Jedynie prawda jest ciekawa


Egipt utrzyma blokadę Kataru

25.07.2017

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi zapowiedział w poniedziałek, że jego rząd będzie utrzymywać blokadę nałożoną na Katar przez Egipt i trzy inne kraje Zatoki Perskiej.

Przemawiając na konferencji prasowej w Aleksandrii, prezydent Abd el-Fatah es-Sisi podkreślił, że Egipt"będzie obstawać przy swej decyzji (o izolowaniu Kataru) i nie wycofa się ze swych postanowień".

5 czerwca Arabia Saudyjska, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn zerwały stosunki dyplomatyczne, konsularne i gospodarcze z Katarem, oskarżając go o wspieranie terroryzmu oraz nadmierne zbliżenie z Iranem. Katar zaprzecza tym oskarżeniom.

Emir Kataru szejk Tamim ibn Hamad as-Sani powiedział w piątek, w swym pierwszym wystąpieniu telewizyjnym od czasu obłożenia Kataru sankcjami, że nadszedł czas na podjęcie dialogu z rządami krajów arabskich. Zastrzegł przy tym, że rozwiązanie kryzysu w Zatoce Perskiej musi się opierać na poszanowaniu suwerenności jego państwa

Wcześniej w piątek sekretarz stanu USA Rex Tillerson wezwał Arabię Saudyjską, Egipt, Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie do zniesienia blokady lądowej nałożonej na Katar. Oznajmił również, że Waszyngton jest zadowolony z wysiłków Ad-Dauhy we wprowadzeniu w życie memorandum o walce z terroryzmem.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, który w niedzielę i poniedziałek przebywał z wizytą w niektórych krajach Zatoki Perskiej, powiedział, że "przedłużanie kryzysu nie leży w niczyim interesie". Jego zdaniem "świat muzułmański potrzebuje współpracy i solidarności, a nie nowych podziałów".

PAP/wikicommons

Warto poczytać

 1. 1270wielkadefilada222 15.08.2018

  Andrzej Duda: My Polacy zwyciężyliśmy! Dziś patrzymy z dumą na tamten czas.

  Prezydent Andrzej Duda w pięknym przemówieniu do żołnierzy i narodu.

 2. 1270parlamentbrts 15.08.2018

  Sprawca ataku na brytyjski parlament to imigrant z Sudanu?

  Sprawca wtorkowego ataku terrorystycznego na brytyjski parlament to 29-letni Salih Khater, który jest obywatelem Wielkiej Brytanii, dokąd przyjechał około pięć lat temu z Sudanu - podały w środę brytyjskie media

 3. 1270genoaas 15.08.2018

  Prokurator z Genui: to nie fatum, ale błąd ludzki

  "To nie fatum, ale błąd ludzki" - tak o przyczynie katastrofy wiaduktu w Genui powiedział w środę szef tamtejszej prokuratury Francesco Cozzi. Najnowszy bilans ofiar zawalenia się mostu-wiaduktu w stolicy Ligurii to 37 zabitych i 16 rannych.

 4. 1270londonas 14.08.2018

  Premier May potępiła "szokujący" atak terrorystyczny pod parlamentem

  Brytyjska premier Theresa May określiła wtorkowy atak terrorystyczny pod parlamentem w Londynie jako "szokujący", podkreślając jednak, że zamachowcom nigdy nie uda się podzielić Brytyjczyków. Policja potwierdziła, że traktuje zajście jako akt terroru.

 5. 1270genoa 14.08.2018

  35 ofiar katastrofy wiaduktu we Włoszech

  Do 35 wzrosła liczba ofiar zawalenia się we wtorek wiaduktu na autostradzie w Genui na północy Włoch. Ten nowy bilans podała Ansa, powołując się na strażaków pracujących na miejscu. Wcześniej szef MSW Matteo Salvini mówił o ok. 30 ofiarach śmiertelnych.

 6. zbrodnia-zgwalcenia-14082018 14.08.2018

  Skandal w Wielkiej Brytanii. Działaczka Partii Pracy uważa, że ofiary zgwałcenia powinny „się zamknąć. W imię różnorodności”

  Działaczka brytyjskiej Partii Pracy Naz Shah wywołała prawdziwy skandal na Wyspach Brytyjskich. Wszystko za sprawą polubienia i udostępnienia tweeta, który wzywał ofiary zgwałceń i przemocy dokonanych przez muzułmańskie gangi do „zamknięcia się”

 7. 1270syskryminacja 14.08.2018

  Tak dyskryminują fenimistki. I gdzie tu równouprawnienie?

  Osoba udająca się na urlop nie może narzekać na brak potencjalnych miejsc, w których można się zatrzymać. Tysiące hoteli, hosteli i kurortów rywalizują na wszelkie możliwe sposoby o nowych klientów

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook