Jedynie prawda jest ciekawa


Jest odpowiedź Izraela! Strefa Gazy pod ostrzałem!

29.05.2018
strefa-gazy-2
Jest odpowiedź Izraela! Strefa Gazy pod ostrzałem!

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Izraela w stosunku do ataków Dżihadystów na terytorium ich państwa.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PAP, lotnictwo Izraela ostrzelało kilka pozycji kontrolowanych przez Hamas. Tym samym słowa wypowiedziane przez premiera tego kraju, Benjamina Netanjahu, który groził użyciem „siły” wobec bojowników palestyńskich, szybko znalazły ucieleśnienie. Siły militarne państwa izraelskiego postanowiły użyć samolotów F-16 do kontrataku. 
Popularny portal społecznościowy Twitter jest „zasypywany” obecnie zdjęciami oraz relacjami naocznych świadków całego zdarzenia. Na załączonych materiałach widać skutki bombardowania Gazy. Konto Twitterowe Palestyny informuje o zniszczeniu kilku szkół oraz o zatrzymaniu statku uchodźców przez marynarkę wojenną Izraela.To najpoważniejsze zaostrzenie stosunków pomiędzy Izraelem, a Hamasem od 2014 r. 

Przypomnijmy, że dzisiejszy spór zapoczątkował poranny ostrzał Dżihadystów na terytorium Izraela. Wystrzelono ponad 25 ładunków moździerzowych, które zniszczyły kilka elementów zabudowań w Południowym Izraelu, a jedna z nich spadła w pobliżu przedszkola.

Atak Hamasu miał być odpowiedzią na traktowanie palestyńskich demonstrantów przez izraelskich żołnierzy na granicy, będącej przedmiotem konfliktu, Strefy Gazy. W trakcie starć ciągnących się od końca marca 2018 roku zginęło ponad 100 Palestyńczyków, a tysiące zostało rannych. 

PAP/JD

fot. Twitter.com

Warto poczytać

 1. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

 2. papiez22092018 22.09.2018

  Papież odwiedzi kraje bałtyckie. „Moja wizyta zbiega się ze stuleciem niepodległości waszych krajów”

  Papież Franciszek wyruszył w sobotę w czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. To 25. zagraniczna papieska pielgrzymka, przypadająca w ćwierćwiecze wizyty św. Jana Pawła II w republikach bałtyckich. Świętują one stulecie odzyskania niepodległości.

 3. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 4. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 5. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 6. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

 7. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 8. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook