Jedynie prawda jest ciekawa


Ambasador Ukrainy wierzy w skuteczność sankcji

18.03.2014

Ambasador Ukrainy w Polsce jest przekonany, że agresja Putina na Ukrainę nie zakończy agresywnych działań Kremla. Markijan Malskyj przekonuje, że prezydent Rosji ma „daleko idący plan strategiczny i geopolityczny”.

Malskyj dodawał na antenie TVP, że to, co dzieje się na Ukrainie wpisuje się w plan Putina. „Krym to jest tylko pierwszy jego element. Tak naprawdę to chodzi o całą Ukrainę i całą strefę byłego Związku Radzieckiego” – powiedział ambasador Ukrainy.

Zdaniem ambasadora prezydent miał znacznie wcześniej przygotowany plan działań.

Dyplomata jest zdania, że sankcje będą skuteczne pod warunkiem, że staną się jednym z elementów całego zestawu środków nacisku – dyplomatycznych, finansowych, politycznych i wizowych.

„Muszą one być uzgodnione między UE, Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i instytucjami międzynarodowymi” – mówił ambasador Ukrainy. Dodał, że ma nadzieję, że wizyta amerykańskiego wiceprezydenta Joe’ego Bidena w Polsce przyniesie Ukrainie korzyści.

Przekonywał, że jedyny plan dla Ukrainy to plan pokojowego rozwiązania kryzysu. „Wyjście z sytuacji inną drogą oznacza groźbę wybuchu III wojny światowej” – mówił ambasador.

Malskyj podkreślał także rolę Polski w rozwiązaniu sytuacji na Ukrainie. „W historii naszych stosunków nie mieliśmy takiego potężnego wsparcia i to na różnych poziomach – prezydenckim, rządowym, instytucji pozarządowych i chciałbym podkreślić wsparcie polskich samorządów” – powiedział Markijan Malskyj.

TK
[Fot. Tvp.info]

Warto poczytać

 1. 1270riodiler 20.08.2018

  Obława na narkodilerów w Rio de Janeiro

  Co najmniej 14 osób zginęło w poniedziałek w operacjach policji i wojska wymierzonych w handlarzy narkotyków w fawelach Rio de Janeiro i pobliskim mieście Niteroi - poinformowała brazylijska armia i media. Liczba ofiar może wzrosnąć.

 2. Papiez08042018 20.08.2018

  "Rany nie przedawniają się". Papież wyraził skruchę za pedofilię w Kościele

  W liście do wiernych na temat pedofilii w Kościele papież Franciszek napisał, że "nigdy nie będzie dość proszenia o przebaczenie i prób naprawienia wyrządzonych szkód". Czyny te nazwał "potwornościami" i wyraził skruchę za błędy i zaniedbania Kościoła.

 3. asia-argento-20082018 20.08.2018

  Istny paradoks. Liderka ruchu #MeToo oskarżona o napaść na tle seksualnym

  Aktorka Asia Argento jest jedną z pierwszych kobiet, która publicznie wyznała, iż swego czasu stała się ofiarą zgwałcenia dokonanego przez filmowego producenta Harveya Weinsteina

 4. jack19082018 19.08.2018

  Nie chciał upiec tortu homoseksualistom, znów stanie przed sądem

  Właściciel piekarni Masterpiece Cakeshop parę lat temu stał się najsłynniejszym piekarzem w USA. Powodem była jego odmowa upieczenia tortu na homoseksualne wesele

 5. indie-powodz-19082018 19.08.2018

  Tragiczny bilans indyjskich powodzi. Prawie 400 ofiar śmiertelnych

  Liczba ludzi, którzy zginęli w południowo-zachodnim indyjskim stanie Kerala od początku sezonu monsunowego, czyli od końca maja, wzrosła do 357 - podały w niedzielę władze lokalne. W tym 33 osoby zmarły w ciągu ostatniej doby

 6. izrael-granica-19082018 19.08.2018

  Protesty Palestyńczyków zbyt kłopotliwe? Izrael zamyka przejście graniczne

  Izrael zamknął w niedzielę przejście graniczne ze Strefą Gazy w Erezie, jedyne dostępne dla zwykłych ludzi, z powodu odbywających się wzdłuż granicy palestyńskich manifestacji - podaje agencja AFP, powołując się na źródła we władzach Izraela

 7. wenezualescy-uchodzcy-19082018 19.08.2018

  Zaatakowano obóz dla uchodźców z Wenezueli. Powodem zemsta

  Grupy mieszkańców miasta Pacaraima w północnej Brazylii zaatakowały w sobotę dwa prowizoryczne obozy dla uchodźców z Wenezueli. Jak poinformowały lokalne media, był to odwet za rzekome pobicie dzień wcześniej przez Wenezuelczyków miejscowego sklepikarza

 8. 1270zadworze 18.08.2018

  W Zadwórzu pod Lwowem oddano hołd bohaterom bitwy z 1920 r., zwanej polskimi Termopilami

  Polskim bohaterom bitwy, którzy w sierpniu 1920 r. podjęli walkę z wielokrotnie silniejszą konnicą Siemiona Budionnego, oddano w sobotę hołd w Zadwórzu koło Lwowa. Uroczystość z udziałem m.in. weteranów II wojny światowej i opozycjonistów PRL-u odbyła się przy mogiłach żołnierzy.

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook