Jedynie prawda jest ciekawa


CNN: 69 proc. Amerykanów widzi Rosję jako zagrożenie

14.03.2014

"To najwyższy wynik od czasu rozpadu ZSRR" - powiedział Keating Holland, szef działu sondaży telewizji CNN.

69 proc. Amerykanów postrzega Rosję i jej prezydenta Władimira Putina jako zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych wobec eskalacji napięcia między Moskwą a Waszyngtonem w związku z wydarzeniami na Ukrainie - pokazują wyniki nowego sondażu.

Opublikowane w piątek przez CNN/ORC International wyniki badania opinii publicznej zostały zestawione z rezultatami podobnego sondażu sprzed dwóch lat: wtedy tylko 47 proc. Amerykanów spoglądało na Rosję i Putina jako na zagrożenie dla USA.

"Te 69 procent to najwyższy wynik od czasu rozpadu ZSRR" - powiedział Keating Holland, szef działu sondaży telewizji CNN.

Te wyniki pokazują coraz większą niepopularność Władimira Putina: tylko 11 proc. Amerykanów ma do niego pozytywny stosunek jako do polityka.

Sondaż przeprowadzono w ciągu trzech dni - od ubiegłego piątku do niedzieli. Margines błędu wynosi 3,5 proc.

Niemal połowa jego uczestników uważa za prawdopodobne, że świat w ciągu najbliższych lat powróci do swego rodzaju zimnej wojny.

Ośmiu na każdych dziesięciu Amerykanów uważa, że Rosja wysyłając swe wojska na Krym pogwałciła prawo międzynarodowe.

PAP/run

fot. PAP/EPA

Warto poczytać

 1. isis14082018 14.08.2018

  ONZ: Państwo Islamskie nadal silne. Jeszcze do kilkudziesięciu tysięcy bojowników w Syrii i Iraku

  Mimo militarnych niepowodzeń, dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) ma jeszcze w Syrii i Iraku od 20 tys. do 30 tys. bojowników, rozmieszczonych mniej więcej po równo w obu tych krajach - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu ONZ.

 2. Salvini-13062018 13.08.2018

  Aquarius ze 140 imigrantami na Morzu Śródziemnym. Salvini: Jednostka nie zobaczy żadnego włoskiego portu

  Rząd Włoch apeluje do Wielkiej Brytanii, by wzięła na siebie odpowiedzialność za statek organizacji pozarządowych z ponad 140 migrantami uratowanymi na Morzu Śródziemnym. Jednostki Aquarius pod banderą Gibraltaru władze Włoch nie wpuszczają do swoich portów.

 3. trump13082018 13.08.2018

  Biały dom na podsłuchu? Była doradczyni Trumpa ujawnia nagrania

  Była doradczyni prezydenta Donalda Trumpa, Omarosa Manigault Newman ujawniła w niedzielę mediom, że potajemnie nagrywała swe rozmowy w Białym Domu. Nagrała m.in. rozmowę, podczas której została zwolniona przez szefa kancelarii prezydenta.

 4. prezkoreii13082018 13.08.2018

  Formalny koniec wojny koreańskiej coraz bliżej? W wrześniu szczyt przywódców obu Korei w Pjongjangu

  Kolejny szczyt przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una z prezydentem Korei Płd. Mun Dze Inem odbędzie się we wrześniu w Pjongjangu - uzgodniły w poniedziałek delegacje obu krajów n spotkaniu w granicznej wsi Panmundżom. Nie ogłoszono konkretnej daty tego szczytu.

 5. 1270beldumas 12.08.2018

  Brał udział w rzezi Belgów. Teraz szuka w Belgii...azylu.

  Major Bernard Ntuyahaga, skazany na dwadzieścia lat więzienia za pomoc w morderstwie 10 belgijskich żołnierzy, miał złożyć aplikację o przyznanie azylu w Belgii. Wyciek informacji o tym do mediów wzbudził furię rodzin ofiar i belgijskiego społeczeństwa

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook