Jedynie prawda jest ciekawa


Czy Niemcy przyjmą migrantów ze statku Lifeline?

26.06.2018
mission-lifeline-26062018
Czy Niemcy przyjmą migrantów ze statku Lifeline?

Nie milkną echa dotyczące sytuacji na statku Mission Lifeline, który nie został przyjęty przez Włochy oraz Malty. Na statku znajdują migranci z Libii. Ich sytuacji przyjrzała się dwójka niemieckich posłów.

Manuela Sarrazina z partii Zielonych oraz Michel Brand z Lewicy za pomocą łódki przedostali się na statek. Jak wspólnie określili, obraz sytuacji pasażerów, jaki mogli ujrzeć, przechodzi ludzkie pojęcie. Zgodnie z ich relacją stan migrantów znajdujących się na statku wygląda tragicznie. Obydwoje apelują obecnie do niemieckiego rządu, aby przyjrzał się temu problemowi i odpowiednio zainterweniował. W tym przypadku chodzi o ich przyjęcie na terytorium Niemiec.

O sprawie wypowiedziała się rzeczniczka niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych , która wskazała, iż imigranci powinni zostać przyjęci przez Holandii, gdyż pod tą banderą pływa statek Lifeline.

Na okręcie przybywa ponad 200 osób, w tym rodziny z dziećmi i nieletni.

JD/ dorzeczy.pl
fot. PAP/EPA/Felix Weiss / HANDOUT

Warto poczytać

 1. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk naraził się europejskim przywódcom? Jego zachowanie może doprowadzić do poważnego kryzysu

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 2. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 3. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 4. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 5. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

 6. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook