Jedynie prawda jest ciekawa


Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

24.04.2018
Alfiezyje
Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca.

W poniedziałek do szpitalu w Liverpoolu udała się dyrektor rzymskiego szpitala Dzieciątka Jezus, w którym leczenie Alfiego miałoby być kontynuowane. Maria Enoc udała się do Wielkiej Brytanii wraz z lekarzem ze swojego szpitala. 

- Spotkałam się z bardzo chłodnym przyjęciem. Atmosfera chłodna, niegościnna - powiedziała Radiu Watykańskiemu, dodając że wpuszczono ją jedynie do poczekalni, gdzie rozmawiała przede wszystkim z rodzicami. - Tata Alfiego Thomas był oczywiście bardzo rozdrażniony. Trudno nam było w ogóle zrozumieć, co się dzieje - opowiada Enoc. 

Dyrektor rzymskiego szpitala opowiada, że musiała odejść gdy nadeszła informacja, że rozpocznie się procedura odłączenia dziecka od urządzeń podtrzymujących życie. - Thomas był zdruzgotany, był w złym stanie. Bardzo dobrze go rozumiem. Było z nami wielu krewnych, rodzina bardzo prosta, liczne rodzeństwo. Był też kapłan, który, jak mi się wydaje, udzielił dziecku sakramentów - opowiedziała Enoc. Zapewniła ona, że we włoskim szpitalu wszystko jest gotowe na przyjęcie Alfiego. 

Alfie Evans został odłączony od aparatury podtrzymującej życie w poniedziałek około 21 czasu polskiego. Miał umrzeć po kilku minutach, tymczasem po kilkunastu godzinach wciąż oddycha. Ostatecznie lekarze podali mu tlen i wodę. 

Również w poniedziałek dziecku zostało przyznane włoskie obywatelstwo, jednak lekarze i sąd nie zgodzili się na wypisanie dziecka ze szpitala. Włoskie władze zapewniają, że rządowy samolot jest gotowy do zabrania dziecka. Zaapelował o to również za pośrednictwem Twittera papież Franciszek. - Poruszony modlitwami i wielką solidarnością okazywaną Alfiemu Evansowi, ponawiam mój apel, aby ból ich rodziców został wysłuchany i by spełniono ich pragnienie podjęcia nowych form terapii - napisał Ojciec Święty, który kilka dni temu przyjął na prywatnej audiencji ojca dziecka. 

O zabranie ze sobą dziecka zaapelowali nawet... kibice włoskiego klubu AS Roma! Tak się bowiem złożyło, że rzymski klub zagra dziś w półfinale Ligi Mistrzów z FC Liverpoolem. 

kh/vaticannews
Fot: facebook

Warto poczytać

 1. niemcy15082018 15.08.2018

  Niemcy przyjęli projekt ustawy o „trzeciej płci”. To wyraz „uznania dla różnorodności”

  Rząd Niemiec przyjął w środę projekt ustawy, wprowadzającej "trzecią płeć", obok męskiej i żeńskiej.

 2. denmark15082018 15.08.2018

  Duńczycy budują ogrodzenie na granicy z Niemcami. Ma chronić przed groźną chorobą

  Dania planuje postawienie 70-kilometrowego ogrodzenia wzdłuż granicy z Niemcami, chcąc w ten sposób uniemożliwić przedostawanie się dzików na duńskie terytorium

 3. germany29042018 15.08.2018

  Niemcy wydalili groźnego islamistę do Tunezji. Sąd nakazał sprowadzenie go z powrotem

  Na mocy decyzji Wyższego Sądu Administracyjnego (OVG) Północnej Nadrenii-Westfalii tamtejsze miasto Bochum musi sprowadzić z powrotem do Niemiec wydalonego islamistę Samiego A.

 4. niemcylas15082018 15.08.2018

  Trwa masowa wycinka Lasu Bawarskiego. „Ponad połowa drzewostanu zagrożona jest przez korniki”

  Harwestery na masową skalę wycinają właśnie ogromne połacie lasów naszego zachodniego sąsiada

 5. 1270wielkadefilada222 15.08.2018

  Andrzej Duda: My Polacy zwyciężyliśmy! Dziś patrzymy z dumą na tamten czas.

  Prezydent Andrzej Duda w pięknym przemówieniu do żołnierzy i narodu.

 6. 1270bykownia 15.08.2018

  Na cmentarzach w Kijowie uhonorowano polskich żołnierzy

  W święto Wojska Polskiego dyplomaci i polska społeczność Kijowa złożyli w środę hołd żołnierzom, spoczywającym na nekropoliach stolicy Ukrainy: w Bykowni oraz na cmentarzu Bajkowa i w dzielnicy Darnica

 7. 1270parlamentbrts 15.08.2018

  Sprawca ataku na brytyjski parlament to imigrant z Sudanu?

  Sprawca wtorkowego ataku terrorystycznego na brytyjski parlament to 29-letni Salih Khater, który jest obywatelem Wielkiej Brytanii, dokąd przyjechał około pięć lat temu z Sudanu - podały w środę brytyjskie media

 8. 1270genoaas 15.08.2018

  Prokurator z Genui: to nie fatum, ale błąd ludzki

  "To nie fatum, ale błąd ludzki" - tak o przyczynie katastrofy wiaduktu w Genui powiedział w środę szef tamtejszej prokuratury Francesco Cozzi. Najnowszy bilans ofiar zawalenia się mostu-wiaduktu w stolicy Ligurii to 37 zabitych i 16 rannych.

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook