Jedynie prawda jest ciekawa


Francja: Festiwal antyrasistowski wyklucza udział białych uczestników

29.05.2017

Szaleństwo ideologiczne w Europie nie ustępuje. Po tym jak w Paryżu rozpoczęto organizację festiwalu, którego celem była promocja multikulturowego feminizmu władze festiwalu uznały, iż jest pewna grupa osób, które z takiego festiwalu otwartości i tolerancji powinny być wykluczone.

Chodzi o białe kobiety i białych mężczyzn, które reprezentują, zdaniem organizatorów, grupy winne największej opresji wobec mniejszości.

Festwial Nyansapo miał być wielką promocją tolerancji i otwartości, zaś pierwsze skrzypce miały w nim grać zaproszone z Afryki czarne feministki. Jednak cztery z pięciu sektorów festiwalu będą zamknięte dla białych uczestników. Tylko jednak - strefa "open to all" ma być dostępna dla "winnych opresji" białych.

Co ciekawe głos w sprawie zabrała pani Anna Hidalgo, burmistrz Paryża. Wywodząca się z partii socjalistycznej burmistrz sama jest feministką, jednak byłaby ona wykluczona z festiwalu nad którym patronat objęło miasto, nie wspominając już o wsparciu organizacyjnym.

Hidalgo tak bardzo poczuła się dotknięta zapowiedziami organizatorów, iż zapowiedziała podjęcie działań na rzecz całkowitego zamknięcia projektu.

Nie jest to jednak pierwszy przypadek ideologicznego szaleństwa we Francji. W ubiegłym roku na północy kraju otwarto letnie obozy "dekolonizacyjne", których celem była promocja "antyrasizmu i walki z instytucjonalnym rasizmem". Białym uczestnikom wstęp był wzbroniony.

The Guardian/ as/

Warto poczytać

 1. CelesteAyala21082018 21.08.2018

  Policjantka okrzyknięta bohaterką. Nakarmiła piersią porzucone dziecko

  To zdjęcie podbija internet. Celeste Ayala pełniąc służbę w szpitalu w Buenos Aires nakarmiła własną piersią porzucone i zaniedbane niemowle. Młoda policjantka została okrzyknięta bohaterką.

 2. 1270ilsamijk 21.08.2018

  Dyrektor przedszkola przebrał dzieci za bojowników ISIS

  Indonezja, największe państwo muzułmańskie na świecie, ma ogromny problem z Państwem Islamskim. Jego „bojownicy” mają swoje komórki w każdej prowincji i regularnie dokonują ataków terrorystycznych na mieszkańców

 3. szahidapas21082018 21.08.2018

  W zamachach w Czeczeni brały udział dzieci. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie

  W Czeczenii, republice wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, doszło w poniedziałek do czterech ataków na policję - podają rosyjskie media. W ich wyniku zginął jeden funkcjonariusz, a kilku zostało rannych.

 4. trump21082018 21.08.2018

  „Lubię go, on mnie lubi”. Trump chciałby ponownie spotkać się z Kim Dzong Unem

  W poniedziałkowym wywiadzie dla agencji Reuters prezydent USA Donald Trump powiedział, że "najprawdopodobniej" znowu spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem, aby ponownie rozmawiać o denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

 5. 1270sencow 21.08.2018

  To już setny dzień głodówki. Stan zdrowia Sencowa jest bardzo zły

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy ponownie zażądało od władz Rosji uwolnienia reżysera Ołeha Sencowa, który prowadzi głodówkę w kolonii karnej na rosyjskiej dalekiej północy. We wtorek mija setny dzień jego protestu.

 6. police24072018 21.08.2018

  Dwie Polki brutalnie zaatakowane w Londynie. Są w stanie krytycznym

  Dwie Polki w wieku 30 i 64 lat, zaatakowane w Londynie przez 27-letniego mężczyznę, który wielokrotnie uderzył je młotkiem, trafiły w niedzielę w stanie krytycznym do szpitali. Policja zatrzymała sprawcę napaści.

 7. 1270riodiler 20.08.2018

  Obława na narkodilerów w Rio de Janeiro

  Co najmniej 14 osób zginęło w poniedziałek w operacjach policji i wojska wymierzonych w handlarzy narkotyków w fawelach Rio de Janeiro i pobliskim mieście Niteroi - poinformowała brazylijska armia i media. Liczba ofiar może wzrosnąć.

 8. Papiez08042018 20.08.2018

  "Rany nie przedawniają się". Papież wyraził skruchę za pedofilię w Kościele

  W liście do wiernych na temat pedofilii w Kościele papież Franciszek napisał, że "nigdy nie będzie dość proszenia o przebaczenie i prób naprawienia wyrządzonych szkód". Czyny te nazwał "potwornościami" i wyraził skruchę za błędy i zaniedbania Kościoła.

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook