Jedynie prawda jest ciekawa


Dokąd zmierza ideologia gender? Kontrowersyjny pomysł londyńskiej szkoły budzi skrajne emocje

10.07.2018
gender-school-10072018
Dokąd zmierza ideologia gender? Kontrowersyjny pomysł londyńskiej szkoły budzi skrajne emocje

Highgate School to jedna z prestiżowych brytyjskich szkół, która słynie z tego, iż poziom nauczania jest tu równie wysoki co czesne, na które stać tylko i wyłącznie bardzo zamożnych. Do tego wyróżnika dołożyć trzeba teraz kolejny – w ostatnich dniach placówka edukacyjna zezwoliła chłopcom na noszenie damskiej garderoby.

Szkoła już od dłuższego czasu prowadzi "program równości i tolerancji". Jak informuje serwis londoneria.com, jednym z jego elementów jest zgoda na to, aby nauczyciele zwracali się do uczniów innym imieniem niż to, które wybrali dla nich rodzice. Uczniowie mają tu pełną dowolność, najczęściej wybierają imiona płci przeciwnej. A wszystko to w ramach walki o "wolność wyboru tożsamości płciowej". 

Teraz placówka o krok dalej, znosząc podział szkolnych mundurków na wersje dziewczęce oraz chłopięce. Dyrekcja zamierza negocjować z uczniami zmiany nazwy „mundurek dziewczęcy” oraz „mundurek chłopięcy” na wersje: „zestaw mundurkowy nr 1” oraz „zestaw mundurkowy nr 2”. Oznacza to osobnicy płci męskiej będą mieli przyzwolenie na noszenie szkolnych spódniczek. 

Adam Pettit, dyrektor placówki na swoim blogu skomentował całą sprawę, mówiąc o tym, iż pragnie przełamać stereotypy, umożliwiając dzieciom życie tak jak chcą, bez obaw i strachu przed dyskryminacją. Dodał również, że istotna będzie poprawa polityki gender przez brytyjski rząd. Aktualizacje przepisów regulaminu szkoły są głównie skierowane do młodzieży w wieku 16-18 lat, ale autor pomysłu nie ukrywa, iż w przyszłości rodzice będą musieli ustosunkować się do podobnych wątpliwości już na etapie szkoły podstawowej. 

Pomysł dyrekcji budzi spore kontrowersje. Część grona pedagogicznego oraz niektórzy uczniowie cieszą się z wprowadzonych zmian. Ale są też tacy, którzy nie wyrażają wobec nich aprobaty, uznając, że szkoła ma ważniejsze sprawy i priorytety na głowie np. walka ze znęcaniem się zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. 

Highgate School nie jest pierwszą placówką edukacyjną w Wielkiej Brytanii, która wprowadziła zmiany zgodne z ideologią gender oraz znosiła tradycyjny podział płciowy na stroje. Podobne rozwiązania wprowadzał m.in. Brighton College, Aliens Croft from Birmingham. 

JD/ londoneria.com

Warto poczytać

 1. 1270dudausafreinds 24.09.2018

  Prezydent: USA to jeden z najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski

  USA są jednym z najlepszych, najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, również w sprawach gospodarczych; chcemy przenieść relacje z USA na wyższy poziom - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając w poniedziałek Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nowym Jorku.

 2. timmersmans-19092018 24.09.2018

  Decyzja zapadła. Polska zaskarżona przez Komisję Europejską

  Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu skargi przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sprawa dotyczy zapisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących m.in. przechodzenia sędziów w stan spoczynku

 3. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk doprowadzi do rozpadu Zjednoczonego Królestwa? Brytyjska premier upokorzona

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 4. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 5. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 6. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 7. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 8. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook