Jedynie prawda jest ciekawa


Bombowce strategiczne nad Półwyspem Koreańskim. Interwencja zbrojna w Korei jest coraz bliżej?

11.10.2017

Wojsko Stanów Zjednoczonych przeprowadziło połączone ćwiczenia wojskowe z siłami zbrojnymi Korei Południowej.

Amerykańskie bombowce B-1B Lancer wraz z asystą dwóch koreańskimi samolotów F-15K we wtorek w nocy wykonały ćwiczenia wojskowe nad Półwyspem Koreańskim.  Samoloty wystartowały z amerykańskiej bazy na wyspie Guam, po czym przeleciały nad wschodnim wybrzeżem Korei Południowej, gdzie wykonały ćwiczenia wojskowe polegające na wykorzystaniu pocisków powietrze- ziemia. Następnie przeleciały nad półwyspem nad Morze Żółte, gdzie powtórzyły to ćwiczenie.

Sztab sił zbrojnych Korei Południowej podkreślił, że był to element regularnych ćwiczeń mających na celu wzmocnienie wspólnego potencjału obrony a także podkreślić sojusz Korei Południowej i USA. Natomiast amerykańskie źródła wojskowe poinformowały, że we wspólnym ćwiczeniu wzięły również udział samoloty japońskie. 

W nocy z wtorku na środę Donald Trump spotkał się z osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe USA, aby wysłuchać raportu na temat sytuacji na Półwyspie Koreańskim oraz ustalić odpowiedzi na groźby skierowane przez Koreę Północną.  

Wspólne ćwiczenia wojskowe odbyły się w sytuacji dużego napięcia w regionie, spowodowanego zbrojeniami rakietowymi i nuklearnymi Korei Północnej. Nie pomogła też kradzież dokumentów z Korei Południowej zawierających między innymi plan zamachu na Kim Dzong Una oraz plany USA i Korei Południowej na wypadek wojny z północnokoreańskim reżimem.  

Pjongjang dokonał też ostatnio szóstej, najpotężniejszej z dotychczasowych, próbnej eksplozji nuklearnej. Prowadzi też prace nad pociskiem dalekiego zasięgu zdolnym do osiągnięcia zachodnich wybrzeży USA. 

Warto poczytać

 1. CelesteAyala21082018 21.08.2018

  Policjantka okrzyknięta bohaterką. Nakarmiła piersią porzucone dziecko

  To zdjęcie podbija internet. Celeste Ayala pełniąc służbę w szpitalu w Buenos Aires nakarmiła własną piersią porzucone i zaniedbane niemowle. Młoda policjantka została okrzyknięta bohaterką.

 2. 1270ilsamijk 21.08.2018

  Dyrektor przedszkola przebrał dzieci za bojowników ISIS

  Indonezja, największe państwo muzułmańskie na świecie, ma ogromny problem z Państwem Islamskim. Jego „bojownicy” mają swoje komórki w każdej prowincji i regularnie dokonują ataków terrorystycznych na mieszkańców

 3. szahidapas21082018 21.08.2018

  W zamachach w Czeczeni brały udział dzieci. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie

  W Czeczenii, republice wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, doszło w poniedziałek do czterech ataków na policję - podają rosyjskie media. W ich wyniku zginął jeden funkcjonariusz, a kilku zostało rannych.

 4. trump21082018 21.08.2018

  „Lubię go, on mnie lubi”. Trump chciałby ponownie spotkać się z Kim Dzong Unem

  W poniedziałkowym wywiadzie dla agencji Reuters prezydent USA Donald Trump powiedział, że "najprawdopodobniej" znowu spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem, aby ponownie rozmawiać o denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

 5. 1270sencow 21.08.2018

  To już setny dzień głodówki. Stan zdrowia Sencowa jest bardzo zły

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy ponownie zażądało od władz Rosji uwolnienia reżysera Ołeha Sencowa, który prowadzi głodówkę w kolonii karnej na rosyjskiej dalekiej północy. We wtorek mija setny dzień jego protestu.

 6. police24072018 21.08.2018

  Dwie Polki brutalnie zaatakowane w Londynie. Są w stanie krytycznym

  Dwie Polki w wieku 30 i 64 lat, zaatakowane w Londynie przez 27-letniego mężczyznę, który wielokrotnie uderzył je młotkiem, trafiły w niedzielę w stanie krytycznym do szpitali. Policja zatrzymała sprawcę napaści.

 7. 1270riodiler 20.08.2018

  Obława na narkodilerów w Rio de Janeiro

  Co najmniej 14 osób zginęło w poniedziałek w operacjach policji i wojska wymierzonych w handlarzy narkotyków w fawelach Rio de Janeiro i pobliskim mieście Niteroi - poinformowała brazylijska armia i media. Liczba ofiar może wzrosnąć.

 8. Papiez08042018 20.08.2018

  "Rany nie przedawniają się". Papież wyraził skruchę za pedofilię w Kościele

  W liście do wiernych na temat pedofilii w Kościele papież Franciszek napisał, że "nigdy nie będzie dość proszenia o przebaczenie i prób naprawienia wyrządzonych szkód". Czyny te nazwał "potwornościami" i wyraził skruchę za błędy i zaniedbania Kościoła.

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook