Jedynie prawda jest ciekawa


Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o Scheuring-Wielgus: "Nigdy nic nie zrobiła dla niepełnosprawnych"

07.06.2018
T-isakowicz-zaleski
Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o Scheuring-Wielgus: "Nigdy nic nie zrobiła dla niepełnosprawnych"

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, pełniący funkcję prezesa fundacji Św. Brata Alberta, w wywiadzie dla portalu dorzeczy.pl mówił m.in. o polityce społecznej prowadzonej przez rząd, a także o zawieszonym proteście osób niepełnosprawnych.

Duchowny od wielu lat jest aktywnym działaczem na rzecz osób niepełnosprawnych. Jego postawę docenił m.in. kardynał Franciszek Macharski, który wyróżnił go tytułem kanonika honorowego. Wspólnie z Anną Dymną prowadzi też program Potrzebni na TVP info. 

We wspomnianym wywiadzie ksiądz Tadeusz opowiadał o głównych przyczynach protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie. Wskazywał przede wszystkim na dwa powody. Miało chodzić o brak realizacji obietnic wyborczych przez stronę rządową oraz o wystąpienie Mateusza Morawieckiego, w którym premier, przedstawiając rozłożenie środków pieniężnych na realizację poszczególnych celów, pominął osoby niepełnosprawne.

Isakowicz-Zaleski nie zgadza się z tymi opiniami i pozytywnie ocenia działania rządu wobec osób niepełnosprawnych, choć ma pewne zastrzeżenia:

- Zrobiono bardzo dużo. I myślę, że w sprawach niepełnosprawnych rząd też ma dobre intencje. Ale sposób realizacji tego jest fatalny. – powiedział duchowny, wskazując na problem finansowania warsztatów zajęciowych dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

Kanonik skrytykował także wspierających protest członków opozycji, którzy jego zdaniem mieli wykorzystać go dla swoich politycznych celów. Jako przykład podał posła Ryszarda Petru, a także posłankę Joannę Scheuring- Wielgus. Wielgus Isakowicz-Zaleski zarzucił hipokryzję, a jej słowa, że „sprawami niepełnosprawnych zajmuje się od lat” uznał za nadużycie. „Kapelan dotkniętych przez ułomności” twierdzi, że posłanka Nowoczesnej nie zrobiła nic dla osób niepełnosprawnych, ani w czasie jej kadencji w toruńskiej radzie miejskiej, ani podczas zasiadania w parlamencie.

-Jedyny jej kontakt ze środowiskiem osób niepełnosprawnych był taki, że przed wyborami przyszła do jednego z ośrodków – ja wtedy też tam byłem. Wygłosiła parę obietnic, z których nic nie wynikło. Zjadła obiad i poszła. - komentował duchowny.

JD/ dorzeczy.pl


Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 4. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 5. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 6. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 7. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 8. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook