podzielone i zantagonizowani są Niemcy - piszą komentujący tę sprawę na portalach.

Między innymi dlatego echa sporu dotarły znacznie poza mury berlińskiego liceum, o sprawie napisały media w Niemczech i w Izraelu, gdzie podkreślono, iż jest to kolejne zdarzenie o charakterze antysemickim, do jakiego doszło ostatnio u naszych sąsiadów. 

ac/israelnationalnews.com/dorzeczy.pl

fot. israelnationalnews.com

Warto poczytać

 1. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

 2. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 3. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

 4. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 5. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

 6. duda-trump-19092018 19.09.2018

  Krajobraz po wizycie Dudy w USA. Co udało się wygrać Polakom w Białym Domu?

  Wizyta prezydenta Dudy w Waszyngtonie nie przyniosła zbyt wielu zaskoczeń nikomu, kto uważnie śledził temat. Nie była jednak pozbawiona znaczenia. Co udało się Polakom przywieźć z Waszyngtonu?

 7. Maduro-19092018 19.09.2018

  Wenezuela głoduje, Maduro zajada się stekami

  Prezydent Wenezueli Maduro zatrzymał się na obiad w tureckiej restauracji. Wywołał tym samym ogromny skandal

 8. zbrodnia-zgwalcenia-14082018 19.09.2018

  Szaleństwo australijskiej feministki. Uważa współżycie z partnerem za czyn gorszy od zgwałcenia

  Pochodząca z Australii pisarka Germaine Greer znana jest ze swoich feministycznych poglądów, a przede wszystkim zaskakujących teorii dotyczących kobiet i mężczyzn w swoich publikacjach. Jednak tym razem feministka swoim najnowszym poglądem przeszła samą siebie

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook