Jedynie prawda jest ciekawa


Gwałciciel Polki z Rimini uniknie kary? To absurd, ale to możliwe!

14.05.2018
1270rimiinie
Gwałciciel Polki z Rimini uniknie kary? To absurd, ale to możliwe!

Kongijczyk Guerlin Butungu, prowodyr gwałtu na Polce i brutalnym pobiciu jej męża, które wstrząsnęły opinią publiczną, może uniknąć kary. Zabiegają o to jego adwokaci, którzy w apelacji przekonują, że skazany na 16 lat więzienia zwyrodnialec, został niesłusznie oskarżony przez swoich kolegów, którzy chcieli w ten sposób uniknąć kary.

Według obrońców Butungu nie dopuścił się gwałtu na Polce, a oskarżenie to spisek jego byłych towarzyszy. Fakty jednak świadczą o czymś innym. Według sądu pierwszej instancji to właśnie  Kongijczyk stał na czele grupy, a atak na Polaków nie był ich jedynym przestępstwem. Bandyci dokonali napadu na Włochów, oraz zgwałcili transwestytę z Ameryki Południowej.

Adwokaci jednak są przekonani, że wobec ich klienta sąd drugiej instancji powinien wziąć pod uwagę okoliczności łagodzące, nie uwzględnione wcześniej.

Dlaczego zatem sąd powinien łaskawszym okiem spojrzeć na gwałciciela? Otóż jak podaje włoska gazeta „Il Giornale” według mecenasów Butungu jest jeszcze młody i nie był wcześniej karany. Poza tym nie pochodzi z Włoch i jest imigrantem, który nie przeszedł procesu integracji, stąd mógł mieć „problemy adaptacyjne”.

Zdaniem adwokatów, zachowanie Butungu było podyktowane „jego złymi doświadczeniami z Konga i obowiązujący tam brak reguł” oraz głębokie poczucie alienacji, którego doświadczał we Włoszech.

Czy sąd przychyli się do argumentów obrony? O tym dowiemy się po wakacjach.


Warto poczytać

 1. 1270putinnaslubie 18.08.2018

  Szefowa austriackiego MSZ zaprosiła na ślub... Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał w sobotę do Austrii jako jeden z gości zaproszonych na ślub austriackiej minister spraw zagranicznych Karin Kneissl. Po uroczystości udał się do Niemiec na spotkanie z kanclerz Angelą Merkel.

 2. 1270kofiannan 18.08.2018

  Zmarł Kofi Annan - b. sekretarz generalny ONZ, laureat pokojowego Nobla

  W wieku 80 lat po krótkiej chorobie zmarł w sobotę ghański polityk Kofi Annan, były sekretarz generalny ONZ i laureat Pokojowej Nagrody Nobla - poinformowała założona przez niego fundacja wraz z rodziną zmarłego.

 3. Genua-wiadukt-18082018 18.08.2018

  Tragiczne statystyki z Genui. Aż 41 ofiar zawalenia się wiaduktu

  Do 41 wzrosła liczba ofiar zawalenia się wiaduktu w Genui na północy Włoch. W sobotę rano ratownicy i strażacy przeczesujący rumowisko odnaleźli wrak samochodu, w którym znajdowały się ciała trzyosobowej rodziny: matki, ojca i 9-letniej dziewczynki

 4. atak-na-Polakow-18082018 18.08.2018

  Imigrant zaatakował Polaków bo nie dali mu pieniędzy. Szybko pożałował swojej decyzji

  O tym, że z Polakami się nie zadziera, przekonał się nie dawno pewien czarnoskóry mężczyzna, który bardzo szybko pożałował swojej decyzji o ich zaatakowaniu

 5. 1270dudaaustralia 17.08.2018

  Para prezydencka przyleciała do Melbourne; w sobotę początek wizyty w Australii

  Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w piątek późnym wieczorem miejscowego czasu przylecieli do Melbourne; to pierwsze z trzech australijskich miast, które prezydent odwiedzi podczas oficjalnej wizyty w tym kraju. Para prezydencka uda się następnie do Nowej Zelandii.

 6. londyn06042018 17.08.2018

  Przestępca miał pecha. Chciał oblać kwasem Polaków

  Pewien młody mężczyzna chciał pieniędzy od jednego z klientów supermarketu we wschodnim Londynie. Gdy usłyszał odmowę wyciągnął z kieszeni butelkę z kwasem. Miał jednak pecha – trafił na Polaków

 7. isismil16082018 16.08.2018

  Podróżowali po świecie by udowodnić, że ludzie są dobrzy. Zostali zabici przez ISIS

  Dwudziestoparoletni Jay Austin wiódł życie, jakiego wiele osób mu zazdrościło

 8. pozar16082018 16.08.2018

  W Kanadzie ogłoszono stan wyjątkowy. Ponad pół tysiąca pożarów

  Rząd Kolumbii Brytyjskiej, zachodniej prowincji Kanady, ogłosił w środę stan wyjątkowy w związku z szalejącymi pożarami, których liczbę odnotowuje się obecnie na 566. Władze prowincji zarządziły ewakuację ponad 3 tys. osób.

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook