Klęska Realu i sensacyjny remis Borussii. To była emocjonująca środa w Lidze Mistrzów

02.11.2017
Ronaldo02112017

Tottenham Hotspur pokonał u siebie Real Madryt 3:1 i zapewnił sobie awans z grupy H. W innym środowym spotkaniu 4. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów Manchester City wygrał na wyjeździe z SSC Napoli 4:2 i także zapewnił sobie udział w 1/8 finału.

Do składu Tottenhamu powrócił król strzelców dwóch ostatnich sezonów angielskiej ekstraklasy Harry Kane. Naprzeciwko niego był Portugalczyk Cristiano Ronaldo. Obaj przed tą kolejką mieli po pięć goli i byli najskuteczniejszymi graczami fazy grupowej. Dorobek powiększył Ronaldo, ale to Kane cieszył się ze zwycięstwa.

W 27. minucie Dele Alli trafił do bramki Realu, ale gol nie powinien być uznany, bo podający mu Kieran Trippier był na pozycji spalonej. Alli po raz drugi posłał piłkę do siatki w 56. minucie, ale piłka po jego strzale odbiła się od Sergio Ramosa i kompletnie zmyliła Kiko Casillę, który zastępował kontuzjowanego Kostarykanina Keylora Navasa.

Dziewięć minut później prowadzenie "Kogutów" podwyższył Duńczyk Christian Eriksen po podaniu Kane'a. W 80. minucie Ronaldo zdobył bramkę honorową, ale Real poniósł najwyższą porażkę w fazie grupowej od 2008 roku (0:2 z Juventusem Turyn). Tottenham dzięki temu zwycięstwu z 10 punktami prowadzi w grupie H, a Real z siedmioma oczkami jest drugi.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/JiFNjWlkjr8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

W drugim spotkaniu w tej grupie Borussia Dortmund, bez kontuzjowanego Łukasza Piszczka, niespodziewanie zremisowała u siebie z Apoelem Nikozja 1:1. Oba zespoły mają po dwa punkty i tym samym znikome szanse na awans z grupy.

Pewny gry w 1/8 finału jest już Manchester City, który pokonał na wyjeździe SSC Napoli 4:2. W zespole z Neapolu rolę rezerwowego pełnił Piotr Zieliński.

Gospodarze wygrywali od 21. minuty i bramki Lorenzo Insigne. Przed przerwą wyrównał argentyński obrońca Nicolas Otamendi, a po zmianie stron goście objęli prowadzenie po trafieniu innego defensora Johna Stonesa. W 62. minucie ponownie był remis, bo Brazylijczyk Jorginho wykorzystał rzut karny. Jednak siedem minut później "The Citizens" przeprowadzili kontratak, a do bramki gospodarzy piłkę skierował Sergio Aguero. To 178. gol Argentyńczyka dla Manchesteru City we wszystkich rozgrywkach, co czyni go najskuteczniejszym zawodnikiem w historii klubu.

W 90. minucie rezultat ustalił Raheem Sterling.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/5RX9iGCvgRU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

W dobrej sytuacji w tej grupie jest Szachtar Donieck, który wygrał Feyenoordem Rotterdam 3:1 i z dziewięcioma punktami zajmuje drugie miejsce. SSC Napoli z trzema punktami jest trzecie, a Feyenoord pozostaje z zerowym dorobkiem punktowym.

Liverpool nie miał poważniejszych kłopotów z pokonaniem NK Maribor, choć nie wykorzystał rzutu karnego. Tym samym "The Reds" nie wykorzystali drugiej "jedenastki" z rzędu, bo w meczu ligowym Mohamed Salah nie potrafił pokonać bramkarza Huddersfield Town (3:0). W środę szansę zmarnował James Milner.

Gospodarze wygrali jednak 3:0 po trafieniach w drugiej połowie Salaha, Emre Cana oraz Daniela Sturridge'a i z ośmioma punktami prowadzi w tabeli grupy E. W drugim spotkaniu w tej grupie Sevilla (7 pkt) pokonała Spartaka Moskwa (5 pkt) 2:1.

Angielskie drużyny mają do tej pory imponujący bilans w LM: 15 zwycięstw, 4 remisy i 1 porażka (we wtorek Chelsea z Romą 0:3).

Jako pierwsze w środę zakończyło się spotkanie Besiktasu z AS Monaco. Zespół z Księstwa, z Kamilem Glikiem w składzie, zremisował na wyjeździe 1:1 i z dorobkiem dwóch punktów zamyka tabelę grupy G. Tym samym ma już znikome szanse na awans do 1/8 finału. Ekipa ze Stambułu jest liderem - 10 pkt.

W drugim spotkaniu w grupie G FC Porto pokonało RB Lipsk 3:1 i z sześcioma punktami plasuje się na drugim miejscu. Niemiecki zespół jest trzeci - 4 pkt.

We wtorek awans do 1/8 finału zapewniły sobie Bayern Monachium i Paris Saint-Germain. Mistrz Niemiec, bez kilku kluczowych graczy, w tym Roberta Lewandowskiego, pokonał na wyjeździe Celtic Glasgow 2:1. Natomiast PSG pokonało na własnym boisku Anderlecht Bruksela 5:0. W barwach gości od 60. minuty grał Łukasz Teodorczyk.

Bliski fazy pucharowej jest Manchester United, który pokonał na Old Trafford Benficę Lizbona 2:0 i z dorobkiem 12 punktów prowadzi w grupie A. Do dwóch niespodzianek doszło w grupie C. Atletico Madryt przed własną publicznością zremisowało z debiutującym w Lidze Mistrzów Karabachem Agdam 1:1, a Jakub Rzeźniczak rozegrał cały mecz w barwach mistrza Azerbejdżanu. Z kolei Roma, której rezerwowym bramkarzem jest Łukasz Skorupski, pokonała Chelsea Londyn 3:0.

Atletico, dwukrotny finalista Champions League w poprzednich czterech sezonach, ma niewielką szansę na awans do fazy pucharowej. W czterech meczach zdobyło tylko trzy punkty - traci pięć do Romy i cztery do Chelsea. Karabach, który dwukrotnie zremisował z hiszpańskim rywalem, ma dwa "oczka".

Remisami zakończyły się oba spotkania grupy D. Wojciech Szczęsny obserwował z ławki rezerwowych Juventusu Turyn mecz ze Sportingiem Lizbona, zakończony wynikiem 1:1. Natomiast w Pireusie, gdzie Olympiakos podejmował Barcelonę, bramki nie padły. W tabeli prowadzi wicemistrz Hiszpanii z 10 punktami, który jest o krok od 1/8 finału. Juventus zgromadził siedem, Sporting - cztery, a Olympiakos - jeden punkt.

PAP
Fot: EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

1. sportowcy14082018 14.08.2018

"Polska reprezentacja lekkoatletyczna bez importu". Co miał na myśli poseł Gryglas?

Podziękowania dla polskich lekkoatletów za godne reprezentowanie naszego kraju wyrażał między innymi prezydent, premier czy minister sportu. Jednak jak widać chyba nie wszyscy potrafią godnie podziękować sportowcom za ich walkę o medale.

2. polki13082018 13.08.2018

"Najlepszy występ w historii całej polskiej lekkoatletyki". Polacy wracają z 12 medalami

To były naprawdę piękne, historyczne mistrzostwa; zdobyliśmy 172 punkty, przez co jest to absolutnie najlepszy występ w historii całej polskiej lekkoatletyki - ocenił w poniedziałek minister sportu Witold Bańka. Z Berlina polscy lekkoatleci wrócą z dwunastoma medalami.

3. iga-baumgart-12082018 12.08.2018

„Biegnijcie se Grażyny, ja wam zaraz pokażę na co mnie stać”. Słowa polskiej biegaczki stały się absolutnym hitem internetu

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Berlinie póki co przynoszą Polakom sporo radości. Polska przewodzi w klasyfikacji medalowej z 6 złotymi medali

4. fatalne-wykonanie-hymnu-982018 09.08.2018

To wykonanie polskiego hymnu przejdzie do historii. Czy ten występ przebił Edytę Górniak z Korei?

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Berlinie dają Polakom wiele okazji do radości. Nasi sportowcy świetnie sobie radzą, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej z trzema złotymi medalami oraz dwoma srebrnymi

5. guba09082018 09.08.2018

Wspaniałe występy Polaków na ME w Berlinie. Tym razem złoto dla Pauliny Guby

Paulina Guba zaskoczyła wszystkich, nawet siebie, zostając w środę mistrzynią Europy w pchnięciu kulą. Tytuł w Berlinie zapewniła sobie w ostatniej kolejce i z niedowierzania kręciła głową. Prawie 40 tys. kibiców pożegnało idola w rzucie dyskiem Roberta Hartinga.

6. haradyk08082018 08.08.2018

Reprezentant Polski ze złotym medalem w Berlinie. Haratyk: Ze szkoły uciekałem przez okno na boisko

Mistrz Europy w pchnięciu kulą Michał Haratyk nie lubił chodzić do szkoły. Uciekał z niej przez okno na... boisko. Nikogo nigdy nie zaczepiał, bo jest niezwykle spokojną osobą. Jak podkreślił, przyjaciół nie ma zbyt wielu, ale za to prawdziwych.

7. lewandowski-gryzie-palec 08.08.2018

Znana przyszłość Lewandowskiego? Trener Bayernu ujawnia szczegóły rozmowy z zawodnikiem

Trener Bayernu Monachium Niko Kovac poinformował, że piłkarz tego zespołu Robert Lewandowski dostał zakaz transferu do innego klubu. "Robert wie, jakie mam o nim zdanie i czego od niego oczekuję" - powiedział chorwacki szkoleniowiec dziennikowi "Sport Bild"

8. oprawa-Legii-ludzie-ludziom-5082018 05.08.2018

„Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Kolejna mocna oprawa Legionistów z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego

Podczas sobotniego meczu w ramach 3 kolejki Lotto Ekstraklasy kibice Legii Warszawa tradycyjnie przygotowali efektowna oprawę upamiętniającą Powstanie Warszawskie