Jedynie prawda jest ciekawa


Tak umiera Europa. Mieszkańcy oddają hołd... zabitemu włamywaczowi!

14.04.2018
Kwiatywlamywacz
Tak umiera Europa. Mieszkańcy oddają hołd... zabitemu włamywaczowi!

Wydaje się to niemożliwe, ale to prawda - kwiaty na płocie zostały powieszone nie dla starszego człowieka, który uratował swój dobytek, ale dla zmarłego włamywacza.

Jak informuje "Daily Mirror", w ubiegłą środę rano w Hither Green dwóch mężczyzn włamało się do domu emeryta, 78- letniego Richarda Osborna-Brooksa. Zaciągnięty przez uzbrojonego w śrubokręt włamywacza, Brooks zdołał zadać mu rany nożem. Wtedy dwaj wspólnicy uciekli z domu, ale jeden z nich upadł na pobliski trawnik i wykrwawił się. 

78-letniego mężczyznę aresztowano pod zarzutem zabójstwa, jednak zarzuty te szybko wycofano. Teraz staruszek potrzebuje jednak policyjnej ochrony. Policja zabrała już z domu rzeczy jego i jego żony.Jak informuje "Daily Mail", Osborn-Brooks powiedział już, że nie zamierza wracać do swojego domu, a gdy sprawa przycichnie, wystawi go na sprzedaż.

W weekend pod domem Osborna-Brooksa pojawiła się grupa siedmiu kobiet, które przyczepiły do płotu kwiaty, balony i kartki w uczczeniu pamięci 37-letniego włamywacza. Wśród nich znalazła się również kartka od jego córki.

Na "kapliczkę" ku czci przestępcy oburzyli się już sąsiedzi emeryta, którzy zwracają uwagę na to, że takie zachowanie nie jest na miejscu i że do niczego by nie doszło, gdyby mężczyzna nie postanowił naruszyć czyjejś własności. 

Tymczasem zastępca komisarza Scotland Yardu, Sir Craig Mackey powiedział że policja nie ściągnie kwiatów ponieważ ich składanie nie jest przestępstwem. Jednocześnie dodał jednak, że będzie karał... ściągających je, ponieważ jest to "złamanie pokoju". Te słowa wywołały wściekłość komika Johna Bishopa. - Sugestie policji, że ​​rodzinie Henry'ego Vincenta powinno się zezwalać na składanie hołdu z kwiatów naprzeciwko domu, który próbował obrabować, to hańba - przekonuje, dodając że "Był szmerem, który żerował na emerytach. Jego rodzina powinien czuć wstyd, nie powinien oczekiwać na pamiątkę."

Wreszcie, kilka dni temu na miejscu pojawił się mężczyzna, który usunął kwiaty. Zostały one jednak szybko przywrócone, ale po krótkim czasie znów usunięte.

To jednak nie uspokaja sytuacji w dzielnicy. W sobotę odbędzie się marsz zorganizowany w celu okazania solidarności z rodziną Osborn-Brooksa i ich sąsiadami. Z kolei w niedzielę ma przejść inny marsz... dla uczczenia pamięci włamywacza. 

kh/dailymirror/dailymail
Fot: YouTube

Warto poczytać

  1. trump23072018 23.07.2018

    Trump ostrzega Iran. "Nigdy, przenigdy nie groźcie Stanom Zjednoczonym"

    Prezydent USA Donald Trump na Twitterze ostrzegł władze Iranu, by "nigdy, przenigdy" nie groziły Stanom Zjednoczonym, i zagroził poważnymi konsekwencjami. W niedzielę prezydent Iranu Hasan Rowhani przestrzegał Waszyngton przed wojną z jego krajem.

  2. antifa23072018 23.07.2018

    Planował zamach terrorystyczny. Policja podejrzewa, iż jest członkiem Antify

    Policja z Południowej Dakoty aresztowała 43-letniego Marka Einerwolda. W jego domu odnaleziono arsenał broni palnej oraz materiały do budowy bomb. Wiele wskazuje na to, że był również członkiem tzw. Antify, a policjanci są przekonani, że planował dokonanie zamachu terrorystycznego.

  3. torturyrosja23072018 23.07.2018

    Tak wyglądają rosyjskie więzienia. Do sieci wyciekł film z tortur! [WIDEO]

    W kolonii karnej w Jarosławiu w centralnej Rosji odsunięto od służby 17 funkcjonariuszy więziennych zidentyfikowanych na nagraniu wideo, na którym zarejestrowano bicie jednego z więźniów - poinformowała w niedzielę późnym wieczorem niezależna "Nowaja Gazieta".

  4. 1270mordererer 23.07.2018

    Masakra w Kanadzie. Kilkanaście ofiar strzelaniny

    Policja: jedna ofiara śmiertelna, 13 rannych po strzelaninie w Toronto

  5. 1270niemieckiewojsko 22.07.2018

    Polacy będą służyć w niemieckiej armii?

    Bundeswehra znów rozważa pomysł naboru obywateli z państw UE

  6. polska-usa-niagara-22072018 22.07.2018

    Piękny gest USA wobec Polski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Zobacz co zrobili

    Wodospad Niagara zaświecił się na biało-czerwono. Jest to gest ze strony USA z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

  7. strazacy22072018 22.07.2018

    Szwedzi nie mogą wyjść z podziwu dla naszych strażaków, którzy ratują ich kraj. „Dziękujemy Ci Polsko!”

    Szwedzi witają polskich strażaków KGPSP, którzy udzielą wsparcia swoim szwedzkim kolegom w walce z ogniem trawiącym lasy

  8. papiez20062018 22.07.2018

    Papież Franciszek apeluje, aby nie powtarzały się tragedie łodzi z imigrantami

    Papież Franciszek wezwał w niedzielę wspólnotę międzynarodową, by dołożyła starań, aby nie powtórzyły się katastrofy łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. Apelował o zagwarantowanie bezpieczeństwa i poszanowanie godności oraz praw wszystkich

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook