Jedynie prawda jest ciekawa


Aktorka z Hollywood przyznała że jest konserwatystką. Wściekłość lewicy ją przeraziła

05.09.2017

- Wierzę w wolność, wierzę w kapitalizm, wierzę w autonomię jednostki – powiedziała w stacji Fox News Julienne Davis. - Elity w Hollywood nie są po prostu liberalne, są bardzo, bardzo progresywne – dodała.

- Rok temu popełniłam jedną z najbardziej ryzykownych decyzji w życiu, wiedząc że może ona zniszczyć moją karierę aktorską. Postanowiłam wyjść z ukrycia i przyznać się, że jestem konserwatystką w Hollywood - napisała Davis w swoim tekście dla foxnews.com.

Jak sama przyznała, dostała kiedyś propozycję by napisać kilka artykułów do jednej z prawicowych gazet. Po tym, jak czasopismo zostało zamknięte, uznała że ma do wyboru dwie opcje. - Mogłam przeprosić moich wszystkich lewicowych znajomych z Hollywood, których zaszokowałam swoimi tekstami i powiedzieć im „To nie miało znaczenia, płacono mi za to i po prostu wykonywałam swoją pracę.” Ale mogłam też odważnie podtrzymać swoje przekonania i kontynuować konserwatywną ścieżkę – stwierdziła. - Wybrałam drugą opcję. Nie chciałam stchórzyć i postąpić wbrew sobie, wierzę że ta droga jest uczciwa, ale i bolesna – dodała Davis.


Po tym wydarzeniu wielu jej znajomych usunęło ją ze znajomych na Facebooku, nazywano ją rasistką, a jedna osoba powiedziała jej, "że ma nadzieję że umrę”. Twierdzi też, że została zaatakowana w wulgarny i seksistowski sposób przez kobietę, której… pomogła na castingu rok wcześniej.

Davis przytoczyła też swoją rozmowę z najlepszym przyjacielem, który powiedział jej że wprawdzie przyjaźnią się dalej, ale usunął ją ze znajomych na Facebooku ponieważ wśród znajomych ma wiele „ważnych” osób.

- Hollywoodzka lewica nie chce słuchać, dyskutować, a nawet dostrzegać punkt widzenia, który mógłby zakwestionować ich komfortową wzajemną adorację. Jest ironia w tym, że branża, która tak wiele mówi o różnorodności, tak bardzo osądza, jest tak pełna nienawiści i bezwzględnie sztywna w myśleniu – powiedziała Davis.

Aktorka dostaje również „przyjemne” wiadomości na swoją skrzynkę mailową. Jedną z nich upubliczniła ostatnio na facebooku. „Nigdy nie zostaniesz zatrudniona w LA (Los Angeles – przyp. KH). Trump jest zdrajcą, a ty nie masz talentu i jesteś brzydka” - napisał jej jeden z internautów.

Przyznanie się do wartości konserwatywnych może faktycznie utrudnić znalezienie pracy amerykańskiej aktorce. Jak zauważyła, musi wziąć teraz karierę w swojeręce, znaleźć producenta i finansowanie dla własnego scenariusza. Jeden ze znanych reżyserów, będący „ukrytym” konserwatystą, powiedział jej niedawno, że jeśli chce żeby jej film powstał, to musi wrócić do „konserwatywnej szafy”, a więc zrezygnować z publicznego obnoszenia się swoimi poglądami.

- Dzięki za wskazówkę, ale nie ma do czego wracać. Życzcie mi szczęścia –
podsumowała swój wpis Julienne Davis.

KH/foxnews.com

Warto poczytać

 1. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 2. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 4. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 5. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

 6. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

 7. papiez22092018 22.09.2018

  Papież odwiedzi kraje bałtyckie. „Moja wizyta zbiega się ze stuleciem niepodległości waszych krajów”

  Papież Franciszek wyruszył w sobotę w czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. To 25. zagraniczna papieska pielgrzymka, przypadająca w ćwierćwiecze wizyty św. Jana Pawła II w republikach bałtyckich. Świętują one stulecie odzyskania niepodległości.

 8. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook