Jedynie prawda jest ciekawa


Francuski ksiądz ostrzega: ISIS dokonuje planowego holokaustu!

30.07.2018
1270jazdydkdkdi
Francuski ksiądz ostrzega: ISIS dokonuje planowego holokaustu!

Ojciec Patrick Desbois, założyciel organizacji Action Yazidis pomagającej prześladowanym z powodu religii jezydom udzielił wstrząsającego wywiadu portalowi CBN News, w którym ostrzegł, że ISIS wcale nie jest, wbrew doniesieniom medialnym, pokonane, a jego członkowie dokonują holokaustu wyznawców innych religii.

Ojciec Desbois zasłynął założeniem organizacji Yahad - In Unum zajmującej się dokumentowaniem działalności niemieckich szwadronów śmierci, które podczas drugiej wojny światowej zabijały w okupowanych państwach Żydów oraz poszukiwaniem masowych grobów ich ofiar. Za swoją działalność otrzymał między innymi Legię Honorową – najwyższe francuskie oznaczenie.

W ostatnich latach ojciec Desbois zainteresował się gehenną Jezydów, wobec których ISIS stosuje bardzo podobne metody jakie niemieckie Einsatzgruppen stosowały wobec Żydów. Jezydyzm to religia stworzona z połączenia elementów kilku innych religii – islamu, zaratusztrianizmu czy chrześcijaństwa, popularna głównie wśród Kurdów. Szacuje się, że Jezydów jest na świecie od 300 tysięcy do 1200 tysięcy, jednak religioznawcy przyznają, że z racji skrytości wyznawców tej religii są to tylko przybliżone szacunki.

Jezydzi mają istotne powody by być skryci. Ich religia jest bowiem obiektem nienawiści muzułmanów. Głównym powodem tej nienawiści jest fakt, że jedno z imion Malak Tausa, jednego z siedmiu aniołów rządzących ziemią, brzmi Shaytan – a stąd już bardzo blisko do szaitana czyli islamskiego odpowiednika diabła. To podobieństwo, zapewne przypadkowe, sprawiło, że jezydzi od setek lat padają ofiarami prześladowań ze strony wyznawców islamu, którzy uważają ich za czcicieli diabła.

ISIS znaczy śmierć

Kolejna fala prześladowań Jezydów rozpoczęła się już w 2007 roku w Iraku kiedy wyznawcy tej religii ukamienowali 17-letnią dziewczynę. Wśród okolicznych muzułmanów rozeszła się plotka, że powodem tej zbrodni było to, że nawróciła się na Islam i w ramach zemsty Jezydzi padli ofiarą serii samobójczych zamachów bombowych, która kosztowała życie 500 osób. Prawdziwy koszmar zaczął się jednak wtedy, kiedy zamieszkałe przez nich tereny opanowało ISIS. Dziesiątki tysięcy jezydów, podobnie jak również prześladowani przez Państwo Islamskie chrześcijanie, udało się na wygnanie do Kurdystanu przez korytarz humanitarny, którego pilnowały siły kurdyjskie i amerykańskie lotnictwo.

Droga do Kurdystanu i warunki panujące w obozach dla uchodźców były same w sobie gehenną. Jednak naprawdę tragiczny los spotkał tych, którym nie udało się uciec. ISIS zaczęło bowiem prowadzić metodyczną eksterminację Jezydów. Mężczyźni są przez nich zabijani całymi setkami, zazwyczaj w masowych egzekucjach. Czasami członkowie Państwa Islamskiego obiecują im życie w zamian za nawrócenie się na sunnicką odmianę Islamu – ale potem zabijają nawet tych, którzy się na to zgodzą. Kobiety i dziewczynki czasami uchodzą z życiem, ale są traktowane jak seksualne niewolnice.

Zdaniem ojca Desbois zbrodnie ISIS nie wynikają wyłącznie z nienawiści do innowierców, ale są czymś znacznie straszniejszym – zorganizowaną i przeprowadzaną na zimno akcją mającą zmieść Jezydów z powierzchni ziemi. Desbois zwraca uwagę na podobieństwo metod stosowanych przez ISIS do tych, które stosowały Einsatzgruppen. Niemcy na przykład uspokajali Żydów przeznaczonych do egzekucji tym, że zostaną jedynie deportowani do Palestyny – a ISIS uspokaja Jezydów, że jeśli wywieszą białą flagę i obiecają konwersję na islam to nic im się nie stanie. W obu wypadkach jest to kłamstwo, które ma jedynie zagwarantować, że ofiary nie uciekną przed domknięciem akcji.

Nowi janczarzy

W przeciwieństwie do Niemców ISIS jednak nie zabija wszystkich jak leci. Młodzi chłopcy – niekiedy mający jedynie sześć czy siedem lat – są przez nich porywani i poddawani praniu mózgów. Porwani chłopcy całymi dniami uczeni są Koranu i umiejętności przydatnych terrorystom oraz oglądają filmy propagandowe przedstawiające brutalne egzekucje. Ostatecznie stają się fanatycznymi bojownikami organizacji, która zabiła ich rodziców. Organizacja ojca Desbois pomaga takim „dzieciom wojny” wrócić do normalności, jednak liczba młodych bojowników których udało się odbić z rąk ISIS jest niewielka. Głównie dlatego, że przekonane przez imamów o
swojej niezniszczalności walczą do końca i rzadko się poddają.

Ojciec Desbois pomaga Jezydom głównie przez upublicznianie ich koszmaru i otwieranie światu oczu na ludobójstwo Jezydów. W tym celu dokonał już kilkuset wywiadów. Napisał też ostanio książkę „Fabrykacja terrorystów: sekrety Daesh”.

Czy świat go w końcu posłucha i pomoże prześladowanym przez islamistów jezydom?

Wiktor Młynarz


Warto poczytać

 1. 20.08.2018

  Kolejny fake news? Rabiej zarzeka się, że nie było rozmowy prezydenta Dudy

 2. asia-argento-20082018 20.08.2018

  Istny paradoks. Liderka ruchu #MeToo oskarżona o napaść na tle seksualnym

  Aktorka Asia Argento jest jedną z pierwszych kobiet, która publicznie wyznała, iż swego czasu stała się ofiarą zgwałcenia dokonanego przez filmowego producenta Harveya Weinsteina

 3. jack19082018 19.08.2018

  Nie chciał upiec tortu homoseksualistom, znów stanie przed sądem

  Właściciel piekarni Masterpiece Cakeshop parę lat temu stał się najsłynniejszym piekarzem w USA. Powodem była jego odmowa upieczenia tortu na homoseksualne wesele

 4. indie-powodz-19082018 19.08.2018

  Tragiczny bilans indyjskich powodzi. Prawie 400 ofiar śmiertelnych

  Liczba ludzi, którzy zginęli w południowo-zachodnim indyjskim stanie Kerala od początku sezonu monsunowego, czyli od końca maja, wzrosła do 357 - podały w niedzielę władze lokalne. W tym 33 osoby zmarły w ciągu ostatniej doby

 5. izrael-granica-19082018 19.08.2018

  Protesty Palestyńczyków zbyt kłopotliwe? Izrael zamyka przejście graniczne

  Izrael zamknął w niedzielę przejście graniczne ze Strefą Gazy w Erezie, jedyne dostępne dla zwykłych ludzi, z powodu odbywających się wzdłuż granicy palestyńskich manifestacji - podaje agencja AFP, powołując się na źródła we władzach Izraela

 6. wenezualescy-uchodzcy-19082018 19.08.2018

  Zaatakowano obóz dla uchodźców z Wenezueli. Powodem zemsta

  Grupy mieszkańców miasta Pacaraima w północnej Brazylii zaatakowały w sobotę dwa prowizoryczne obozy dla uchodźców z Wenezueli. Jak poinformowały lokalne media, był to odwet za rzekome pobicie dzień wcześniej przez Wenezuelczyków miejscowego sklepikarza

 7. 1270zadworze 18.08.2018

  W Zadwórzu pod Lwowem oddano hołd bohaterom bitwy z 1920 r., zwanej polskimi Termopilami

  Polskim bohaterom bitwy, którzy w sierpniu 1920 r. podjęli walkę z wielokrotnie silniejszą konnicą Siemiona Budionnego, oddano w sobotę hołd w Zadwórzu koło Lwowa. Uroczystość z udziałem m.in. weteranów II wojny światowej i opozycjonistów PRL-u odbyła się przy mogiłach żołnierzy.

 8. 1270putinnaslubie 18.08.2018

  Szefowa austriackiego MSZ zaprosiła na ślub... Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał w sobotę do Austrii jako jeden z gości zaproszonych na ślub austriackiej minister spraw zagranicznych Karin Kneissl. Po uroczystości udał się do Niemiec na spotkanie z kanclerz Angelą Merkel.

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook