Jedynie prawda jest ciekawa


79-letni pastor został bezdomny. Wcześniej sprzedał swój dom i zamieszkał z 24-letnim kochankiem

29.12.2017
anglik29122017
79-letni pastor został bezdomny. Wcześniej sprzedał swój dom i zamieszkał z 24-letnim kochankiem

Dom wariatów – to chyba pierwsza myśl, jaka przychodzi większości czytelników do głowy, kiedy słyszą tę historię. Brytyjskie media opisują historię Philipa Clementsa, anglikańskiego pastora, który „wziął ślub” z 24-letnim rumuńskim młodzieńcem.

Zakochany dziadunio sprzedał swój dom w Wielkiej Brytanii i kupił mieszkanie w Bukareszcie, gdzie zamierzał spędzić resztę swoich dni razem ze swoim młodym partnerem. Tydzień po przeprowadzce do Rumuni jego „mąż” wyrzucił go z domu i 79-letni pastor został bezdomny.

Historia zaczęła się od znajomości zawartej w internecie, za pośrednictwem stron kojarzących pary. Tak emerytowany anglikański pastor poznał 24-letniego młodzieńca z Rumunii. Zaledwie chwilę po zawarciu znajomości para „wzięła ślub”, po czym Anglik sprzedał swoją posiadłość w Kent i przeprowadził się do nowego domu do Bukaresztu.

– Wyjechaliśmy w kwietniu i spędzaliśmy razem cudowny czas. Chodziliśmy do kina, robiliśmy zakupy. Często się śmialiśmy i żartowaliśmy. To były wspaniałe chwile – wspomina pastor Clements.

Nowy dom był ślubnym prezentem dla młodego partnera. Zdjęcia „pary młodej”, którymi Clemens ochoczo dzielił się w mediach społecznościowych pokazują szczęśliwych i zakochanych partnerów. Ale idylla trwała zaledwie chwilę. Po pierwszej kłótni młody Adonis wyrzucił dziadka z domu, a Brytyjczyk wrócił na Wyspy bez grosza przy duszy.

– Wciąż do siebie piszemy, jesteśmy w kontakcie. Nie jesteśmy wrogami. Nie weźmiemy rozwodu, bo nie będę umiał żyć z kimkolwiek innym – opowiada emerytowany anglikański pastor.


Warto poczytać

 1. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

 2. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

 3. papiez22092018 22.09.2018

  Papież odwiedzi kraje bałtyckie. „Moja wizyta zbiega się ze stuleciem niepodległości waszych krajów”

  Papież Franciszek wyruszył w sobotę w czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. To 25. zagraniczna papieska pielgrzymka, przypadająca w ćwierćwiecze wizyty św. Jana Pawła II w republikach bałtyckich. Świętują one stulecie odzyskania niepodległości.

 4. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 5. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 6. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 7. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook