Jedynie prawda jest ciekawa


Katolicy prześladowani w Europie? Odmawiali różaniec w katedrze zostali wyprowadzeni przez policję!

31.10.2017
1270rozanecas
Katolicy prześladowani w Europie? Odmawiali różaniec w katedrze zostali wyprowadzeni przez policję!

Od lat mówi się o prześladowaniu katolików w Azji i na Bliskim Wschodzie – tysiące wiernych oddaje swoje życie za wiarę w Chrystusa i wierność jego przykazaniom. To między innymi w ich intencji koła różańcowe na całym świecie codziennie modlą się na różańcu.

Dotychczas jednak represje wobec chrześcijan były domeną krajów dalekowschodnich i arabskich, dziś jednak okazuje się, że katolicy mają problem z praktykowaniem swojej wiary także w Europie, co więcej, nawet w swoich kościołach. Jak poinformował brytyjski serwis www.catholicherald.co.uk, 28 października z katolickiej katedry św. Michała i Guduli w Brukseli policja wyprowadziła grupę wiernych, którzy odmawiali różaniec.

Wszystko dlatego, że w katolickiej świątyni odbywały się „ekumeniczne” uroczystości 500-lecia luterańskiej reformacji. Według relacji Brytyjczyków  w ekumenicznej ceremonii wziął udział m.in. kardynał Jozef de Kesel, katolicki  arcybiskup diecezji Mechelen-Bruksela.

Przeciwko „braciom odłączonym” modlącym się w katolickiej świątyni i wspieranym przez lokalnych katolickich dostojników postanowili zaprotestować młodzi katolicy z Brukseli. Forma ich protestów oburzyła jednak zarówno protestantów, jak i katolickich hierarchów, którzy nakazali wezwanie służb porządkowych. Brytyjscy redaktorzy mówią o „szaleństwie ekumenizmu”, nam bardziej do gustu przypadają słowa zacytowane ostatnio przez Grzegorza Górnego – „czy mamy świętować rocznicę rozwodu własnych rodziców?”. Zachodnie duchowieństwo powinno wziąć sobie to do serca, bo jak widać, dla „odłączonych braci” gotowi są nawet na upokorzenie własnych wiernych. 

 

 fot. youtube.com

Warto poczytać

 1. 1270londonas 14.08.2018

  Premier May potępiła "szokujący" atak terrorystyczny pod parlamentem

  Brytyjska premier Theresa May określiła wtorkowy atak terrorystyczny pod parlamentem w Londynie jako "szokujący", podkreślając jednak, że zamachowcom nigdy nie uda się podzielić Brytyjczyków. Policja potwierdziła, że traktuje zajście jako akt terroru.

 2. 1270genoa 14.08.2018

  35 ofiar katastrofy wiaduktu we Włoszech

  Do 35 wzrosła liczba ofiar zawalenia się we wtorek wiaduktu na autostradzie w Genui na północy Włoch. Ten nowy bilans podała Ansa, powołując się na strażaków pracujących na miejscu. Wcześniej szef MSW Matteo Salvini mówił o ok. 30 ofiarach śmiertelnych.

 3. zbrodnia-zgwalcenia-14082018 14.08.2018

  Skandal w Wielkiej Brytanii. Działaczka Partii Pracy uważa, że ofiary zgwałcenia powinny „się zamknąć. W imię różnorodności”

  Działaczka brytyjskiej Partii Pracy Naz Shah wywołała prawdziwy skandal na Wyspach Brytyjskich. Wszystko za sprawą polubienia i udostępnienia tweeta, który wzywał ofiary zgwałceń i przemocy dokonanych przez muzułmańskie gangi do „zamknięcia się”

 4. 1270syskryminacja 14.08.2018

  Tak dyskryminują fenimistki. I gdzie tu równouprawnienie?

  Osoba udająca się na urlop nie może narzekać na brak potencjalnych miejsc, w których można się zatrzymać. Tysiące hoteli, hosteli i kurortów rywalizują na wszelkie możliwe sposoby o nowych klientów

 5. szwecja14082018 14.08.2018

  Gangi podpalają samochody w Szwecji. Spłonęło blisko 90 aut [WIDEO]

  Co najmniej 88 samochodów podpaliły w nocy z poniedziałku na wtorek w Goeteborgu na południowym zachodzie Szwecji grupy zamaskowanych i ubranych na czarno młodych ludzi - poinformowały szwedzkie media.

 6. isis14082018 14.08.2018

  ONZ: Państwo Islamskie nadal silne. Jeszcze do kilkudziesięciu tysięcy bojowników w Syrii i Iraku

  Mimo militarnych niepowodzeń, dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) ma jeszcze w Syrii i Iraku od 20 tys. do 30 tys. bojowników, rozmieszczonych mniej więcej po równo w obu tych krajach - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu ONZ.

 7. 1270sencow 13.08.2018

  Ponad sto znanych osobistości wzywa Rosję do uwolnienia Sencowa

  Ponad sto znanych osobistości z Francji i ze świata, w tym francuska minister kultury Francoise Nyssen i reżyser Jean-Luc Godard, wystosowało w poniedziałek na łamach dziennika "Le Monde" apel do władz Rosji o uwolnienie ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa.

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook