Jedynie prawda jest ciekawa


Depardieu znowu popłynął. Wspiera kolejny zbrodniczy reżim

08.09.2018
1270putinesad
Depardieu znowu popłynął. Wspiera kolejny zbrodniczy reżim

Francuski aktor Gerard Depardieu przybył do stolicy Korei Północnej w przeddzień uroczystości z okazji 70. rocznicy utworzenia państwa socjalistycznego. W piątek został sfilmowany przez reporterów w holu hotelu w Pjongjang. Nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Informację o wizycie aktora w stolicy Korei Północnej podała w sobotę agencja Associated Press.

AP przypomniała, że w sierpniu prokuratorzy w Paryżu rozpoczęli wstępne dochodzenie przeciwko Depardieu w sprawie o gwałt i seksualne napastowanie. Aktor zaprzecza tym zarzutom.

Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna przygotowuje się do świętowania w niedzielę 70. rocznicy utworzenia nowego państwa. Jak podała AP, głównym wydarzeniem obchodów, podobnie jak w latach poprzednich, będzie parada wojskowa na placu Kim Ir Sena (Kim Il Sunga) w Pjongjangu.

 Korea Północna 9 września 1948 r. ogłosiła niepodległość. W nowo powstałym państwie północnokoreańskim władzę objął Demokratyczny Front na rzecz Zjednoczenia Ojczyzny na czele z Partią Pracy Korei i Kim Ir Senem. W skład bloku weszły też umiarkowane, choć sprzyjające komunistom Koreańska Partia Socjaldemokratyczna i Czundoistyczna Partia Czongu.

W ciągu niemal sześćdziesięcioletniej kariery aktorskiej Gerard Depardieu zagrał w ponad 200 filmach. Za rolę młodego aktora w dramacie "Ostatnie metro" w 1981 r. otrzymał nagrodę Cezara. Tytułowa rola Cyrana de Bergeraca w filmie wyreżyserowanym w 1990 r. przez Jean-Paula Rappeneau przyniosła mu drugiego Cezara, nagrodę na festiwalu w Cannes oraz nominację do Oscara. W 1991 r. zdobył Złoty Glob za rolę francuskiego imigranta w komedii "Zielona karta" w reżyserii Petera Weiera.

Jest właścicielem m.in. winnicy Chateau de Tigne w Andegawenii oraz plantacji w okolicach wsi Ugłowoje na Krymie. W styczniu 2013 r. prezydent Rosji Putin ukazem przyznał mu rosyjskie obywatelstwo. W grudniu 2012 r. złożył wniosek o nadanie mu obywatelstwa belgijskiego, z powodu wprowadzenia przez francuski rząd 75-procentowego podatku dla najbogatszych. Aktor zapowiedział w liście otwartym zrzeczenie się francuskiego obywatelstwa. W 2015 r. został honorowym rezydentem miejscowości Nechin w Belgii.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski


Warto poczytać

 1. trump01082018 18.09.2018

  Trump ujawni tajne dokumenty. To może być prawdziwy cios dla służb

  Donald Trump najwyraźniej ma dość oskarżeń o to, że do Białego Domu wprowadzili go Rosjanie. Postanowił więc zagrać ostro i rozkazał Departamentowi Sprawiedliwości i podległym mu służbom wywiadowczym ujawnić dokumenty, które legły u podstaw toczącego się w tej sprawie śledztwa

 2. plakaty-wish-antykoncepcja-18092018 18.09.2018

  Dziecko mniej wartościowe od konsoli do gier i szminek? Wstrząsające plakaty promujące antykoncepcję

  Brytyjska służba zdrowia rozpoczęła nietypową akcję promocyjną w mieście Welsell. Jej autorzy zamierzają reklamują darmowy dostęp do antykoncepcji dla młodzieży poniżej 16 roku. Zachętą ma być hasło „po co poświęcać przyjemności na opiekę nad dzieckiem”

 3. trumpduda30082018 18.09.2018

  Coraz bliżej spotkanie Andrzeja Dudy z prezydentem USA. O czym będą rozmawiać?

  Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda złożą we wtorek oficjalną wizytę w Białym Domu. Głównymi punktami wizyty będzie rozmowa w cztery oczy obu przywódców, spotkanie par prezydenckich i wspólna konferencja prasowa Dudy i Trumpa.

 4. plcie-18092018 18.09.2018

  Szaleństwo! Szwedzki uczony ma zakaz uczenia o różnicach między kobietami, a mężczyznami. Absurdalny powód

  Szwedzki profesor neurofizjologii Germund Hesslow ma nie lada problem z władzami uczelni Uniwersytetu Lund. Okazuje się, że mężczyzna nie może głosić prawd naukowych na temat różnic pomiędzy kobietami, a mężczyznami ponieważ jest to sprzeczne ze szwedzkimi wartościami

 5. Il-20-18092018 18.09.2018

  Rosyjski resort nie ma wątpliwości. Izrael odpowiedzialny za zestrzelenie rosyjskiego samolotu w Syrii

  Rosyjskie MON w oficjalnym oświadczeniu uznało, iż syryjskie siły przeciwlotnicze omyłkowo zestrzeliło samolot wojskowy Ił-20. Zdaniem resortu pomyłka Syryjczyków powstała z powodu celowej prowokacji ze strony sił lotniczych Izraela

 6. szijjarto05032018 18.09.2018

  Deklaracja szefa MSZ Węgier. „Zawetujemy każdą próbę sankcji wobec Polski”

  Szef MSZ Węgier Peter Szijjarto oświadczył w wywiadzie dla rosyjskiego dziennika "Kommiersant", że Węgry zawetują każdą próbę nałożenia przez UE sankcji na Polskę. W wywiadzie Szijjarto oznajmił też, że rezolucja PE ws. Węgier była umotywowana politycznie.

 7. neumunster18092018 18.09.2018

  Młody Polak zasztyletowany w Neumuenster. Policja szuka napastnika

  Policja w Kilonii w Niemczech potwierdziła w poniedziałek, że w niedzielę w miejscowości Neumuenster przy użyciu noża zabito 20-letniego Polaka. Podejrzewany o morderstwo uciekł z miejsca zbrodni; trwają jego poszukiwania.

 8. truskawki17092018 17.09.2018

  Szpilki i igły powbijane w truskawki. Policja szuka odpowiedzialnych za „owoce z zawartością”

  Jak donosi portal wprost.pl, Australia padła ofiarą niebezpiecznego procederu. Media oraz klienci alarmują, że w znacznej ilości sklepów trafiają się partie truskawek, które zawierają w środku igły i szpilki.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook