Jedynie prawda jest ciekawa


Czarnecki o marnowaniu europejskich pieniędzy

21.03.2014

"Parlament Europejski nie będzie akceptował złego zarządzania, w wyniku którego marnują się pieniądze podatnika”.

W tym tygodniu w Komisji Kontroli Budżetowej Parlamentu Europejskiego odbyło się głosowanie odnośnie do absolutorium budżetowego za rok 2012. Udzielenie absolutorium  budżetowego zostało odroczone w przypadku Rady oraz Organu Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej (BEREC). Absolutorium zostało udzielone Komisji Europejskiej ale z zastrzeżeniami politycznymi Parlamentu Europejskiego związanymi m.in. z nadal wysoką stopą błędu. 
 
Koordynator Komisji Kontroli Budżetowej z ramienia Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Ryszard Czarnecki sprzeciwia się udzieleniu absolutorium z wykonania jakiejkolwiek części budżetu Unii Europejskiej dopóki Trybunał Obrachunkowy nie wyda poświadczenia wiarygodności za wykonanie budżetu Unii Europejskiej jako całości. Zgodnie z niniejszym zaleceniem Grupa EKR głosowała przeciwko wszystkim sprawozdaniom proponującym udzielenie absolutorium budżetowego.

„Komisja Europejska powinna otrzymać jasną informację: Parlament Europejski ma zerową tolerancję odnośnie błędu. Parlament Europejski nie będzie akceptował złego zarządzania, w wyniku którego marnują się pieniądze podatnika” - powiedział Ryszard Czarnecki.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

[fot. MC]

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook