Jedynie prawda jest ciekawa


Do tego prowadzi ideologia gender. To już opary paranoi

31.07.2018
1270sgendernogi
Do tego prowadzi ideologia gender. To już opary paranoi

David, 23-latek z kanadyjskiej prowincji Alberta, chciał kupić nowy samochód. Niestety koszt jego ubezpieczenia był na tyle wysoki, że nie było go stać na jego opłacenie. Zamiast jednak wybrać tańszy model mężczyzna postanowił zaoszczędzić pieniądze w inny sposób – i został kobietą aby załapać się na zniżkę.


23-latek, który ze zrozumiałych powodów chce zachować anonimowość, chciał kupić nowego Chevroleta Cruze w pełnej opcji. Wiedział jednak, że koszt ubezpieczenia będzie wysoki. Ubezpieczalnie zazwyczaj uzależniają wysokość stawki od tego jak duże jest ryzyko potencjalnego wypadku, a statystycznie młodzi kierowcy są większym zagrożeniem na drodze. Dodatkowo David miał już jedną kraksę i kilka mandatów na koncie, co też wpłynęłoby na wysokość opłat.
Pomimo tej wiedzy młody Kanadyjczyk był zszokowany tym, że ubezpieczalnia zażądała od niego aż 4500 dolarów rocznie. Nie mógł sobie pozwolić na zapłacenie tak dużej kwoty. W desperacji spytał jednak agenta ubezpieczeniowego o to, ile wyniosłaby jego stawka gdyby był kobietą. Kobiety statystycznie mają bowiem mniej wypadków niż mężczyźni, więc ubezpieczyciele sprzedają im tańsze ubezpieczenia. David dowiedział się, że gdyby był kobietą, to wtedy roczna składka wyniosłaby 3600 dolarów – a na to mógłby już sobie pozwolić.

Poprosił więc ubezpieczyciela, aby ten sprzedał mu polisę dla kobiety. Ten, oczywiście, odmówił, ale David nie miał zamiaru porzucić tego pomysłu. Pomimo tego, że przyznaje, że czuje się 100-procentowym mężczyzną, postanowił zmienić płeć.

Okazało się, że w Kanadzie jest to bardzo łatwa sprawa. David musiał tylko pójść do lekarza i zadeklarować, że czuje się kobietą. Lekarz, nie zadając żadnych kłopotliwych pytań, wystawił mu zaświadczenie, że jego płeć biologiczna nie zgadza się z płcią deklarowaną. Mając ten papierek w ręce David napisał do odpowiednich urzędów i wkrótce otrzymał nowy akt urodzenia i prawo jazdy, w których poprawiono jego płeć na „kobieta”. Mając już nowe dokumenty młody Kanadyjczyk wrócił do ubezpieczyciela i bez problemu dostał tańszą polisę.

Od tego zdarzenia minęło już trochę czasu, chociaż dopiero teraz wyszło na jaw. Co ciekawsze dzisiaj taki numer byłby jeszcze prostszy – w międzyczasie bowiem Alberta zmieniła przepisy i do prawnej zmiany płci nie potrzeba już nawet opinii lekarza, wystarczy deklaracja samego zainteresowanego.

Przypadek Davida najprawdopodobniej nie jest jedyną podobną sprawą. Oszacowanie skali zjawiska jest jednak niemożliwe gdyż w świetle praw większości państw, które umożliwiają prawną zmianę płci w podobnie łatwy sposób, czyn Davida jest przestępstwem. Jednak udowodnienie tego przestępstwa może nastąpić jedynie wtedy, kiedy osoba, która je popełniła przyzna się do swoich motywacji – nie dziwi więc, że ludzie, którzy wykorzystują tę lukę prawną, raczej siedzą cicho.

Sprawa Davida udowadnia jednak to, co zachodnia prawica twierdzi od bardzo dawna. Transseksualizm, czyli nieuznawanie swojej płci biologicznej, jest faktycznym, aczkolwiek stosunkowo rzadkim schorzeniem psychicznym. Jednak wprowadzane na zachodzie przepisy mające pomóc dotkniętych nim osobom mogą być wykorzystywane w złych celach. Tym bardziej, że, jak pokazuje przykład Davida, do zmiany płci w postępowej Kanadzie nie potrzeba było operacji, terapii hormonalnej itp. a wystarczyła jedynie deklaracja, że czuje się kobietą. I nie chodzi tutaj tylko o drobne oszustwo ubezpieczeniowe – podobne przepisy mogą być wykorzystane do np. obchodzenia parytetów w radach nadzorczych. Mogą być również wykorzystywane przez zboczeńców do uzyskania dostępu do np. damskich szatni czy toalet.

Wiktor Młynarz, za CBC.ca, fot. Flickr/ Beryl_Snw, Public Domain


Warto poczytać

 1. 1270wielkadefilada222 15.08.2018

  Andrzej Duda: My Polacy zwyciężyliśmy! Dziś patrzymy z dumą na tamten czas.

  Prezydent Andrzej Duda w pięknym przemówieniu do żołnierzy i narodu.

 2. 1270bykownia 15.08.2018

  Na cmentarzach w Kijowie uhonorowano polskich żołnierzy

  W święto Wojska Polskiego dyplomaci i polska społeczność Kijowa złożyli w środę hołd żołnierzom, spoczywającym na nekropoliach stolicy Ukrainy: w Bykowni oraz na cmentarzu Bajkowa i w dzielnicy Darnica

 3. 1270parlamentbrts 15.08.2018

  Sprawca ataku na brytyjski parlament to imigrant z Sudanu?

  Sprawca wtorkowego ataku terrorystycznego na brytyjski parlament to 29-letni Salih Khater, który jest obywatelem Wielkiej Brytanii, dokąd przyjechał około pięć lat temu z Sudanu - podały w środę brytyjskie media

 4. 1270genoaas 15.08.2018

  Prokurator z Genui: to nie fatum, ale błąd ludzki

  "To nie fatum, ale błąd ludzki" - tak o przyczynie katastrofy wiaduktu w Genui powiedział w środę szef tamtejszej prokuratury Francesco Cozzi. Najnowszy bilans ofiar zawalenia się mostu-wiaduktu w stolicy Ligurii to 37 zabitych i 16 rannych.

 5. 1270londonas 14.08.2018

  Premier May potępiła "szokujący" atak terrorystyczny pod parlamentem

  Brytyjska premier Theresa May określiła wtorkowy atak terrorystyczny pod parlamentem w Londynie jako "szokujący", podkreślając jednak, że zamachowcom nigdy nie uda się podzielić Brytyjczyków. Policja potwierdziła, że traktuje zajście jako akt terroru.

 6. 1270genoa 14.08.2018

  35 ofiar katastrofy wiaduktu we Włoszech

  Do 35 wzrosła liczba ofiar zawalenia się we wtorek wiaduktu na autostradzie w Genui na północy Włoch. Ten nowy bilans podała Ansa, powołując się na strażaków pracujących na miejscu. Wcześniej szef MSW Matteo Salvini mówił o ok. 30 ofiarach śmiertelnych.

 7. zbrodnia-zgwalcenia-14082018 14.08.2018

  Skandal w Wielkiej Brytanii. Działaczka Partii Pracy uważa, że ofiary zgwałcenia powinny „się zamknąć. W imię różnorodności”

  Działaczka brytyjskiej Partii Pracy Naz Shah wywołała prawdziwy skandal na Wyspach Brytyjskich. Wszystko za sprawą polubienia i udostępnienia tweeta, który wzywał ofiary zgwałceń i przemocy dokonanych przez muzułmańskie gangi do „zamknięcia się”

 8. 1270syskryminacja 14.08.2018

  Tak dyskryminują fenimistki. I gdzie tu równouprawnienie?

  Osoba udająca się na urlop nie może narzekać na brak potencjalnych miejsc, w których można się zatrzymać. Tysiące hoteli, hosteli i kurortów rywalizują na wszelkie możliwe sposoby o nowych klientów

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook