Jedynie prawda jest ciekawa


Istny paradoks. Liderka ruchu #MeToo oskarżona o napaść na tle seksualnym

20.08.2018
asia-argento-20082018
Istny paradoks. Liderka ruchu #MeToo oskarżona o napaść na tle seksualnym

Aktorka Asia Argento jest jedną z pierwszych kobiet, która publicznie wyznała, iż swego czasu stała się ofiarą zgwałcenia dokonanego przez filmowego producenta Harveya Weinsteina. Kreowana na ofiarę Włoszka stała się jedną z liderek ruchu #MeToo. Jak się jednak okazuje życie reżyserki skrywa swoją ciemniejszą stronę medalu – kobieta została sama oskarżona o napaść na tle seksualnym.

Jimmy Bennett, dziś już mało znany, jednak ponad dekadę temu był jednym z najsłynniejszych aktorów dziecięcych w Hollywood. Zapowiadał się na całkiem przyzwoitego aktora w przyszłości, jednak jego kariera zastopowała. Wszystko to za sprawą jednego zdarzenia, które wywarło na nim ogromny wpływ.

Choć wówczas małoletni aktor występował obok takich sław jak Harrison Ford, Tom Hanks, Eddie Murphy czy Bruce Willis, to właśnie gra u boku Asi Argento została przez niego szczególnie zapamiętana. Wszystko za sprawą relacji, jaka łączyła ich oboje. Bennett traktował starszą o ponad dwie dekady kobietę jako swoją mentorkę, wprowadzającą go w świat aktorstwa, a także jako „drugą matkę”. 

Obydwoje zagrali w filmie wyreżyserowanym przez Włoszkę o tytule „The Heart Is Deceitful Above All Things” (film nigdy nie został opublikowany w Polsce). Główna bohaterka tego filmu Sarah (Asia Argento) była uzależnioną od narkotyków prostytutką, która przebierała swojego syna Jeremiego (Jimmy Bennett na przemian z braćmi Sprouse) za dziewczynę, aby przyciągać mężczyzn. Od czasu produkcji tego filmu Argento i Bennetta połączyła szczególna, wspomniana wyżej więź „syna i matki”. 

Kontakt ze sobą utrzymywali przez wiele lat. Starsza aktorka pomagała chłopcu w rozwoju jego kariery filmowej oraz pocieszała, kiedy ten miał kłopoty rodzinne. Nawet za pośrednictwem Instagrama używali pomiędzy sobą pseudonimów „son” oraz „mommy”. Reżyserka poszła jednak o krok dalej. W 2013 roku zwabiła go do pokoju hotelowego. Następnie zmusiła go do czynności seksualnych, których aktor w ogóle nie chciał.

To zdarzenie wywarło na nim ogromny, negatywny wpływ, tworząc wieloletnią barierę seksualną oraz emocjonalną. Wpływy Bennetta zaczęły drastycznie się obniżać, sam aktor nie udzielał się w żadnych produkcjach filmowych czy reklamowych. Przez lata jednak pozostawał w milczeniu, które postanowił przerwać podczas słynnego wystąpienia Argento w Cannes, gdzie oskarżyła Weinsteina o zgwałcenie jej. Nie mogąc znieść jej kreacji na ofiarę napaści seksualnej, Bennett postanowił działać za pomocą swojego prawnika.

Jak ustaliło New York Times były aktor dziecięcy zaczął domagać się odszkodowania od reżyserki jako „zadośćuczynienie na zdrowiu emocjonalnym, które spowodowało upadek jego kariery i obniżenie dochodów”. Bennett obiecał, że jeśli Argento wypłaci mu odszkodowanie, on sam przekaże jej zdjęcia i prawa autorskie do nich, które przedstawiają ich dwójkę leżących na hotelowym łóżku. Zgodnie z relacją amerykańskiej gazety, redakcja miała otrzymać zaszyfrowaną wiadomość z tymi doniesieniami. 

Na razie żadne z aktorów, ani ich prawników nie komentuje całej sprawy.

JD/ New York Times

fot. wikipedia commons

Warto poczytać

 1. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 2. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 4. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 5. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

 6. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

 7. papiez22092018 22.09.2018

  Papież odwiedzi kraje bałtyckie. „Moja wizyta zbiega się ze stuleciem niepodległości waszych krajów”

  Papież Franciszek wyruszył w sobotę w czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. To 25. zagraniczna papieska pielgrzymka, przypadająca w ćwierćwiecze wizyty św. Jana Pawła II w republikach bałtyckich. Świętują one stulecie odzyskania niepodległości.

 8. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook