Jedynie prawda jest ciekawa


Francuski ksiądz ostrzega: ISIS dokonuje planowego holokaustu!

30.07.2018
1270jazdydkdkdi
Francuski ksiądz ostrzega: ISIS dokonuje planowego holokaustu!

Ojciec Patrick Desbois, założyciel organizacji Action Yazidis pomagającej prześladowanym z powodu religii jezydom udzielił wstrząsającego wywiadu portalowi CBN News, w którym ostrzegł, że ISIS wcale nie jest, wbrew doniesieniom medialnym, pokonane, a jego członkowie dokonują holokaustu wyznawców innych religii.

Ojciec Desbois zasłynął założeniem organizacji Yahad - In Unum zajmującej się dokumentowaniem działalności niemieckich szwadronów śmierci, które podczas drugiej wojny światowej zabijały w okupowanych państwach Żydów oraz poszukiwaniem masowych grobów ich ofiar. Za swoją działalność otrzymał między innymi Legię Honorową – najwyższe francuskie oznaczenie.

W ostatnich latach ojciec Desbois zainteresował się gehenną Jezydów, wobec których ISIS stosuje bardzo podobne metody jakie niemieckie Einsatzgruppen stosowały wobec Żydów. Jezydyzm to religia stworzona z połączenia elementów kilku innych religii – islamu, zaratusztrianizmu czy chrześcijaństwa, popularna głównie wśród Kurdów. Szacuje się, że Jezydów jest na świecie od 300 tysięcy do 1200 tysięcy, jednak religioznawcy przyznają, że z racji skrytości wyznawców tej religii są to tylko przybliżone szacunki.

Jezydzi mają istotne powody by być skryci. Ich religia jest bowiem obiektem nienawiści muzułmanów. Głównym powodem tej nienawiści jest fakt, że jedno z imion Malak Tausa, jednego z siedmiu aniołów rządzących ziemią, brzmi Shaytan – a stąd już bardzo blisko do szaitana czyli islamskiego odpowiednika diabła. To podobieństwo, zapewne przypadkowe, sprawiło, że jezydzi od setek lat padają ofiarami prześladowań ze strony wyznawców islamu, którzy uważają ich za czcicieli diabła.

ISIS znaczy śmierć

Kolejna fala prześladowań Jezydów rozpoczęła się już w 2007 roku w Iraku kiedy wyznawcy tej religii ukamienowali 17-letnią dziewczynę. Wśród okolicznych muzułmanów rozeszła się plotka, że powodem tej zbrodni było to, że nawróciła się na Islam i w ramach zemsty Jezydzi padli ofiarą serii samobójczych zamachów bombowych, która kosztowała życie 500 osób. Prawdziwy koszmar zaczął się jednak wtedy, kiedy zamieszkałe przez nich tereny opanowało ISIS. Dziesiątki tysięcy jezydów, podobnie jak również prześladowani przez Państwo Islamskie chrześcijanie, udało się na wygnanie do Kurdystanu przez korytarz humanitarny, którego pilnowały siły kurdyjskie i amerykańskie lotnictwo.

Droga do Kurdystanu i warunki panujące w obozach dla uchodźców były same w sobie gehenną. Jednak naprawdę tragiczny los spotkał tych, którym nie udało się uciec. ISIS zaczęło bowiem prowadzić metodyczną eksterminację Jezydów. Mężczyźni są przez nich zabijani całymi setkami, zazwyczaj w masowych egzekucjach. Czasami członkowie Państwa Islamskiego obiecują im życie w zamian za nawrócenie się na sunnicką odmianę Islamu – ale potem zabijają nawet tych, którzy się na to zgodzą. Kobiety i dziewczynki czasami uchodzą z życiem, ale są traktowane jak seksualne niewolnice.

Zdaniem ojca Desbois zbrodnie ISIS nie wynikają wyłącznie z nienawiści do innowierców, ale są czymś znacznie straszniejszym – zorganizowaną i przeprowadzaną na zimno akcją mającą zmieść Jezydów z powierzchni ziemi. Desbois zwraca uwagę na podobieństwo metod stosowanych przez ISIS do tych, które stosowały Einsatzgruppen. Niemcy na przykład uspokajali Żydów przeznaczonych do egzekucji tym, że zostaną jedynie deportowani do Palestyny – a ISIS uspokaja Jezydów, że jeśli wywieszą białą flagę i obiecają konwersję na islam to nic im się nie stanie. W obu wypadkach jest to kłamstwo, które ma jedynie zagwarantować, że ofiary nie uciekną przed domknięciem akcji.

Nowi janczarzy

W przeciwieństwie do Niemców ISIS jednak nie zabija wszystkich jak leci. Młodzi chłopcy – niekiedy mający jedynie sześć czy siedem lat – są przez nich porywani i poddawani praniu mózgów. Porwani chłopcy całymi dniami uczeni są Koranu i umiejętności przydatnych terrorystom oraz oglądają filmy propagandowe przedstawiające brutalne egzekucje. Ostatecznie stają się fanatycznymi bojownikami organizacji, która zabiła ich rodziców. Organizacja ojca Desbois pomaga takim „dzieciom wojny” wrócić do normalności, jednak liczba młodych bojowników których udało się odbić z rąk ISIS jest niewielka. Głównie dlatego, że przekonane przez imamów o
swojej niezniszczalności walczą do końca i rzadko się poddają.

Ojciec Desbois pomaga Jezydom głównie przez upublicznianie ich koszmaru i otwieranie światu oczu na ludobójstwo Jezydów. W tym celu dokonał już kilkuset wywiadów. Napisał też ostanio książkę „Fabrykacja terrorystów: sekrety Daesh”.

Czy świat go w końcu posłucha i pomoże prześladowanym przez islamistów jezydom?

Wiktor Młynarz


Warto poczytać

 1. isismil16082018 16.08.2018

  Podróżowali po terytorium Państwa Islamskiego by udowodnić, że ludzie są dobrzy. Zostali zabici przez ISIS

  Dwudziestoparoletni Jay Austin wiódł życie, jakiego wiele osób mu zazdrościło

 2. pozar16082018 16.08.2018

  W Kanadzie ogłoszono stan wyjątkowy. Ponad pół tysiąca pożarów

  Rząd Kolumbii Brytyjskiej, zachodniej prowincji Kanady, ogłosił w środę stan wyjątkowy w związku z szalejącymi pożarami, których liczbę odnotowuje się obecnie na 566. Władze prowincji zarządziły ewakuację ponad 3 tys. osób.

 3. niemcy15082018 15.08.2018

  Niemcy przyjęli projekt ustawy o „trzeciej płci”. To wyraz „uznania dla różnorodności”

  Rząd Niemiec przyjął w środę projekt ustawy, wprowadzającej "trzecią płeć", obok męskiej i żeńskiej.

 4. denmark15082018 15.08.2018

  Duńczycy budują ogrodzenie na granicy z Niemcami. Ma chronić przed groźną chorobą

  Dania planuje postawienie 70-kilometrowego ogrodzenia wzdłuż granicy z Niemcami, chcąc w ten sposób uniemożliwić przedostawanie się dzików na duńskie terytorium

 5. germany29042018 15.08.2018

  Niemcy wydalili groźnego islamistę do Tunezji. Sąd nakazał sprowadzenie go z powrotem

  Na mocy decyzji Wyższego Sądu Administracyjnego (OVG) Północnej Nadrenii-Westfalii tamtejsze miasto Bochum musi sprowadzić z powrotem do Niemiec wydalonego islamistę Samiego A.

 6. niemcylas15082018 15.08.2018

  Trwa masowa wycinka Lasu Bawarskiego. „Ponad połowa drzewostanu zagrożona jest przez korniki”

  Harwestery na masową skalę wycinają właśnie ogromne połacie lasów naszego zachodniego sąsiada

 7. 1270wielkadefilada222 15.08.2018

  Andrzej Duda: My Polacy zwyciężyliśmy! Dziś patrzymy z dumą na tamten czas.

  Prezydent Andrzej Duda w pięknym przemówieniu do żołnierzy i narodu.

 8. 1270bykownia 15.08.2018

  Na cmentarzach w Kijowie uhonorowano polskich żołnierzy

  W święto Wojska Polskiego dyplomaci i polska społeczność Kijowa złożyli w środę hołd żołnierzom, spoczywającym na nekropoliach stolicy Ukrainy: w Bykowni oraz na cmentarzu Bajkowa i w dzielnicy Darnica

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook