Jedynie prawda jest ciekawa


Europoseł celnie wypunktował KOD w PE, wywołując awanturę. „Potraficie tylko drzeć mordy”

05.09.2018
sosnierz-vs-KOD-5092018
Europoseł celnie wypunktował KOD w PE, wywołując awanturę. „Potraficie tylko drzeć mordy”

Parlament Europejski stał się miejscem upublicznienia wystawy „Poland’s Street Pulse” oraz gorącej debaty na temat stanu sądownictwa i demokracji w Polsce. W pewnym momencie głos zabrał europoseł partii Wolność Dobromir Sośnierz, którego przemówienie zdenerwowało opozycjonistów.

„Poland’s Street Pulse” to wystawa zdjęć autorstwa Chrisa Niedethala oraz Wojciecha Kryńskiego, która przedstawia uliczne protesty Komitetu Obrony Demokracji oraz innych ugrupowań opozycyjnych. Do dyskusji na temat praworządności w Polsce zaproszono także Agnieszkę Holland, Pawła Kasprzaka oraz prof. Marcina Matczaka.

W pewnym momencie głos zabrał polityk partii Wolność Dobromir Sośnierz, który przedstawił kilka faktów punktujących „obrońców demokracji w Polsce”.

-Komitet Obrony Demokracji powstał dzień po przegranych wyborach. Jeszcze rząd palcem w bucie nie kiwnął, a już jacyś ludzie zaczęli bronić demokracji – zaczął swoje przemówienie europoseł niezrzeszony, tłumacząc przyczyny powstania KOD niemożnością zniesienia porażki w wyborach parlamentarnych.

-Dorabiacie później do tego ideologię – kontynuował – Jakieś groteskowe gesty z konstytucją na tęczowym tle. Przypominam, że konstytucja mówi, iż małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Więc średnio to wam pasuje.

W tym momencie część opozycjonistów, ubranych tego dnia w charakterystyczne koszulki „konstytucja”, zaczęła wymachiwać w kierunku europosła kartonikami z „konstytucją”. Sośnierz jednak tym się nie przejął i brnął dalej w swoim przemówieniu odnosząc się do strajku kobiet oraz Trybunału Konstytucyjnego.

-Trybunał Konstytucyjny orzekł, że rozszerzanie prawa do aborcji jest nielegalne, a człowiek powinien być chroniony od momentu poczęcia. To jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego – mówił dalej.

-Dzień po przegranych wyborach zakładacie KOD, który broni demokracji. Czym zagrożonej? - pyta europoseł

Dobromir Sośnierz w jednej chwili podburzył zgromadzonych na sali opozycjonistów. Wszystko za sprawą przypomnienia, że jeszcze na kilka miesięcy przed wyborami to właśnie ówcześnie rządząca PO zrobiła „skok na Trybunał Konstytucyjny”. Kodziarze w jednej chwili wyrazili przeciwko jego słowom sprzeciw, wykrzykując na całą salę hasło „konstytucja”.

-Proszę! To jest wasza demokracja! To jest wasza tolerancja! Potraficie tylko drzeć mordy, a nie dyskutować – skomentował zachowanie obrońców demokracji.

JD/ Do Rzeczy/ za Twitter

Warto poczytać

 1. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 2. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

 3. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

 4. papiez22092018 22.09.2018

  Papież odwiedzi kraje bałtyckie. „Moja wizyta zbiega się ze stuleciem niepodległości waszych krajów”

  Papież Franciszek wyruszył w sobotę w czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. To 25. zagraniczna papieska pielgrzymka, przypadająca w ćwierćwiecze wizyty św. Jana Pawła II w republikach bałtyckich. Świętują one stulecie odzyskania niepodległości.

 5. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 6. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 7. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 8. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook