Ekstraklasa piłkarska - remisy w czołówce

23.10.2017
lechia-lech

W 13. kolejce piłkarskiej ekstraklasy zremisowały trzy najlepsze drużyny. Lech Poznań, Górnik Zabrze i KGHM Zagłębie Lubin mają teraz po 23 punkty. W niedzielę zrównać się z nimi może Jagiellonia Białystok.

W piątek pierwsi na boisko wybiegli "Miedziowi", którzy podejmowali ostatniego w tabeli Piasta Gliwice. Spotkanie zaczęło się po ich myśli - w siódmej minucie z gola cieszył się Jakub Świerczok. Kwadrans później był już jednak remis za sprawą trafienia Czecha Michala Papadopulosa. Zagłębie ponownie objęło prowadzenie w 53. minucie, gdy bramkę zdobył Filip Jagiełło. Do zainkasowania trzech punktów zabrakło im niewiele. Już w doliczonym przez sędziego czasie gry wyrównał Ekwadorczyk Joel Valencia.

"Trzeba to przyjąć po męsku i skupić się na kolejnych spotkaniach, chociaż muszę przyznać, że mamy trochę kaca po tym spotkaniu" - przyznał trener Zagłębia Piotr Stokowiec.

Jeszcze więcej goli padło w drugim piątkowym meczu, w którym Górnik podejmował Koronę Kielce. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:1 po dwóch bramkach Damiana Kądziory i 13. trafieniu w sezonie Hiszpana Igora Angulo. Autorem gola dla Korony był... pomocnik Górnika Szymon Matuszek.

Zabrzanie jednak prowadzenia również nie utrzymali. W 73. minucie kontaktową bramkę zdobył Słoweniec Goran Cvijanovic, a w 85. wyrównał Jacek Kiełb.

W obliczu tych wyników, w sobotę Lech mógł zostać samodzielnym liderem. Grający w Gdańsku z Lechią "Kolejorz" szansy nie wykorzystał. Ponad 13 tysięcy widzów na brak emocji nie mogło narzekać. Zobaczyli sześć goli, w tym jeden samobójczy, dwie czerwone kartki i rzut karny.

Do przerwy 2:1 prowadziła Lechia. Bramki dla niej Błażeja Augustyna i Marco Paixao z karnego rozdzielił Maciej Gajos. Od 52. minuty goście grali z przewagą jednego zawodnika po tym, jak czerwoną kartką został ukarany Michał Nalepa. Lech przejął inicjatywę i strzelił dwa gole. W 70. minucie trafił Duńczyk Christian Gytkjaer, a w 72. Maciej Makuszewski.

To jednak nie był koniec emocji. Zaledwie dwie minuty po bramce Makuszewskiego siły się wyrównały, bo czerwoną kartkę zobaczył Rumun Mihai Radut. W 76. natomiast wyrównał się wynik, własnego bramkarza pokonał austriacki obrońca Lecha Emir Dilaver.

Coraz trudniejsza jest sytuacja trenera Macieja Skorży. Prowadzona przez niego Pogoń Szczecin na zwycięstwo czeka już od 19 sierpnia. W sobotę na własnym stadionie uległa Bruk-Bet Termalice Nieciecza 2:3. "Portowcy" zwycięstwo stracili w końcówce.

Pogoń odpowiedziała dwiema bramkami Adama Frączczaka, na gola z trzeciej minuty Łukasza Piątka. W 82. minucie wyrównał Łotysz Vitalijs Maksimenko, a w 89. zwycięstwo Termalice zapewnił Słowak David Guba.

Po ostatnim gwizdku doszło do chuligańskiego incydentu. Kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców Pogoni chciała się dostać do szatni piłkarzy. Powstrzymała ich ochrona, wsparta przez policję. Użyto gazu łzawiącego.

"Przegraliśmy bardzo ważny mecz i jesteśmy w fatalnej sytuacji. Nie chciałbym teraz opuszczać zespołu, gdy jest na ostatnim miejscu. Chciałbym go z tego wyciągnąć. To jest taki moment sezonu, że wszystko jest jeszcze w zasięgu tych piłkarzy, którzy grają w Pogoni. Ja wierzę w tych zawodników" - zapewnił Skorża.

W ostatnim sobotnim meczu Sandecja Nowy Sącz zremisowała z Cracovią. "Pasy" prowadziły od dziewiątej minuty po golu Michała Helika. W 87. wyrównał Filip Piszczek.

W niedzielę Arka Gdynia zagrała u siebie z  Jagiellonią Białystok. Podopiecznym trenera Ireneusza Mamrota nie udało się nadrobić 3 punktów straty do lidera. Gospodarze dali pokaz znakomitego futbolu, wygrywając z "Jagą" 4:1. Mimo przewagi w posiadaniu, Jagiellonia traciła na efektywności i z Gdyni wyjechała bez punktów i tylko z jedną bramką. W drugim tego dnia meczu broniąca tytułu Legia Warszawa w Krakowie zmierzyła się z Wisłą. Spotkanie to obejrzał komplet widzów - Stadion Miejski im. Henryka Reymana może pomieścić 33 130 kibiców. Spotkanie zakończyło się porażką gospodarzy - Legia wygrała z Wisłą Kraków 1:0.

13. serię spotkań w poniedziałek zakończy mecz Wisła Płock - Śląsk Wrocław.

PAP/MP

1. sportowcy14082018 14.08.2018

"Polska reprezentacja lekkoatletyczna bez importu". Co miał na myśli poseł Gryglas?

Podziękowania dla polskich lekkoatletów za godne reprezentowanie naszego kraju wyrażał między innymi prezydent, premier czy minister sportu. Jednak jak widać chyba nie wszyscy potrafią godnie podziękować sportowcom za ich walkę o medale.

2. polki13082018 13.08.2018

"Najlepszy występ w historii całej polskiej lekkoatletyki". Polacy wracają z 12 medalami

To były naprawdę piękne, historyczne mistrzostwa; zdobyliśmy 172 punkty, przez co jest to absolutnie najlepszy występ w historii całej polskiej lekkoatletyki - ocenił w poniedziałek minister sportu Witold Bańka. Z Berlina polscy lekkoatleci wrócą z dwunastoma medalami.

3. iga-baumgart-12082018 12.08.2018

„Biegnijcie se Grażyny, ja wam zaraz pokażę na co mnie stać”. Słowa polskiej biegaczki stały się absolutnym hitem internetu

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Berlinie póki co przynoszą Polakom sporo radości. Polska przewodzi w klasyfikacji medalowej z 6 złotymi medali

4. fatalne-wykonanie-hymnu-982018 09.08.2018

To wykonanie polskiego hymnu przejdzie do historii. Czy ten występ przebił Edytę Górniak z Korei?

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Berlinie dają Polakom wiele okazji do radości. Nasi sportowcy świetnie sobie radzą, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej z trzema złotymi medalami oraz dwoma srebrnymi

5. guba09082018 09.08.2018

Wspaniałe występy Polaków na ME w Berlinie. Tym razem złoto dla Pauliny Guby

Paulina Guba zaskoczyła wszystkich, nawet siebie, zostając w środę mistrzynią Europy w pchnięciu kulą. Tytuł w Berlinie zapewniła sobie w ostatniej kolejce i z niedowierzania kręciła głową. Prawie 40 tys. kibiców pożegnało idola w rzucie dyskiem Roberta Hartinga.

6. haradyk08082018 08.08.2018

Reprezentant Polski ze złotym medalem w Berlinie. Haratyk: Ze szkoły uciekałem przez okno na boisko

Mistrz Europy w pchnięciu kulą Michał Haratyk nie lubił chodzić do szkoły. Uciekał z niej przez okno na... boisko. Nikogo nigdy nie zaczepiał, bo jest niezwykle spokojną osobą. Jak podkreślił, przyjaciół nie ma zbyt wielu, ale za to prawdziwych.

7. lewandowski-gryzie-palec 08.08.2018

Znana przyszłość Lewandowskiego? Trener Bayernu ujawnia szczegóły rozmowy z zawodnikiem

Trener Bayernu Monachium Niko Kovac poinformował, że piłkarz tego zespołu Robert Lewandowski dostał zakaz transferu do innego klubu. "Robert wie, jakie mam o nim zdanie i czego od niego oczekuję" - powiedział chorwacki szkoleniowiec dziennikowi "Sport Bild"

8. oprawa-Legii-ludzie-ludziom-5082018 05.08.2018

„Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Kolejna mocna oprawa Legionistów z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego

Podczas sobotniego meczu w ramach 3 kolejki Lotto Ekstraklasy kibice Legii Warszawa tradycyjnie przygotowali efektowna oprawę upamiętniającą Powstanie Warszawskie