Jedynie prawda jest ciekawa


Holandia w szoku po samobójstwie polityk „Zostałam zgwałcona przez muzułmański gang nienawidzący kobiety”

12.08.2018
willie-dille-12082018
Holandia w szoku po samobójstwie polityk „Zostałam zgwałcona przez muzułmański gang nienawidzący kobiety”

Willie Dille, 53-letnia polityk Partii Wolność z Hagi popełniła samobójstwo. Przed swoją śmiercią opublikowała nagranie w którym tłumaczy, co było przyczyną podjęcia takiej decyzji.

W latach 2010-2012 zasiadała w holenderskim parlamencie, a ostatnimi czasy pełniła funkcję radnej w mieście Haga. Od początków jej kariery politycznej była przeciwna sprowadzaniu do Holandii muzułmanów. W 2016 roku zasłynęła z kontrowersyjnej odpowiedzi, zgodnie z którą „muzułmanie powinni być eksterminowani bombą atomową”.

W środę 8 lipca 2018 roku Willie Dille popełniła samobójstwo. Na kilka godzin przed śmiercią na swoim koncie facebookowym udostępniła film, w któym przedstawiła przyczyny swojej decyzji. Nagranie zostało usunięte z portalu. Zgodnie z nim polityk miała zostać porwana, zamknięta i brutalnie zgwałcona przez muzułmański gang. Wszystko po to, aby „siedziała cicho w Radzie Hagi”. Jej zdaniem w całą akcję miał być zamieszany jej były kolega z partii, który przeszedł na islam - Arnoud van Doorn.

Radna po całym tym zdarzeniu postanowiła siedzieć cicho, a w końcu zrezygnować z aktywności politycznej. Wszystko w obawie o życie swoich dzieci.

- Nie mogę z tym żyć. Oni nienawidzą kobiet. Nienawidzą mnie. Dlatego postanowiłam z tym skończyć – mówiła na nagraniu kobieta.

JD/ wprost

Warto poczytać

 1. isis14082018 14.08.2018

  ONZ: Państwo Islamskie nadal silne. Jeszcze do kilkudziesięciu tysięcy bojowników w Syrii i Iraku

  Mimo militarnych niepowodzeń, dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) ma jeszcze w Syrii i Iraku od 20 tys. do 30 tys. bojowników, rozmieszczonych mniej więcej po równo w obu tych krajach - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu ONZ.

 2. Salvini-13062018 13.08.2018

  Aquarius ze 140 imigrantami na Morzu Śródziemnym. Salvini: Jednostka nie zobaczy żadnego włoskiego portu

  Rząd Włoch apeluje do Wielkiej Brytanii, by wzięła na siebie odpowiedzialność za statek organizacji pozarządowych z ponad 140 migrantami uratowanymi na Morzu Śródziemnym. Jednostki Aquarius pod banderą Gibraltaru władze Włoch nie wpuszczają do swoich portów.

 3. trump13082018 13.08.2018

  Biały dom na podsłuchu? Była doradczyni Trumpa ujawnia nagrania

  Była doradczyni prezydenta Donalda Trumpa, Omarosa Manigault Newman ujawniła w niedzielę mediom, że potajemnie nagrywała swe rozmowy w Białym Domu. Nagrała m.in. rozmowę, podczas której została zwolniona przez szefa kancelarii prezydenta.

 4. prezkoreii13082018 13.08.2018

  Formalny koniec wojny koreańskiej coraz bliżej? W wrześniu szczyt przywódców obu Korei w Pjongjangu

  Kolejny szczyt przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una z prezydentem Korei Płd. Mun Dze Inem odbędzie się we wrześniu w Pjongjangu - uzgodniły w poniedziałek delegacje obu krajów n spotkaniu w granicznej wsi Panmundżom. Nie ogłoszono konkretnej daty tego szczytu.

 5. 1270beldumas 12.08.2018

  Brał udział w rzezi Belgów. Teraz szuka w Belgii...azylu.

  Major Bernard Ntuyahaga, skazany na dwadzieścia lat więzienia za pomoc w morderstwie 10 belgijskich żołnierzy, miał złożyć aplikację o przyznanie azylu w Belgii. Wyciek informacji o tym do mediów wzbudził furię rodzin ofiar i belgijskiego społeczeństwa

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook