Jedynie prawda jest ciekawa


"Zwycięstwo prorosyjskiego lobby"

22.07.2014

Sejm zajmie się wnioskiem o komisję śledczą ws. likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Swojego krytycznego nastawienia do tego pomysłu nie krył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"To wynik funkcjonowania prorosyjskiego lobby, zwycięstwo tego lobby. Wszyscy, którzy głosowali za tym, poparli to lobby albo do niego należą" - mówił Jarosław Kaczyński na krótkiej konferencji w Sejmie, odnosząc się do decyzji rządzących, by do porządku obrad wprowadzić wniosek o powołanie komisji śledczej ds. likwidacji WSI.

Prezes PiS krytycznie odniósł się do tego pomysłu: "Tę decyzję trzeba rozważyć w aspekcie historycznym – przypomnijmy, że WSI to był bezpośredni następca bez weryfikacji służb peerelowskich, czyli długiego ramienia Moskwy. To że one trwały tak długo w III RP to była bardzo głęboka patologia, którą trzeba było zlikwidować. To było uzależnianie Polski od zewnętrznego ośrodka dyspozycyjnego" - mówił szef PiS.

Kaczyński zwracał uwagę, że wtorkowa decyzja Sejmu to efekt istnienia w Polsce lobby prorosyjskiego, które zyskuje na takich ruchach. "To wynik funkcjonowania tego lobby, zwycięstwo tego lobby. Wszyscy, którzy głosowali za tym, poparli to lobby albo do niego należą" - ocenił.

Prezes PiS nawiązał przy tym do zestrzelenia malezyjskiego samolotu oraz ponadnarodowego oburzenia na postępowanie rosyjskiego prezydenta w sprawie agresji na Ukrainę. "Dziś Putin jest człowiekiem skompromitowanym. GRU działa na wschodniej Ukrainie i w tej sytuacji ludzie, którzy byli szkoleni kiedyś przez GRU i budowali jej filię w Polsce, mają odnieść sukces. Likwidacja ich organizacji ma być rozliczana" - ubolewał Kaczyński oceniając ten ruch jako „akt zemsty” wobec Antoniego Macierewicza.

"To działanie przeciwko interesom państwa polskiego, antypolskie i proputinowskie. W momencie w którym Putin jest oskarżony w skali światowej, w Polsce mamy do czynienia z proputinowskim aktem Sejmu, który godzi w elementarne interesy państwa polskiego" - zakończył szef PiS.

Kaczyński zapewnił też, że wszyscy, którzy poparli ten wniosek, poniosą odpowiedzialność.

wwr, wPolityce.pl

[Fot. YT]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

 1. gra-o-wybor-2-25092018 25.09.2018

  Strzelaj do prezydenta. Kontrowersyjna gra podbija internet

  Poznański radny PiS Michał Boruczkowski stworzył grę internetową, która tematyką odnosi się do zbliżających się wyborów samorządowych w Polsce

 2. jaki-vs-trzaskowski 25.09.2018

  Jaki nie będzie rozmawiał z Trzaskowskim? „To śmianie się w twarz ofiarom reprywatyzacji”

  Wiceszef komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie Sebastian Kaleta oświadczył za pośrednictwem Twittera, iż sztab Patryka Jakiego nie będzie rozmawiał z Rafałem Trzaskowskim oraz jego ludźmi

 3. blaszczak06032018 25.09.2018

  Błaszczak ma już dosyć MON? Padły nazwiska potencjalnych następców

  Ministerstwo Obrony Narodowej w ciągu kilku najbliższych tygodni powinna czekać zmiana na stanowisku szefa resortu. Dotychczas sprawujący tę funkcję Mariusz Błaszczak, według medialnych doniesień, ma już dość „męczenia się” na tym stanowisku

 4. 1270mateuszrozwoj 24.09.2018

  Premier: wejście Polski do grona krajów rozwiniętych to symboliczna data

  Wejście Polski do krajów rozwiniętych to symboliczna data, to zasługa naszych przedsiębiorców - podkreślił premier Mateusz Morawiecki komentując decyzję agencji FTSE Russell, która przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych.

 5. 1270zaufanie 24.09.2018

  Andrzej Duda liderem rankingu zaufania; Grzegorz Schetyna z 45 proc. nieufności

  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.).

 6. HGWPOFlickr 24.09.2018

  Wymazali ze zdjęcia prezydent Warszawy? Internauci sugerują manipulację

  Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze opublikował wpis, gdzie pochwalił się wzięciem udziału w corocznym nabożeństwie upamiętniającym patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa. Do tweeta zostały załączone zdjęcia z całej uroczystości

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook