Jedynie prawda jest ciekawa


Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

26.04.2018
1270kaczoreknansa
Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował nazwiska 16 kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich. Do walki o Warszawę stanie Patryk Jaki, który dał się poznać Warszawiakom, jako szef sejmowej komisji reprywatyzacyjnej, szeryf walczący z mafią reprywatyzacyjną, z którą przez ostatnie lata nic nie zrobiła obecna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. 

Kolejne głośne nazwisko to Małgorzata Wassermann, która jest kandydatem PiS na prezydenta Krakowa. Prokurator Wassermann, córka zmarłego w katastrofie smoleńskiej Zbigniewa Wassermanna, jako przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold, również dała się poznać jako swoiste biuro do walki z patologią i wyśmienity lider i prawnik. 

Kolejnym kandydatem-prawnikiem, który od lat walczy z nadużyciami władzy jest Kacper Płażyński - młody adwokat, syn tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej byłego marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego. Będzie on kandydował na prezydenta Gdańska. Mimo młodego wieku już kilka razy dał się poznać, jako aktywny działacz społeczny walczący z nadużyciami gdańskiego samorządu. 

Kandydatem PiS na prezydenta Poznania będzie Tadeusz Zysk - właściciel wydawnictwa literackiego. Z kolei w Lublinie kandydatem będzie Sylwester Tułajew, w Łodzi Waldemar Buda, w Olsztynie Michał Wypij, a w Opolu Violetta Porowska. Kandydatem Zjednoczonej prawicy na prezydenta Białegostoku jest Jacek Żalek, działacz Porozumienia. Kandydatem na prezydenta Bydgoszczy został działacz PiS Tomasz Latos, dotychczas poseł i szef sejmowej komisji zdrowia, a Gorzowa Wielkopolskiego Sebastian Pieńkowski z PiS. Prezydentem Wrocławia ma szansę zostać poseł Mirosława Stachowiak-Różecka, która w poprzednich wyborach odnotowała dobry wynik wyborczy. W Rzeszowie kandydatem PiS będzie Wojciech Buczak wieloletni działacz "Solidarności". 
PiS zamierza również poprzeć kilku kandydatów, którzy nie są członkami partii zrzeszonych w koalicji Zjednoczonej Prawicy.

"Katowice, tutaj poprzemy Marcina Krupę, który nie jest działaczem PiS, jest ponadpartyjny, ale był popierany poprzednio i w dalszym ciągu będzie przez nas popierany" - oświadczył Kaczyński.

 

Prezes Kaczyński powiedział, że podobnie będzie w przypadku Kielc, gdzie kandydatem ZP będzie Wojciech Lubawski. "To także jest poparcie, też był poprzednio przez nas popierany i to poparcie utrzymujemy. Będziemy jego sukces traktowali jako własny" - mówił lider PiS.

Warto poczytać

 1. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 2. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 3. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 4. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 5. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 6. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 7. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 8. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook