Jedynie prawda jest ciekawa


Jak rozwiązać problem z imigrantami? Dania chce ich wysyłać m.in. do Polski

08.06.2018
1270uchodzcyas
Jak rozwiązać problem z imigrantami? Dania chce ich wysyłać m.in. do Polski

Jak w prosty sposób pozbyć się niechcianych imigrantów? To według premiera Danii, Larsa Lökke Rasmussena nic trudnego: należy wybierać tych najbardziej wartościowych, a pozostałych wysyłać do tych miejsc w Europie, do których nigdy nie chcieliby trafić. Dzięki temu rozmyślą się i będą chcieli wrócić do siebie. Prawda, że sprytne?

Jakie państwa miał na myśli szef duńskiego rządu? Choć nie powiedział tego wprost, nie trudno się domyślić, że z pewnością brał pod uwagę mniej zamożne kraje Unii Europejskiej. Bułgaria, Rumunia, Kraje Bałtyckie, Słowacja, czy Polska – to pewnie dla duńskiego premiera miejsca idealne żeby zesłać do nich imigrantów. Oczywiście europejscy krezusi rozumieją uciążliwość tego „problemu” i wypłacaliby przyjmującym swoiste odszkodowanie za emigrantów.

Co ciekawe Rasmussen nie jest odosobniony w tym pomyśle. Ponoć inicjatywę poparli już jego odpowiednicy z Holandii i Austrii i rozważa ją także Angela Merkel. Nie udało się siłą, to będą próbować przekupstwem?

PF, fot. CC 4.0/Elekes Andor

Warto poczytać

 1. trump01082018 18.09.2018

  Trump ujawni tajne dokumenty. To może być prawdziwy cios dla służb

  Donald Trump najwyraźniej ma dość oskarżeń o to, że do Białego Domu wprowadzili go Rosjanie. Postanowił więc zagrać ostro i rozkazał Departamentowi Sprawiedliwości i podległym mu służbom wywiadowczym ujawnić dokumenty, które legły u podstaw toczącego się w tej sprawie śledztwa

 2. plakaty-wish-antykoncepcja-18092018 18.09.2018

  Dziecko mniej wartościowe od konsoli do gier i szminek? Wstrząsające plakaty promujące antykoncepcję

  Brytyjska służba zdrowia rozpoczęła nietypową akcję promocyjną w mieście Welsell. Jej autorzy zamierzają reklamują darmowy dostęp do antykoncepcji dla młodzieży poniżej 16 roku. Zachętą ma być hasło „po co poświęcać przyjemności na opiekę nad dzieckiem”

 3. trumpduda30082018 18.09.2018

  Coraz bliżej spotkanie Andrzeja Dudy z prezydentem USA. O czym będą rozmawiać?

  Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda złożą we wtorek oficjalną wizytę w Białym Domu. Głównymi punktami wizyty będzie rozmowa w cztery oczy obu przywódców, spotkanie par prezydenckich i wspólna konferencja prasowa Dudy i Trumpa.

 4. plcie-18092018 18.09.2018

  Szaleństwo! Szwedzki uczony ma zakaz uczenia o różnicach między kobietami, a mężczyznami. Absurdalny powód

  Szwedzki profesor neurofizjologii Germund Hesslow ma nie lada problem z władzami uczelni Uniwersytetu Lund. Okazuje się, że mężczyzna nie może głosić prawd naukowych na temat różnic pomiędzy kobietami, a mężczyznami ponieważ jest to sprzeczne ze szwedzkimi wartościami

 5. neumunster18092018 18.09.2018

  Młody Polak zasztyletowany w Neumuenster. Policja szuka napastnika

  Policja w Kilonii w Niemczech potwierdziła w poniedziałek, że w niedzielę w miejscowości Neumuenster przy użyciu noża zabito 20-letniego Polaka. Podejrzewany o morderstwo uciekł z miejsca zbrodni; trwają jego poszukiwania.

 6. truskawki17092018 17.09.2018

  Szpilki i igły powbijane w truskawki. Policja szuka odpowiedzialnych za „owoce z zawartością”

  Jak donosi portal wprost.pl, Australia padła ofiarą niebezpiecznego procederu. Media oraz klienci alarmują, że w znacznej ilości sklepów trafiają się partie truskawek, które zawierają w środku igły i szpilki.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook