Jedynie prawda jest ciekawa


Hollande na dnie w sondażach

25.10.2016

„Hollande na dnie. Żaden prezydent V Republiki nie miał aż tak niskiego poparcia. Czy niedługo będziemy musieli mówić do niego „Pan 3 procent?” - zastanawia się francuski dziennik „Le Figaro”. Według sondażu instytutu Ipsos/Cevipof dla „Le Monde” prezydenturę Hollande'a pozytywnie ocenia już tylko 4 proc. Francuzów.

„4 proc. pozytywnych opinii, z czego zaledwie 1 proc. mówi, że jest „bardzo zadowolonym z tego jak piastuje urząd głowy państwa. Niżej upaść chyba już nie można” - podkreśla „Le Figaro”. Jak przekonuje gazeta w listopadzie ub. r. pozytywnie oceniało go jeszcze 12 proc. Francuzów. Po zamachach w Paryżu i Nicei to poparcie, i tak już niewielkie, zaczęło szybko spadać. W styczniu b.r. wynosiło już tylko 8 proc.

Po publikacji na początku października książki ze zwierzeniami prezydenta socjalisty, jego popularność jeszcze zmalała. W książce, na którą składa się 61 rozmów dziennikarzy "Le Monde" z Hollande'em, prezydent Francji mówi m.in., że „kobieta, która dziś nosi zasłonę na twarzy będzie Marianną jutra". 

Krytycy zarzucili Hollandowi po ukazaniu się książki, że „plecie głupoty”, za dużo zajmuje się sobą i udziela wywiadów zamiast pracować. „To nieinteligentne, tragiczne, ręce opadają” - ocenił były premier Jean-Pierre Raffarin. Według „Le Figaro” najnowsze dane sondażowe stawiają pod znakiem zapytania starania Hollande'a o reelekcję.

„To oznacza, że zostanie on pokonany w pierwszej turze wyborów prezydenckich przez wszystkich pozostałych kandydatów prawicy - Manuela Vallsa, Emmanuela Macrona oraz Jean'a-Luca Mélenchona” - twierdzi gazeta. 

Ryb, lefigaro.fr

Fot. [PAP/epa]

Warto poczytać

 1. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 2. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 4. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

 5. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 6. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

 7. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 8. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook