Jedynie prawda jest ciekawa


Przemowa, która uskrzydliła Francuzów. Pokazujemy nagranie z szatni przed finałem MŚ

19.07.2018
pogba19072018
Przemowa, która uskrzydliła Francuzów. Pokazujemy nagranie z szatni przed finałem MŚ

- Chłopcy, nie chcę mówić zbyt długo. Wszyscy wiemy, gdzie jesteśmy. Wszyscy wiemy, czego chcemy. Może się powtarzam, ale jesteśmy 90 minut od przejścia do historii. 90 minut! Jeden mecz! - te słowa wypowiedziane przez Pogbe rozgrzewały serca Francuzów w szatni przed finałem.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018 w Rosji na pewno zapiszą się w historii jako mundial wielkich gestów i wydarzeń. Japończycy sprzątający swoją szatnię, Kylian Mbappe oddający całą swoją wypłatę na cele charytatywne oraz oczywiście waleczność Chorwatów, którzy niespodziewanie dotarli do finału mistrzostw.

Do tych wszystkich pięknych momentów z pewnością można doliczyć nagranie z szatni Francji przed meczem o puchar. Widać na nim jak jak Pogba wygłasza przemowę motywującą swoich rodaków. Warto zaznaczyć, że nie jest on kapitanem drużyny, ale na pewno jednym z najważniejszych filarów zespołu.

- Powiedziałem wszystkim w szatni przed meczem: „Jesteśmy 90 minut od zrealizowania naszego marzenia, 90 minut od zapisania się na kartach historii do końca naszego życia, 90 minut od wprawienia całej Francji w nastrój do rocka. Nawet dzieci, a także w przyszłości dzieci tych dzieci, będą o tym wiedziały. Dlatego też chłopaki, jesteśmy w stanie tego dokonać – mówił po meczu.

- Powiedziałem im także, że na placu boju zostały dwie drużyny, ale tylko jeden puchar i nie zamierzamy w związku z tym pozwolić, aby to inny zespół po niego sięgnął. Mówiłem żeby po prostu pozwolili mi wygrać ten mecz i spełnić moje marzenie – dodawał.

- Teraz chciałbym wszystkim podziękować, włączając w to nawet naszego człowieka od przygotowania strojów do meczu. Wszyscy razem osiągnęliśmy ten sukces. Nasza wspólna praca się opłaciła. Jesteśmy bardzo dumni z reprezentowania naszego kraju – powiedział Pogba po końcowym triumfie.

Również selekcjoner w trakcie przerwy podtrzymywał ducha walki wśród swoich podopiecznych.

- Widzicie to? Oni używają łokci, ciała... (...) Widzicie, ile wkładają w to energii. Grajcie tak prosty futbol, jak to jest możliwe. Kiedy macie piłkę i przeciwnik do was doskakuje, to od razu ma tam pojawić się partner. Oddajcie mu wtedy szybko piłkę. Dajcie ją Kylianowi (Mbappe - przyp. red.) - mówi na nagraniu trener Francuzów. - 45 minut! Wiecie, co będzie później! Głowy do góry! Kiedy macie piłkę, boom! Podajecie ją do przodu - dodaje na koniec Deschamps.


rh/wmeritum.pl/wp.pl

Fot: Twitter

Warto poczytać

 1. pawlowicz17082018 17.08.2018

  Pawłowicz odgryza się Bońkowi po klęsce Legii

  W czwartek po słabych występach polskie zespoły odpadły z europejskich pucharów. Fakt ten wykorzystała posłanka Prawa i Sprawiedliwości i zakpiła z polskiego footballu i prezesa PZPN.

 2. legia16082018 16.08.2018

  Kompromitacja Legii Warszawa w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Odpadli z drużyną z Luksemburga

  Piłkarze Legii Warszawa zremisowali na wyjeździe z F91 Dudelange z Luksemburga 2:2 (1:2) w rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

 3. duda-i-medalisci-ME-16082018 16.08.2018

  Prezydent pogratulował medalistom „Wyprowadziliście polską lekką atletykę na poziom światowy”

  Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z medalistami lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie podziękował im za sukcesy. Biało-czerwoni zdobyli 12 krążków, w tym siedem złotych. "Wyprowadziliście polską lekką atletykę na światowy poziom" - podkreślił

 4. atletico16082018 16.08.2018

  Atletico Madryt sięgnęło po Superpuchar Europy. Fatalne błędy w obronie Realu

  Piłkarze Atletico pokonali w Tallinnie inny madrycki zespół - Real 4:2 po dogrywce i po raz trzeci w historii zdobyli Superpuchar UEFA. Poprzednio triumfowali w 2010 i 2012 roku. Mecz w stolicy Estonii sędziował Szymon Marciniak.

 5. sportowcy14082018 14.08.2018

  "Polska reprezentacja lekkoatletyczna bez importu". Co miał na myśli poseł Gryglas?

  Podziękowania dla polskich lekkoatletów za godne reprezentowanie naszego kraju wyrażał między innymi prezydent, premier czy minister sportu. Jednak jak widać chyba nie wszyscy potrafią godnie podziękować sportowcom za ich walkę o medale.

 6. polki13082018 13.08.2018

  "Najlepszy występ w historii całej polskiej lekkoatletyki". Polacy wracają z 12 medalami

  To były naprawdę piękne, historyczne mistrzostwa; zdobyliśmy 172 punkty, przez co jest to absolutnie najlepszy występ w historii całej polskiej lekkoatletyki - ocenił w poniedziałek minister sportu Witold Bańka. Z Berlina polscy lekkoatleci wrócą z dwunastoma medalami.

 7. iga-baumgart-12082018 12.08.2018

  „Biegnijcie se Grażyny, ja wam zaraz pokażę na co mnie stać”. Słowa polskiej biegaczki stały się absolutnym hitem internetu

  Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Berlinie póki co przynoszą Polakom sporo radości. Polska przewodzi w klasyfikacji medalowej z 6 złotymi medali

 8. fatalne-wykonanie-hymnu-982018 09.08.2018

  To wykonanie polskiego hymnu przejdzie do historii. Czy ten występ przebił Edytę Górniak z Korei?

  Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Berlinie dają Polakom wiele okazji do radości. Nasi sportowcy świetnie sobie radzą, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej z trzema złotymi medalami oraz dwoma srebrnymi

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook