Jedynie prawda jest ciekawa


Angela Merkel ratuje tonących uchodźców. Ten spot po prostu trzeba zobaczyć!

21.05.2018
merkel21052018
Angela Merkel ratuje tonących uchodźców. Ten spot po prostu trzeba zobaczyć!

Aktorzy do złudzenia przypominający Putina, Trumpa i Kim Dzong Una wspólnie ubolewają nad losem pokrzywdzonych muzułmanów. Po chwili kobieta wyglądająca jak kanclerz Niemiec ratuje tonących uchodźców. W tle słyszymy arabską muzykę, oglądamy dramatyczne sceny prezentujące uciekających przed wojenną zawieruchą, którzy chcą się dostać do Europy, swojej „ziemi obiecanej”. Tak – w skrócie – wygląda najnowszy wiralowy klip, który przygotowała pochodząca z Kuwejtu grupa medialna „Zain”.

W zamierzeniu twórców, ich wideo miało być „promocją Ramadanu”. Główną osią klipu jest opowieść małego, arabskiego chłopca, który śpiewa smutną piosenkę o dramatycznym losie muzułmanów. Zasłuchani w pieśń światowi liderzy jednoczą się, aby pomóc potrzebującym. Trump, Putin i Kim Dzong Un opuszczają swoje gabinety i ruszają na pomoc muzułmanom. Na płynących przez morze uchodźców czekają już na brzegu Angela Merkel i Emmanuel Macron, którzy wspólnie wyciągają uchodźców z wody.

Chłopiec apeluje, by przywódcy zakończyli wojnę i pomogli uchodźcom. Składa życzenia amerykańskiemu prezydentowi i zaprasza go na Iftar (pierwszy posiłek, który spożywa muzułmanin po zachodzie słońca w okresie ramadanu) do Jerozolimy, „stolicy Palestyny”. To oczywiste nawiązanie do niedawnej decyzji Trumpa o przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu właśnie do Jerozolimy.

Reklama błyskawicznie stała się hitem w sieci, choć wywołała sprzeczne opinie Internautów. Część arabskojęzycznego świata skrytykowała dzieło Kairczyków, zarzucając mu to, że „tanim kosztem poniża Arabów”. Ale wielu innych widzów wyrażało zachwyt nad produkcją „Zain Group”. Film w ciągu zaledwie pięciu dni obejrzało blisko 4,5 miliona osób. 

ac/twitter


Warto poczytać

 1. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 2. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 4. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

 5. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 6. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

 7. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 8. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook