Jedynie prawda jest ciekawa


Atak uchodźców przy samej polskiej granicy. Policja i media w szoku

05.09.2018
1270atakisma
Atak uchodźców przy samej polskiej granicy. Policja i media w szoku

Drastyczne sceny we Frankfurcie nad Odrą. Jak informują niemieckie media grupa uchodźców uzbrojona w noże i metalowe pręty zaatakowała klub nocny. Mężczyźni mieli wygrażać bawiącym się ludziom i krzyczeć, że ich pozabijają, a ich kraj od teraz ich kraj należy do nich.

O zdarzeniu jako pierwsza poinformowała niemiecka gazeta Berliner Zeitung. Według dziennikarzy napastnikami byli uchodźcy z Syrii. Relację potwierdzają również śledczy.

Mężczyźni wtargnęli do klubu Frosch (Żabka), w którym odbywała się „impreza w stylu lat 90. – dużo świateł, taneczna muzyka z tamtego okresu” – czytamy w oświadczeniu włodarzy klubu zamieszczonym na Facebooku. Młodzi ludzie wymachiwali nożami oraz metalowymi drągami, wykrzykiwali obraźliwe słowa i grozili, że wszystkich pozabijają. Interweniowała ochrona i policja. Według prokuratury napastnicy, to grupa z miejscowego ośrodka dla azylantów – mężczyźni w wieku 20-22 lat. Już wcześniej śledczych dochodziły informacje, że te osoby, mogą stać za niektórymi rozbojami w mieście.

Zastanawiający jest fakt, że oprócz lokalnych frankfurckich i berlińskich mediów sprawa została całkowicie przemilczana w mediach głównego nurtu. Pojawiają się również sugestie, że całe zdarzenie może być sprowokowane przez czynnie działające na terytorium Niemiec rosyjskie służby specjalne. Nie jest tajemnicą, że Rosjanie pragną zdestabilizować naszych zachodnich sąsiadów, by mieć lepszą pozycją negocjacyjną w trwających rozmowach o przyszłości Nord Stream i dostaw gazu. Jest to o tyle prawdopodobne, że zdarzenie zostało natychmiast podchwycone przez portale uchodzące za rosyjską tuby dezinformacyjne.


Warto poczytać

 1. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 2. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 4. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 5. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

 6. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 7. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook