Jedynie prawda jest ciekawa


Erdogan apeluje do NATO

21.11.2016

Prezydent Turcji oczekuje wsparcia w walce z kurdyjskimi bojownikami.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zażądał w poniedziałek od NATO większego wsparcia prowadzonej przez jego państwo walki z terroryzmem, zarzucając jednocześnie europejskim sojusznikom tolerowanie u siebie działalności organizacji terrorystycznych.

"Zagrożenie pochodzące od organizacji terrorystycznych dotyczy nas wszystkich" - powiedział Erdogan na odbywającym się w Stambule posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Jak zaznaczył, Turcja oczekuje wsparcia NATO "w naszej walce przeciwko wszystkim organizacjom terrorystycznym". Ponownie skrytykował to, że zakazana również w Unii Europejskiej Partia Pracujących Kurdystanu (PKK) może bez przeszkód działać w państwach członkowskich UE.

"Chcemy od was zapobieżenia temu, by członkowie organizacji terrorystycznych swobodnie poruszali się w waszych państwach, uprawiali propagandę, werbowali bojowników i gromadzili pieniądze poprzez wymuszenia" - oświadczył parlamentarzystom. Nawiązując do prowadzonych przez Turcję operacji bojowych przeciwko kurdyjskiej milicji zbrojnej YPG w północnej Syrii powiedział, że działają tam ugrupowania terrorystyczne wyposażone w broń z państw NATO. Turcja jest nawet w posiadaniu numerów rejestracyjnych tej broni, ale państwa Sojuszu, do których zwracano się w tej sprawie, ignorują problem - kontynuował.

Skrytykował też, że Zachód nie traktuje kurdyjskich milicji w północnej Syrii jako formacji terrorystycznych, gdyż walczą one z Państwem Islamskim. W myśl takiej logiki nie byłyby również organizacjami terrorystycznymi wrogie wobec Państwa Islamskiego ugrupowania powiązane z Al- Kaidą - wskazał Erdogan, zadając przy tym parlamentarzystom pytanie: "Czy możecie nazwać terrorystę dobrym tylko dlatego, że zwalcza innego terrorystę?".

Mly/PAP

fot. PAP/EPA

Warto poczytać

 1. 1270londonas 14.08.2018

  Premier May potępiła "szokujący" atak terrorystyczny pod parlamentem

  Brytyjska premier Theresa May określiła wtorkowy atak terrorystyczny pod parlamentem w Londynie jako "szokujący", podkreślając jednak, że zamachowcom nigdy nie uda się podzielić Brytyjczyków. Policja potwierdziła, że traktuje zajście jako akt terroru.

 2. zbrodnia-zgwalcenia-14082018 14.08.2018

  Skandal w Wielkiej Brytanii. Działaczka Partii Pracy uważa, że ofiary zgwałcenia powinny „się zamknąć. W imię różnorodności”

  Działaczka brytyjskiej Partii Pracy Naz Shah wywołała prawdziwy skandal na Wyspach Brytyjskich. Wszystko za sprawą polubienia i udostępnienia tweeta, który wzywał ofiary zgwałceń i przemocy dokonanych przez muzułmańskie gangi do „zamknięcia się”

 3. 1270syskryminacja 14.08.2018

  Tak dyskryminują fenimistki. I gdzie tu równouprawnienie?

  Osoba udająca się na urlop nie może narzekać na brak potencjalnych miejsc, w których można się zatrzymać. Tysiące hoteli, hosteli i kurortów rywalizują na wszelkie możliwe sposoby o nowych klientów

 4. szwecja14082018 14.08.2018

  Gangi podpalają samochody w Szwecji. Spłonęło blisko 90 aut [WIDEO]

  Co najmniej 88 samochodów podpaliły w nocy z poniedziałku na wtorek w Goeteborgu na południowym zachodzie Szwecji grupy zamaskowanych i ubranych na czarno młodych ludzi - poinformowały szwedzkie media.

 5. isis14082018 14.08.2018

  ONZ: Państwo Islamskie nadal silne. Jeszcze do kilkudziesięciu tysięcy bojowników w Syrii i Iraku

  Mimo militarnych niepowodzeń, dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) ma jeszcze w Syrii i Iraku od 20 tys. do 30 tys. bojowników, rozmieszczonych mniej więcej po równo w obu tych krajach - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu ONZ.

 6. 1270sencow 13.08.2018

  Ponad sto znanych osobistości wzywa Rosję do uwolnienia Sencowa

  Ponad sto znanych osobistości z Francji i ze świata, w tym francuska minister kultury Francoise Nyssen i reżyser Jean-Luc Godard, wystosowało w poniedziałek na łamach dziennika "Le Monde" apel do władz Rosji o uwolnienie ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa.

 7. 1270paniania 13.08.2018

  Brutalny atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Dostała za to, że jest z Polski!

  Kolejny rasistowski atak na naszą rodaczkę za granicą. Tym razem jego ofiarą padła mieszkająca w miasteczku Tipton pod Birmingam Ania Maria Serafin Podolska. Kobieta podzieliła się swoją opowieścią na Facebooku

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook