Jedynie prawda jest ciekawa


Interesy Polaków na Wyspach bezpieczne?

09.03.2017

Doceniamy was, jesteśmy zdeterminowani, by znaleźć takie rozwiązania, które zabezpieczą waszą przyszłość, gdy wystąpimy z Unii Europejskiej - w ten sposób do Polaków mieszkających w Wlk. Brytanii w rozmowie z PAP zwrócił się brytyjski minister ds. Europy i Ameryk sir Alan Duncan.

Duncan, który składa wizytę w Polsce, wziął w czwartek udział w pierwszym Polsko-Brytyjskim Forum Belwederskim. 

"Wielka Brytania chce, by relacje polsko-brytyjskie z dobrych stały się znakomite. Forum Belwederskie jest doskonałym narzędziem, by to na dłuższą metę było możliwe" - powiedział PAP. 

"Jestem tutaj i mówię do Polaków w Wielkiej Brytanii: możecie być pewni, że doceniamy was, nie chcemy narażać waszej przyszłości. Jesteśmy zdeterminowani, by znaleźć takie rozwiązania, które zabezpieczą waszą przyszłość, gdy wystąpimy z Unii Europejskiej" - oświadczył minister.

Jak dodał, na tę kwestię trzeba jednak patrzeć w szerszym kontekście. 

"Rozwiążemy ten problem, ale nie możemy tego zrobić jednym ruchem, z dnia na dzień. To musi być część dyskusji" - dodał. 

Jak podkreślił, Polska naprawdę liczy się dla Wielkiej Brytanii.

"Kiedy opuścimy Unię Europejską, nie znikniemy, nie wypadniemy z mapy Europy (...). Chcemy patrzeć na cały świat, ale także na tę jego część, gdzie wzrasta rosyjskie zagrożenie. Mamy fantastyczne historyczne i osobiste związki między polską a brytyjską społecznością, które chcemy podtrzymać" - zaznaczył.


wkt/PAP

[fot. Pixabay.com]

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook