Jedynie prawda jest ciekawa


Dwie dziewczynki znalezione martwe w koszarach. Podejrzewa się otrucie

11.06.2018
zandarmeria11062018
Dwie dziewczynki znalezione martwe w koszarach. Podejrzewa się otrucie

Dwie dziewczynki w wieku 4 i 6 lat znaleziono martwe w niedzielę wieczorem w ich łóżeczkach w mieszkaniu służbowym w koszarach brygady żandarmerii niedaleko Lyonu, w środkowo-wschodniej Francji - poinformowały w poniedziałek francuskie media.

Dziewczynki, urodzone w 2012 i 2014 roku, poszły wieczorem spać do swojego pokoju. Około godz. 18 makabrycznego odkrycia dokonała ich matka - podała agencja AFP, powołując się na anonimowe źródła w żandarmerii. Służbom ratunkowym nie udało się reanimować dzieci.

Matka dziewczynek, która doznała szoku, w poniedziałek rano nadal przebywała w szpitalu. Ojciec dzieci, podoficer brygady żandarmerii w miejscowości Limonest, wyjechał w niedzielę z domu na imprezę sportową - sprecyzowały źródła AFP. Od niedzieli wieczorem jest on, podobnie jak inni świadkowie, przesłuchiwany przez śledczych.

Dochodzenie w sprawie zostało powierzone sekcji żandarmerii w Lyonie, a prokuratura w tym mieście wszczęła śledztwo w sprawie przyczyn śmierci dzieci. Zaplanowana na poniedziałek sekcja zwłok powinna dostarczyć dowodów w celu ustalenia dokładnych okoliczności śmierci obu dziewczynek.

Źródła prasowe wspominają o możliwości otrucia sióstr przez matkę, która jest w trakcie separacji z mężem. "Jest to jedna ze wstępnych hipotez" - powiedziało źródło zbliżone do śledztwa. W chwili, gdy doszło do tragedii, w mieszkaniu były dwie inne osoby.

W koszarach mieszka ok. 20 rodzin. Francuska żandarmeria to siły zbrojne wykonujące obowiązki policji i podlegające MSW; ich członkowie są żołnierzami.

(PAP)

Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. 1270dudausafreinds 24.09.2018

  Prezydent: USA to jeden z najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski

  USA są jednym z najlepszych, najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, również w sprawach gospodarczych; chcemy przenieść relacje z USA na wyższy poziom - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając w poniedziałek Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nowym Jorku.

 2. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk doprowadzi do rozpadu Zjednoczonego Królestwa? Brytyjska premier upokorzona

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 3. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 4. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 5. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 6. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook